IR Remote - Kızılötesi Kumanda[İstek]

Bu konuyu okuyanlar

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bildiğiniz gibi bu yıl kızılötesi portu cihazlara geri döndü. En büyük sebebi de akıllı telefonu kumanda olarak kullanmak.

Detaylı araştırma yaptım ancak HTC One'ımdaki portu Vestel ses sistemimle uyumlu çalıştıracak bir program bulamadım. Hatta çoğu programda adamakıllı seçenek bile yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
smart remote for htc one ya da galaxy s4 hangisi varsa bi dene istersen

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle, cevaplarınız için teşekkür ederim ancak sorunu farklı bir yöntemle çözmeye çalışıp çözdüğümü düşünüyorum.

Hemen geleyim çözüm açıklamama: TV uygulamasına giriyoruz, konum verilerini ve posta kodunu sadece önereceği TV programları için istiyor. Dolayısıyla sallayıp geçebilirsiniz. Sonrasında açılan ekranda yukarıda bir Power tuşu beliriyor, ona dokunuyorsunuz. Kurulum ekranı gelecek başlat diyorsunuz. Televizyonunuzun markasını seçiyorsunuz. Üzerinde kurulu olan ayarlardan deneyecek. 10 adet olması lazım. Oldu ki çalıştıramadı. Bu sefer cihazın kumandasından yardım alıyorsunuz. Örneğin ilk atadığımız tuş güç tuşu, hazır ayarlarda güç tuşunu bulamadıysa cihazın kumandasını HTC One'ın IR Portuna doğrultup algılayana kadar güç tuşunu basılı tutuyorsunuz. Tuşu tanıyor telefon ve sonrasında televizyona yöneltip tekrar deniyorsunuz. Bu şekilde işlemler yaparak en kötü ihtimalle eliniz ile tanıtıyorsunuz kumandayı ve cihaz telefonunuzdan yönetilebilir hale geliyor. :)
[MENTION=354613]aykutuludag[/MENTION] Hocam IR gözden düştü çoğu TV WiFi ile kontrol edilebiliyor ama o çoğu TV'den bende yok. :)

emre171717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle, cevaplarınız için teşekkür ederim ancak sorunu farklı bir yöntemle çözmeye çalışıp çözdüğümü düşünüyorum.

Hemen geleyim çözüm açıklamama: TV uygulamasına giriyoruz, konum verilerini ve posta kodunu sadece önereceği TV programları için istiyor. Dolayısıyla sallayıp geçebilirsiniz. Sonrasında açılan ekranda yukarıda bir Power tuşu beliriyor, ona dokunuyorsunuz. Kurulum ekranı gelecek başlat diyorsunuz. Televizyonunuzun markasını seçiyorsunuz. Üzerinde kurulu olan ayarlardan deneyecek. 10 adet olması lazım. Oldu ki çalıştıramadı. Bu sefer cihazın kumandasından yardım alıyorsunuz. Örneğin ilk atadığımız tuş güç tuşu, hazır ayarlarda güç tuşunu bulamadıysa cihazın kumandasını HTC One'ın IR Portuna doğrultup algılayana kadar güç tuşunu basılı tutuyorsunuz. Tuşu tanıyor telefon ve sonrasında televizyona yöneltip tekrar deniyorsunuz. Bu şekilde işlemler yaparak en kötü ihtimalle eliniz ile tanıtıyorsunuz kumandayı ve cihaz telefonunuzdan yönetilebilir hale geliyor.

kullandığınız programın adı nedir?