İphoneumu açtırdım

Bu konuyu okuyanlar

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi akşamlar iphone mu suya sokmuştum bişi olmadı ama daha sonra içime kurt düştü internnette oksitlenme okuyunca . Bir tane iphone servisine gittim orda sadece açtırıp baktırdım su var mı diye bana garantisinin gideceğini söylediler . Az önce bi makale okudum apple servisi dışında ekran değişimi olan telefonlar garanti kapsamında sayılıyormuş . Benimkisi garantiden çıkmışmıdır ? Yanıtlarsanız sevinirim .

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,050
Açılınca direk garanti gider diye düşünüyorum. Nasıl anlayacaklara gelirsek vidalar çiziliyormuş

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekranı kırılsa ayrı bi yerde yaptırsak bile gitmiyormuş bi gün kırılırsa ayrı bi yerde yaptırırsam garantide yine olmuş mu oluyor

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
İyi akşamlar iphone mu suya sokmuştum bişi olmadı ama daha sonra içime kurt düştü internnette oksitlenme okuyunca . Bir tane iphone servisine gittim orda sadece açtırıp baktırdım su var mı diye bana garantisinin gideceğini söylediler . Az önce bi makale okudum apple servisi dışında ekran değişimi olan telefonlar garanti kapsamında sayılıyormuş . Benimkisi garantiden çıkmışmıdır ? Yanıtlarsanız sevinirim .
Su temasından bozulduysa veya bozulursa garanti gider.

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok hyr su yoktu ama garantisi gider dediler böyle saçmalık yok sadece açtırıyorum garanti gidiyor ayrı bi yerde ekran değiştirenin garantisi devam ediyor

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
Yok hyr su yoktu ama garantisi gider dediler böyle saçmalık yok sadece açtırıyorum garanti gidiyor ayrı bi yerde ekran değiştirenin garantisi devam ediyor
Vidaları boyatırsan eğer iz varsa, yoksada garanti kapsamından çıkmaz merak etmeyin.

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Vidalarda iz göremiyorum dediğim gibi bir iphone servisine gösterdim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Peki içine sticker filan yapıştırmışlarmıdır

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Vidalardan anlıyorlar onun dışında anlamaları zor yalnız içerde su oksitlenme yapmışsa cihaz direkt servis dışı

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya şimdi vidalardan anlaşılıyor dendi açılıp açılmadığı ben iphone servisisine götürdüm daha önce dediğim gibi . açarsan garantisi gider dediler ilk tmm dedim açtırtmadım daha sonra dayanamadım tkrar götürdüm daha sonra aldım acaba beni geçiştirmek için açtık demiş olabilirler mi çünkü vidalara bakıyorum simetrileri aynı ve çizik yok . SİZCE ?

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Sıvı teması olup olmadığı simkart yuvasından anlaşılır. Bir daha böyle bir durum olursa aklınızda olsun. Cihazı açtırmanıza gerek yok

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sıvı teması olup olmadığı simkart yuvasından anlaşılır. Bir daha böyle bir durum olursa aklınızda olsun. Cihazı açtırmanıza gerek yok
Peki vida da bişi göremiyorum çizik filan garantiden çıkar mı ? Yada içine açılmış ibaresi yapıştırmışlarmıdır ?

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Yapıştırdıklarını sanmıyorum ama her halükarda anlarlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Gider iphone hangi model

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oksitlenme yapabilir diye korktum ve o sertifikanın pek bi hükmü yok garantiden çıkıyor ve kullamaya bağlı dayanıklılığı azalıyor ben şimdi vidalara bakıyorum hiç bişi gözükmüyor ve simetrileri de aynı düzgün acaba sim kart yerinden bakıpta mı verdiler? Beni geçiştirmek için ?

Benim arkadşım ekranı kırdı yaptırdı ekran değişiminde garanti kapsamında oluyormuş . Kırılsa benimkiside olur mu ?

Son düzenleme:

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Peki böle bişi var simkartdan bakma gibi niye demiyorlar yada ordan bakmış olabilirler mi beni geçiştirmek için ?
iPhone veya iPod'da sıvı hasarı, garanti kapsamında değildir
Olabilir tabi ama bilemeyiz. Linki okumanızı öneririm.

Oksitlenme yapabilir diye korktum ve o sertifikanın pek bi hükmü yok garantiden çıkıyor ve kullamaya bağlı dayanıklılığı azalıyor ben şimdi vidalara bakıyorum hiç bişi gözükmüyor ve simetrileri de aynı düzgün acaba sim kart yerinden bakıpta mı verdiler? Beni geçiştirmek için ?

Benim arkadşım ekranı kırdı yaptırdı ekran değişiminde garanti kapsamında oluyormuş . Kırılsa benimkiside olur mu ?
Ekran kırılması zaten garanti kapsamında yapılmaz ki. Ücret talep edilir.

Son düzenleme:

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu gün gittim sordum açtınız mı simkartdan mı baktınız diye simkartdan baktık dediler sizce doğruyu mu söylediler ?

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
bu gün gittim sordum açtınız mı simkartdan mı baktınız diye simkartdan baktık dediler sizce doğruyu mu söylediler ?
doğru söylemişlerdir. Niye yalan söylesinler. Hem aklın yolu bir. Sim karttan bakılabiliyorken sırf onun için cihazı açmazlar.

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşıma arattırdım açmadan anlayamayız demişler . WTF ?

Ve bana ilk götürdüğümde aldığımda niye demedi ??

Son düzenleme:

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Cihazların tamamında sıvı temas sensörü var. Yani açmadan anlayabilirler. Eğer sıvı teması varsa oksitlenmeyi açmadan anlayamazlar. Seninkine bakmışlardır sıvı teması yok açmamışlardır

I’m loser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İnşallah senin dediğin gibidir kaç günden beri cevap veriyorsun çok teşekkür ederim ??❤️