İş kurmak konusunda en çarpıcı fikir sizce hangisi ? 160.000 TL ile ne iş yapılmalı ?

Bu konuyu okuyanlar

Bilgili Şirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana göre teknoloji alanına yönelmek iyi bir fikir gibi geliyor. Ama sağlık alanındada gelişim göstermek ileride karlı bir yatırım olabilir. çünkü kirlilik arttıkça hastalıklarda artıyor. Ve insanlar hayatta kalmak için bütün servetlerini harcayabilirler.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Bana göre teknoloji alanına yönelmek iyi bir fikir gibi geliyor. Ama sağlık alanındada gelişim göstermek ileride karlı bir yatırım olabilir. çünkü kirlilik arttıkça hastalıklarda artıyor. Ve insanlar hayatta kalmak için bütün servetlerini harcayabilirler.
Bir insan bu kadar mı soyut düşünebilir. Tamam teknoloji karlı ama hangi alanına yatırım yapacaksın. Neredeyse her kelimenin sonuna teknoloji kelimesi gekebiliyor. Nano teknoloji uzay teknolojisi bilgisayar teknolojisi vs... Eğer ki forum vs açarım dersen zaten tr de forumlar can çekişiyor. Sdn yada webtekno gibi bir site açmayı düşünüyorsan vay haline...

Sağlık sektörüne gelince hadi diyelim 3 5 kuruşa dandik bir masörlük sertifikası aldın. Sen 160.000 tl ye dükkan bile alamazsın. emflasyon denen şeyden umarım haberin vardır...

Yani uzun lafın kısası günümüzde bu ülkede iş kurmak ile paranı kapının önüne atmak eş değer. Ancak yaptığın işte uzmansan ve arkandan gelecek müşteri kitlen varsa o zaman işler değişir. Eğer ki bunlar yoksa merkezi olmayan ama üniversitelerin çok olduğu illerden 2 tane 1+1 ev al içine eşya döşet kiraya ver. Sana aylık askeri ücretten ve yapacağın tüm yatırımlardan daha çok kar getirir.

akyal001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bir tarla al güneş enerjisi santralı döşe üzerinde devlet garantili, kendini 3-5 yılda amorti edip sonra paso kar ediyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933

Benim param olsa yastık altı yaparım girişimciliğin g si yok bende :( Elinde olan birikimini değerlendiren insanlara gıpta ile bakıyorum.