İslamın şartlarını yerine getiren cennete girer mi?

Bu konuyu okuyanlar

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Şöyle söylemek daha doğru, Cennete girebilmek için İtikadı düzgün,İmanlı " Müslüman" olmak şart. İman ve Ameller olarak ikiye ayrılıyor. Eğer düzgün Ehli Sünnet itikadı inancı yoksa İman tehlikeye girer ne teheccüdün önemi kalır ne verdiğin sadakaların. İman itikad düzgün, şüpheye mahal yok, ameller de az ve süreklilik var ise Cennet garanti. Allah hepimize hidayet versin.
Shift delete editörleri sesimizi duyun bu yobazları atın bu forumdan yazıktır ya !!!
Kalkmış 5 şart 10 şart sanki kiraya çıkıyoruz da sözleşme yapıyoruz :)) ya kardeşim koskoca yüce ALLAH senin şartlarınla mı uğraşır ya ? Sen ne xaman bu kadar değerli oldun hüsam kardeş ? Sen kalk koca evreni yarat mükemmel işleyen bir sistem yarat hüsam kardeş 5 şarta uydumu diye kanun çıkar
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji1360.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
süpersiniz ya :)

Shift delete editörleri sesimizi duyun bu yobazları atın bu forumdan yazıktır ya !!!

Bence sen Londrayı özlemiş gibisin kan cekiyor gibi...

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Şöyle söylemek daha doğru, Cennete girebilmek için İtikadı düzgün,İmanlı " Müslüman" olmak şart. İman ve Ameller olarak ikiye ayrılıyor. Eğer düzgün Ehli Sünnet itikadı inancı yoksa İman tehlikeye girer ne teheccüdün önemi kalır ne verdiğin sadakaların. İman itikad düzgün, şüpheye mahal yok, ameller de az ve süreklilik var ise Cennet garanti. Allah hepimize hidayet versin.

Bence sen Londrayı özlemiş gibisin kan cekiyor gibi...

Aynen oradayım zaten

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
En iyisi deist olmak. Ateist olmak mantıksız bana kalırsa. Bu, ebedi bir hayatı ve acıyı göze alabilecek kadar büyük bir risk. Tanrı ve din varsa, bu tutum sonsuzluğa ve sürekli bir acıya sebep olabilir. Çünkü o kadar fazla bilgi ve bilgi kirliliği var ki çok uzun ve emek isteyen bir çalışma gerektiriyor.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
En iyisi deist olmak. Ateist olmak mantıksız bana kalırsa. Bu, ebedi bir hayatı ve acıyı göze alabilecek kadar büyük bir risk. Tanrı ve din varsa, bu tutum sonsuzluğa ve sürekli bir acıya sebep olabilir. Çünkü o kadar fazla bilgi ve bilgi kirliliği var ki çok uzun ve emek isteyen bir çalışma gerektiriyor.

İslam dışında hiçbir şey senden kabul edilmeyecek.Allah ayetlerinde bir bir uyarıyor " inananları "...

xTayfun63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tayfun kardeş sen git cennete :) senin gibi yobazı cennetine alan alaha inanmam ben adaletli olan senin gibi kafası ilkel oksijen israfçılarının cehennemi boylaması :) gerçek islam şekilci dayatmacı değil humanist olan islamdır bye

Sana bişeyler derdim ama anlayacağını sanmıyorum. Söylediklerimin hangisi yobazca? Faiz yasak bunu yapmamız gerekiyor dedim sen her yıl faiz yüzünden kaç insanın hayatı kararıyor kaç insan intihar ediyor biliyor musun şimdi bunu mu savunuyorsun?
Alkol yasak yapmamak gerekiyor dedim ama doğru ya alkol içen kendine içiyor başkasına asla zarar vermez. Tabi açıp trafik kazalarının sebeplerine bakmazsınız. O içen kişi kaç kişinin hayatını karartmış umurunuzda tabi ki başınıza gelene kadar umrunuzda değil !
Zina yasak demiş Rabbim, sinirleniyorsun bay yobaz. Tabi işinize geliyor değil mi kadınların birer cinsel obje olarak kullanılması.

Neyse yazardım ama anlamazsın sen!

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Sana bişeyler derdim ama anlayacağını sanmıyorum. Söylediklerimin hangisi yobazca? Faiz yasak bunu yapmamız gerekiyor dedim sen her yıl faiz yüzünden kaç insanın hayatı kararıyor kaç insan intihar ediyor biliyor musun şimdi bunu mu savunuyorsun?
Alkol yasak yapmamak gerekiyor dedim ama doğru ya alkol içen kendine içiyor başkasına asla zarar vermez. Tabi açıp trafik kazalarının sebeplerine bakmazsınız. O içen kişi kaç kişinin hayatını karartmış umurunuzda tabi ki başınıza gelene kadar umrunuzda değil !
Zina yasak demiş Rabbim, sinirleniyorsun bay yobaz. Tabi işinize geliyor değil mi kadınların birer cinsel obje olarak kullanılması.

İşin ilginç olanı alkolün serbest olduğu ingilteredeki trafik kaza oranlarına bak dünyadan birhaber kardeşim :) zinanın serbest olduğu ingilterenin doğum oranlarına bak güzel kardeşim :) faizi yasaklayalım diyorsun ama 15 yıldır yapılan inşaatların yapılan yatırımların parası nereden geliyor diye sordun mu kardeşim tabiki faizden :) araştırmadan ahkam kesme böyle kelek kelek hırbo cevaplar vereceğine rabbine sorda bu müslümanlar neden cahil kaldı onu öğren kardeşim :)

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Ha şunu da söyleyeyim kadını cinsel obje yapan sizsiniz ! 5 yaşındaki çocukları kapatan sizsiniz ! 1 değil 5 kadını prşinr katıp karım diye dolaştıran sizsiniz ! Hayvancıklara tecavüz eden sizsiniz ! Kuran kurslarındaki oğlancılar da sizsiniz ! Burada ahkam keseceğine git bir öz eleştiri yap ! Biraz medeniyet öğren de bari çocukların sebeplensin !

Reaksiyon puanı
5,172
Öncelikle yobaz insan dinine göre değil yaptıklarına göre kendini belli eder. Eğer ki sen tüm müslümanları yobazlık ile suçluyorsan zaten akıl fikir ve mantıktan uzak yaşayan birisindir ki açıkcası ben yobazlığı bunlara tercih ederim.

Ayrıca evrim teorisinin kesin kanıtlanmış bir yanı olamamakla beraber bu teorinin islam ile çelişen bir yanıda bence yoktur. Ki zaten evrim bile bir başlangıca dayanır. Şuan günümüz kimyasının dayandığı temel kavramlardan biride kütlenin korunumu kanunudur. Hiçbir şey yoktan var edilemez üzerine yüzyıllardır denyler yapılmaktadır ve hiçbiri hata vermemektedir.

Bunun dışında din insanla inandığı şey arasındadır. Ve din hiçbir zaman bilime engel olmamıştır. Benim gözümde yobaz insan (kalıcılığı olmayan) güya modern dinlere inanmayan insan değil, bilim ve fenden lnasibini almamış insandır. Lütfen benim şu sorumu cevaplayın. Beş vakit namazında olan biri Türkiye derecesi ile iyi bir üniversiteyi bitirip çevresine faydalı olan insan mı daha moderndir yoksa insanların dinine takılıp gece gündüz din ile ilgili şeyler üzerine araştırmalar yapıp kendini modern sanan ama modern bilimden gram nasibini almamış insan mı daha moderndir?

xTayfun63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ha şunu da söyleyeyim kadını cinsel obje yapan sizsiniz ! 5 yaşındaki çocukları kapatan sizsiniz ! 1 değil 5 kadını prşinr katıp karım diye dolaştıran sizsiniz ! Hayvancıklara tecavüz eden sizsiniz ! Kuran kurslarındaki oğlancılar da sizsiniz ! Burada ahkam keseceğine git bir öz eleştiri yap ! Biraz medeniyet öğren de bari çocukların sebeplensin !

Sana diyecek çok şey var gerçekten anlamazsın! Yok tecavüzcü yok şuncu yok buncu demişsin. Allah insanlara kural koyar insanları robot yapmaz. Bu kurallara göre tezavüzde yasak, hayvana da tecavüzde yasak. ya o diğer saydığın herşey de yasak. Bunları yapan kişinin dini müslüman diye İslam kötü olmaz, bunlar kendini bilmez insanlardır. Kimse kalkıp bunları savunmuyor ki, neden o kıt kafan almıyor.

Peki olaya şöyle bakalım şimdi 1 müslüman tecavüzcü olunca tüm müslümanları yargılıyorsun ya ( yargılama sebebin ise bu adamın din kurallarına uymamasıdır. ) Neyse ülkemizde anayasa var yada tüm dünya da var. Suça engel olabiliyor mu? o zaman siz tecavüzcüsünüz, siz insanları para karşılığı satan zavallılarsınız, siz hırsızsınız, siz katliamlar yapan canilersiniz.. diye uzar gider.

Ama anayasaya baktığımız zaman tüm bunlar suç ve yapıp yapmamak kişinin iradesine kalmıştır. Eğer senin bizi yargıladığın gibi bizde seni yargılasaydık o zaman tabi olduğun anayasaya uymayan herkeste sendendir. Ama gerçekte durum bu değildir bir yasa vardır, uymayanlar sadece cezalandırılır.

İşte İslam dininde Allah herşeyi emretmiş ama yapıp yapmama kısmını insanın iradesine bırakmış. Tabiki söylediğin kanı bozuklar olabilir ama bu İslam'ın değil o insanların kanı bozukluğudur.

Son olarak yok 15 yılda herşey faizle demişsin ben son 15 yılda yapılan birşeyi mi savundum? Sizin öfkeniz İslam'a insalara mı? yoksa partilere mi? Bu kadar cahil olmasanız keşke.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İslam’a saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmayanlar dolmuş yine foruma.

Hidayet Allah’tandır. Kimseye burada laf anlatarak İslam’ı sevdiremeyiz.

İster herhangi bir dine inansın ya da inançsız olsun
İnsanda biraz ahlak olması lazım...

İslam’da zina haramdır ve büyük günahlardandır.
Bunu zır cahil olan bile bilir.

Hal böyleyken İslam ile tacavüzü yan yana getirmek düpedüz AHLAKSIZLIKTIR!

Hangi dinden, hangi ırktan olursa olsun dünya üzerinde kötülükler, pislikler yapan insanlar vardır!

Bir insanın yaptığı kötülüğü milletine, ırkına, ülkesine, dinine maal edemezsiniz...

Türkiye devleti adam öldürmeyi yasaklamış. Kanunlarda kesin ve net olarak adam öldürmek yasak.

Ama bu ülkede her sene yüzlerce cinayet işleniyor...

Bu cinayetlere bakarak Türkler katildir diyebilir misiniz?

İnanmak zorunda değilsin.

Ama bir inanca leke sürmeye kalkıyorsan ahlaksızsın.

Tecavüzcü kadar, hırsız kadar, katil kadar ahlaksızsın...

Hiç kendine namusluyum, dürüstüm deme...

Bir inancın emirleri ve yasakları açıkça ortadayken o inanca aksi şekilde iftira atıyorsan, pislik sürmeye kalkıyorsan, dürüst değilsin, namussuzsun...

Allah hidayet versin.
Ne diyelim.

Maksadınız germek, maksadınız insanların canını sıkmak, sinirlendirmek.

Kötü insanlarsınız, kendini iyi zanneden ama fırsat eline geçse inanan insanları bir kaşık suda boğmak isteyen ama güçsüz olduğunuz için, elinizden bir şey gelmediği için sadece bu şekilde can sıkıcı laflar ederek inanların kalplerini incitmekten zevk alan zavallı insanlarsınız.

O kalplerinizdeki kötülükle ve nefretle elinize imkan geçse neler yapabileceğinizi hayal bile etmek güç.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
İşin ilginç olanı alkolün serbest olduğu ingilteredeki trafik kaza oranlarına bak dünyadan birhaber kardeşim :) zinanın serbest olduğu ingilterenin doğum oranlarına bak güzel kardeşim :) faizi yasaklayalım diyorsun ama 15 yıldır yapılan inşaatların yapılan yatırımların parası nereden geliyor diye sordun mu kardeşim tabiki faizden :) araştırmadan ahkam kesme böyle kelek kelek hırbo cevaplar vereceğine rabbine sorda bu müslümanlar neden cahil kaldı onu öğren kardeşim :)

Şimdi sen ne dediğinden haberin yok. Sen bir kere bağları koparmışsın. İnancını yitirmişsin haklılığını ispat için Müslümanların cahilliğini öne sürüyorsun. Peki biliyor musun Sahabe Allah Rasülüne soruyor Allahın yardımi ne zaman gelecek diye bu 13 yıl sürüyor. Oda binbir takva ve samimiyet ile, kusura kalma sende samimiyetini zerresi kalmamış, haklılıgı ispat için yanlış yere tosluyorsun. Sahabenin milyonda biri takvaya büründünde, o cahil müslümanları hak yoluna davet ettin de mi olmadı da deist oldun? Hadi be ordan uyanık seni. Sen de bal gibi biliyorsun korku için de panik halinde Tanrı yerine ALLAH diyeceğini de ALLAH dersem yükümlülükler var işine gelmiyor. Namaz,Zekat,Oruç rn basiti kelime-i şahadet.
Benden sana tavsiye en kolayı kelimei Şahadet. Rabbim hidayet versin sana da cümle müslümanlara.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Deist olmak da mantıksız. Madem yaratıcı var, ona nasıl ibadet edeceksin?
Bu fotoğrafları hangi amaçla attın? Dini, gösteriş yapmak ve para kazanmak için kullananlar var diye suç dinde mi yoksa insanda mı?
Ne yani şimdi günde 5 vakit namaz kılmayan 7 milyar insan cehenneme gidecek ona buna tecavüz edip namazında niyazında olan cennete öyle mi ?
Ya sen ne tip bir yaratıksın ya buraya gelmiş yobaz yobaz yorumlar yapıyorsunuz ? Oğlum siz oksijen israfısınız ya bak cidden :) ne insanlığa yararınız var ne de kendinize :) bir oturup düşünün . Ayrıxa teknoloji fotumunda yaptığınız muhabbete bak [emoji23] kardeş git cemaatçilerin fotumuna burada ne işin var senin ? Müslüman bilgisayarcı mı olur . Kalkmış bir de hadis diyor :)) hadisler kafar yalan bilgi mi var piyasada önüne gelen hadis uydurmuş.
Tayfun kardeş sen git cennete :) senin gibi yobazı cennetine alan alaha inanmam ben adaletli olan senin gibi kafası ilkel oksijen israfçılarının cehennemi boylaması :) gerçek islam şekilci dayatmacı değil humanist olan islamdır bye
Adamın uğraştığı şeye bak teknoloji forumunda yobazlık reklamı yapıyor !
Ulan işiniz gücünüz cennete gidelim de huricikleri tokatlayalım dimi :) gerçek hayatta yapamıyorsunuz tabi :) açlık neler yaptırıyor insana allah akıl fikir versin
Valla söyleyeceğimi söyledim bu şeriatçılıkla bir yere varamazsınız müslüman halkların hali malum anca kafirlerin ürettiğini tüketirsiniz :) ulan siz amerikanın projesisinizlan anlayamadın mı bunu hala ?
Kalkmış 5 şart 10 şart sanki kiraya çıkıyoruz da sözleşme yapıyoruz :)) ya kardeşim koskoca yüce ALLAH senin şartlarınla mı uğraşır ya ? Sen ne xaman bu kadar değerli oldun hüsam kardeş ? Sen kalk koca evreni yarat mükemmel işleyen bir sistem yarat hüsam kardeş 5 şarta uydumu diye kanun çıkar [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji1360][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] süpersiniz ya :)
Oh be mantıklı düşünen birileri varmış forumda klavyene sağlık kardeşim :) . Forumdan şu yobazları çıkarmak lazım .
Ben de seni uyarıyorum burayı siyasi islamcılara bırakmayacağız !! Yeter be
Aşırı derken ? Asıl sen aşırı yorumlar yazıyorsun islami terörizm probagandası yapıyorsun burada ?
Lan bunlar nasıl mesajlar böyle? "Müslüman bilgisayarcı mı olur", "cennette hurileri mi tokatlayacaksın" ne lan bu? Sen ciddi misin lan?

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Fotografi attim cunku hac ibadetini sacma buluyorum. Ustte goruslerimi yazdigim icin tekrar tekrar yazip kendimi yormak istemiyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Başlığa cevap vermek gerekirse bildiğim ve inancım, imanın var ise cennete gireceğindir. Tabi günahlarının kefaretini ödedikten sonra, ama 1 yaşındaki kızla nikah yapılabilir vb. diyen yobazlarla da aynı cennette olacağımı düşünmüyorum.

xTayfun63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlığa cevap vermek gerekirse bildiğim ve inancım, imanın var ise cennete gireceğindir. Tabi günahlarının kefaretini ödedikten sonra, ama 1 yaşındaki kızla nikah yapılabilir vb. diyen yobazlarla da aynı cennette olacağımı düşünmüyorum.

Hocam neden insanların söylediklerine bakıyorsunuz, neden kendiniz Kur'an açıp okumuyorsunuz. O insanlar şüphesiz cezalandırılacaktır. İnsanlara bakarsak müslüman olmamamız gerekir çünkü etrafta doğru dürüst İslam kurallarıyla yaşayan insanlar az. Mesela İngiltere de müslüman olan birine bakıyorum diyorum bu adam nasıl müslüman oldu?
Çünkü gerçekten İngiliz birinin müslüman olması zor. İki neden var biri çevre Hristiyan belki kendiside. 2.durum ise televizyonda müslümanları terörist gösteren kanallar. Hal böyle iken bu adamlar nasıl müslüman oluyor.
Sonra dinliyorum bakıyorum ki adam gidip hacı hocaya sormamış açmış Kur'an okumuş ve müslüman olmuş. Çünkü dinimiz cidden en güzel şeyleri emrediyor. Herşey bizim faydamıza.

Ancak nasıl hristiyanların karanlık çağı vardı ise bizde de durum böyle herkes kendi çıkarına göre yorumluyor. O yüzden kendinizin okumusunda fayda var. Yoksa yukarıdaki cahiller gibi sürekli insanlardan örnek veririz.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Hocam neden insanların söylediklerine bakıyorsunuz, neden kendiniz Kur'an açıp okumuyorsunuz. O insanlar şüphesiz cezalandırılacaktır. İnsanlara bakarsak müslüman olmamamız gerekir çünkü etrafta doğru dürüst İslam kurallarıyla yaşayan insanlar az. Mesela İngiltere de müslüman olan birine bakıyorum diyorum bu adam nasıl müslüman oldu?
Çünkü gerçekten İngiliz birinin müslüman olması zor. İki neden var biri çevre Hristiyan belki kendiside. 2.durum ise televizyonda müslümanları terörist gösteren kanallar. Hal böyle iken bu adamlar nasıl müslüman oluyor.
Sonra dinliyorum bakıyorum ki adam gidip hacı hocaya sormamış açmış Kur'an okumuş ve müslüman olmuş. Çünkü dinimiz cidden en güzel şeyleri emrediyor. Herşey bizim faydamıza.

Ancak nasıl hristiyanların karanlık çağı vardı ise bizde de durum böyle herkes kendi çıkarına göre yorumluyor. O yüzden kendinizin okumusunda fayda var. Yoksa yukarıdaki cahiller gibi sürekli insanlardan örnek veririz.

:D insanların söylediklerine elbet bakmıyorum cemaat ve hoca ayakları bana ters, ruhbanlık gibi bir şey geliyor el sürmeler diz çökmeler falan