Isı yalıtım sistemleri (su ve ses)

Bu konuyu okuyanlar

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 3. kezdir firefox çöküyor yazdıkalarım güme gidiyor bu konuya sonra devam edeyim. şuan mailimden yazmaya çalışıyorumki yazım kaybolmasın. beyaz eşya bölümünde açtım konuyu ama birçok forumdada klima ve kombi bölümlerinde mevcut bu konu. çünkü doğalgaz klima buzdolabı faturalarımızla ilgilidir. şayet ay sonu gelen faturalarımıza :cursing: istemiyorsak evimizn olmazsa olmazıdır ıs yalıtımı. tabi bunun yanısıra su yalıtımıda elzemdir.

arkadaşla ryalıtımın gereğini hisstemeye başladığımı yılla 1990 ların başlarıdır. bu tarihlerde pencerelerimiz plastik pencerelere dönmeye başladı ve evimizde aspiratör görevini birlikte yaptıkları sobalrımızda yavaş yavaş kalkmaya başladı. soba zamanında bile plastik pencerelerimizin kenarlarında duvarlarda ve tavan kenarları korniş diplerinde yoğuşmayı gördük.. ama anlam vermedim hemen. sonrasında kmür kalorifer sitemleli kazanlar büyük şehirlerdeki nüfus artışı dolayısyla desetklenmemeye başladı. akşamları haber bültenlerinde zehir raporları verilmeye başlandı. hızlıca doğalgaza geçiyorduk ve doğalgazın faturasını karşaılamak güç olduğundan duvarlarımız tam sınmayınca bu yorğuşma daha fazla arttı hala anlam veremiyorduk.

artık 90lrın sonlarında mavi pempe beyaz renklerde strafor dediğimiz köpükleri göemeye başladık bunalar bina dışların akpalatanlar bir nebze evdeki rutubeti önelediklerini görürken . üretici ve uygulmacı frşmaların yalanlarıyla daha iyi ısınıp avunduklarını sanarak kendilerini kandırıyorlardı.. peki bu yalıtım faydalımıydı sağlık açısından.. sonra devam edelim

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilader adamlar işi bitirmiş.Olay budur.

http://www.izoduo.com/

hehe he bende bunu bekliyordum diğer forumada atmışsın. inceleyemedim. dedim burayada atarsa istişare ederiz..

hocam aynı benzerlikte fırat pen plastik tuğla olarak çıkartmıştı buna benzer ürünler ama tutmadı. belliydi zaten tutmayacağı pşastik duvar olurmu mantolamanın zararlarınn tartışıldığı devride. bu ürün daha güzel yanlız. en azından dışı beton. yine tam inceleyemedim ama.

ürün dılı tarafı briket cinsi betonsa yangın konusunda avantajı olabilri. ısı yalıtım konundada olabilir ama sınrılıdır hocam.

içindeki strafor tahmini 5cm kadar gözüküyor. avrupada ise 16cm kullanılıyor bu oran. bir dezavantajıda... mesela ben buraya konuyu açtım ama yazmadım hiç . mimar yüksel arkadaşı bekledim ama başımı kaşıyacak zamanım yok diyor.

hocam her halukarda ben bu sisteminde sağlıklı olacağına inanmıyorum. her nekadar saldırlar olsada mimar yüksel arkadaşa diğer forumda. ben adama hak veriyoprum bizim ev içten ve dıştan starforlu. inan şuan içerisi devamlı havalandırmadınmı boğuyor insanı.

am ayapabilecek başka izolasyon bilzer için uygun değil. şuan için bitmiş binaarada en az plastik içeren taş yünü malzem uygulamak en sağlıklısı kaç santim en az 20cm. höööyt derler ama işin doğrusu bu avurpada duvarlar 60-70 cm. eski kerpiç yapılarımız taş yapılarımız boşunamı kalın duvarlı..

hocam bu malzeme her ne oplursa olsun ytongdan dahi çok tutacaktır ama. krıa reklam fimine şimdi baktım manorlama devri bitiyor diyor. bitemez hocam çünkü binanı kolnlarına ne yapcezzz.. ahdiburdan devam edelim:)