İşlemci değiştircem bu anakarta uyumlu mu

Bu konuyu okuyanlar

armuz001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 10740işlemcim pentium 4 artık eskidi yeni anakart aldım ve anakartım intel dual core yi destekliyor ben direkt olarak p4 işlemciyi söküp dual coreyi taksam başka bir donanım değiştirmeme gerek varmı acaba

sistem özelliklerim :

işlemci p4
ram 1.5 gb
hdd : 250 gb
gpu : 1gb sapphıre
anakart : asustekEkli dosyayı görüntüle 10741

yahyamert38

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ekli dosyayı görüntüle 10740işlemcim pentium 4 artık eskidi yeni anakart aldım ve anakartım intel dual core yi destekliyor ben direkt olarak p4 işlemciyi söküp dual coreyi taksam başka bir donanım değiştirmeme gerek varmı acaba

sistem özelliklerim :

işlemci p4
ram 1.5 gb
hdd : 250 gb
gpu : 1gb sapphıre
anakart : asustekEkli dosyayı görüntüle 10741
Ram ile ekran kartının değişmesi gerekebilir anakartla uyumlu değilse .

armuz001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yukarıda vermiş olduğum sistem donanımları anakart ile sorunsuz çalışıyo sadece işlemci değiştirsem ki işlemci anakartı destekliyo anakartın sitede yazıyo bu şekilde bi problem olurmuki daha doğrusu başka donanım değiştirmeme gerek varmıdır

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
yukarıda vermiş olduğum sistem donanımları anakart ile sorunsuz çalışıyo sadece işlemci değiştirsem ki işlemci anakartı destekliyo anakartın sitede yazıyo bu şekilde bi problem olurmuki daha doğrusu başka donanım değiştirmeme gerek varmıdır
Yazıyorsa destekliyordur, ama kimi vakit mainboardun revision numaraları bu konuda gerekebiliyor. Yaşadım biliyorum. Bir de yeni işlemcinin tanınması için BIOS update'i gerekebilir. Eski işlemciyi çıkartmadan bir BIOS update'i yap derim. Bu şartlar dahilinde diğer parçaların değişmesine gerek yoktur.