iPhonedan sonra yeni bir telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Xiaomi Mi8 dxomark'tan 99 puan aldı. Bu modelde sensör tercihini değiştirip; ana sensörü Sony IMX363, ikinci sensörü Samsung S5K3M3 yaptı. Bu sebeplerden kamerası çok iyi. Hatta kötü demek tamamen yanlış bilgi vermektir.
Bu şekilde geliştirilebilir fakat normal şartlarda Xiaomi'lerin kamerası o kadar iyi değil. Ben bir Xiaomi kullanıcısıyım ve kamerayla çok işim yok, ben daha çok oyun oynuyorum mesela, ama kamerası çok iyi değil dedik diye de berbat değil heralde yine de fena değil.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,258
Lg'nin zaten geçmişi parlak değil ben lg avukatı değilim alan arkadaşların yorumu olumlu ona göre yorum yaptım v30 modeli için ne sorun vardı anakart yanması ve ghost, lg önce anakart yanmasını halletti çok nadir yaşanıyor. Sonra v30+ gibi p/oled(plastik amoled) panele geçti bu amoled ekranın daha dayanıklı kali yani samsungtakinden dayanıklı ha bazı zeki insanlar amoled ekranda ghost olduğunu söyler saygı duyarım :) benim burda kastettiğim zaten marka avukatlığı değil marka avukatlarının karşısında durmak.
Samsung yine ekranda sorun yaşatırsa bu ne olacak söylermisin ve birde gereği ne 1500 civarına yakın para verip yeni bir kavisli ekran oled taktırmakmı? Samsungun huawei gibi iphone gibi garantisi mi var?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam haklısınızda markanın üründe sıkıntı yaşandımı arkasında durması gerekmiyormu?

Bak dostum Marka avukatı değilim,
"Samsung yine ekranda sorun yaşatırsa bu ne olacak söyler misin" demişsin garantiye gönderilir gereken yapılır.
S8 ve S8+ için saydığın sorunlar da çok nadir yaşanıyor, Ayrıca Samsung ve Apple varken Huawei kim yahu.
Ve neden demişsin eğer istediğim özellikler alacağım cihazda yoksa 1500 TL verip ihtiyaçlarımı karşılayan cihazı alır kullanırım veya alır kullanır alacak olduktan sonra, S9 da tek arka kemera var ama çift kameraya taş çıkartır cinsten 60 fps video çekebiliyor hoparlör Çift Hoparlör Stereo, Akg kulaklık yonga seti Samsung Exynos 9 Series 9810.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
"Samsung yine ekranda sorun yaşatırsa bu ne olacak söyler misin" demişsin garantiye gönderilir gereken yapılır.
S8 ve S8+ için saydığın sorunlar da çok nadir yaşanıyor, Ayrıca Samsung ve Apple varken Huawei kim yahu.
Ve neden demişsin eğer istediğim özellikler alacağım cihazda yoksa 1500 TL verip ihtiyaçlarımı karşılayan cihazı alır kullanırım veya alır kullanır alacak olduktan sonra, S9 da tek arka kemera var ama çift kameraya taş çıkartır cinsten 60 fps video çekebiliyor hoparlör Çift Hoparlör Stereo, Akg kulaklık yonga seti Samsung Exynos 9 Series 9810.

Neyse hocam ben fazla uzatmıyorum benim söylediğim kendi görüşüm sizin söylediğiniz kendi görüşünüz ben şahsa iftira amaçlı marka avukatı gibi bir cümle kurmuyorum sadece bu gibi durumlara karşıyım dedim olabilecek sorunlardan sadece bahsettim nadiren ekran sorunu yaşanıyor dediniz oda doğrudur olabilir sizden ve konu başlığı sahibi arkadaştan özür ben tartışmak istemiyorum. Sizden birde rica ediyorum bana yazmayın.

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Yorum yazan herkese teşekkür ederim. Tüm önerileri / yorumları inceledim. Samsung Huawei Xiaomi dışındakileri eledim çünkü karmaşık geldi.

Samsung S8 ve s8 plus bana çok dar-uzun geldi. iPhone 6s Plus tan sonra dar bir ekran zorlar beni. S9 u elime alıp inceleyemedim fakat s8 ile aynı gibi , ayrıca edge ekran kullanamayacağım galiba . Note 8-9da edge daha düze yakın gibi fakat çok pahalı. Şu fiyatlarla alınmaz. Samsungda başka önerileriniz var mı ? Yeni çıkacak a8 2018 ve a9 2018 ilgi çekici , aralık ayında gelecekmiş Türkiye’ye . Beklesem mi kararsızım...

Huaweide ise mate 10 pro yu inceliyorum onunla çekilmiş görüntülere ihtiyacım var. Bir de teknoloji markete gidip inceleyeceğim bu modeli. Güzel gibi.

Xiaomi de yalnızca note 5 modeli hosuma gitti inceleme videoları da beni tatmin eder gibi fakat cevremdekiler bu model için iPhonedan sonra büyük düşüş olur diyorlar hem de hem de sar değeri çok yüksek deniliyor.
2.5 yıl iphone 6 kullandım s8 e geçtim telefonu seçerken ilk elim s7 edge ye gitti bana s8 kumanda gibi gelmişti fakat sonra insan alışıyor bu ekran boyutuna bence s9 düşünebilirsiniz sizin içinde fiyatı uygun veya mate 10 proda güzel bir telefon

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21

Aranızda ki tartışma sizin tartışmanız ama büyük yazdığın yere itirazım var. Huawei firması Türkiyede de Dünyada da 2. sırada yer alıyor. Kendi işlemcisini üretebilen 3 firmadan birisi. Türkiye'de ki en kaliteli servislerden birisine sahip. Piyasada ki en iyi kameralardan birisine sahip cihazlar üretiyor. Kim yahu dediğiniz firma vestel değil 3 firma arasında ikinci olan bir firma.

Sizin yorumunuza gelince s8 sorunlarını çevremde yaşayan hiç olmadı çok küçük bir sorun binde bir oluyor bu kadar abartmaya gerek yok.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,258
Aranızda ki tartışma sizin tartışmanız ama büyük yazdığın yere itirazım var. Huawei firması Türkiyede de Dünyada da 2. sırada yer alıyor. Kendi işlemcisini üretebilen 3 firmadan birisi. Türkiye'de ki en kaliteli servislerden birisine sahip. Piyasada ki en iyi kameralardan birisine sahip cihazlar üretiyor. Kim yahu dediğiniz firma vestel değil 3 firma arasında ikinci olan bir firma.

Sizin yorumunuza gelince s8 sorunlarını çevremde yaşayan hiç olmadı çok küçük bir sorun binde bir oluyor bu kadar abartmaya gerek yok.

Öncelikle ben tartışmıyorum, genelde sadece kendi fikrimi paylaşıyorum. ( Daha fazla uzatmak istemiyorum )
Dünya da 2. sırada yer alabilirler en kaliteli servislerinden biri demişsin öyle olmaları gerekiyor,
Apple ve Samsung varken Huawei kim yahu demem kendimce çok normal başka cihazlarda ne varsa kendi cihazlarına kopyalayan bir firma,
Apple ve Samsung gibi olmuş olsa yani kendi tasarımları böyle bir şey söylemezdim, Apple ve Samsung çakması olmuş kısacası.

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Öncelikle ben tartışmıyorum, genelde sadece kendi fikrimi paylaşıyorum. ( Daha fazla uzatmak istemiyorum )
Dünya da 2. sırada yer alabilirler en kaliteli servislerinden biri demişsin öyle olmaları gerekiyor,
Apple ve Samsung varken Huawei kim yahu demem kendimce çok normal başka cihazlarda ne varsa kendi cihazlarına kopyalayan bir firma,
Apple ve Samsung gibi olmuş olsa yani kendi tasarımları böyle bir şey söylemezdim, Apple ve Samsung çakması olmuş kısacası.
Tartışma demek: " Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma" ( alıntı yapılan yer Türk Dil Kurumu ) Kelimenin anlamını öğrendiğine göre devam ediyorum.

Servis konusunda kesinlikle Apple gibi sıra bekletmiyor. Samsung gibi süründürmüyor. Umarım diğerleri de örnek alırlar.

Kopyalama konusuna gelince p8 cihazı özgün değilmiydi, p9 özgün değilmiydi, p10 özgün değilmiydi, p20 çentik dışında özgün değil mi, mate 8 özgün değil mi, mate 9 özgün değil mi, mate 10 özgün değil mi, mate 20 çentik dışında özgün değil mi?
Samsung tarafından tasarımda kopyalaması yok var diyor isen zorluyorsundur. Yanlara doğru kavisli ekrandan bahsediyor isen söylemeye devam et. Edge özelliğini kullanmadığı sürece o kopya değildir. Ayrıca çentiği kullanmış olması Apple firmasının hızlı şarj getirmesi, stereo hoparlör yapısını kopyalaması gibi şeylerle benzer.

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Şu Samsung ile Iphone a boşa para vermekten vazgeçin arkadaşlar ya. Aynı özelliklere sahip olup çok daha ucuz olan Xiaomi veya Huawei gibi telefonlar var. Paranıza yazık ve inanın tüm markaları kullandım ömrü en kısa telefonlar Samsung ve Iphone. Şansınıza size ömrü kısa olan denk gelmemiş olsa bile; öyle bir satış psikolojisi yapıyorlar ki bir üst modeli çıktığında hemen alman gerektiğini geride kaldığını hissettiriyorlar. Iphone ve Samsung kullanıcılarına sesleniyorum: "Bir kez Xiaomi veya Huawei deneyin, bir daha başka telefon kullanmazsınız!"

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,258
Tartışma demek: " Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma" ( alıntı yapılan yer Türk Dil Kurumu ) Kelimenin anlamını öğrendiğine göre devam ediyorum.

Servis konusunda kesinlikle Apple gibi sıra bekletmiyor. Samsung gibi süründürmüyor. Umarım diğerleri de örnek alırlar.

Kopyalama konusuna gelince p8 cihazı özgün değilmiydi, p9 özgün değilmiydi, p10 özgün değilmiydi, p20 çentik dışında özgün değil mi, mate 8 özgün değil mi, mate 9 özgün değil mi, mate 10 özgün değil mi, mate 20 çentik dışında özgün değil mi?
Samsung tarafından tasarımda kopyalaması yok var diyor isen zorluyorsundur. Yanlara doğru kavisli ekrandan bahsediyor isen söylemeye devam et. Edge özelliğini kullanmadığı sürece o kopya değildir. Ayrıca çentiği kullanmış olması Apple firmasının hızlı şarj getirmesi, stereo hoparlör yapısını kopyalaması gibi şeylerle benzer.

Yaw he he :D:D:D:D:D:D

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Vaktiniz varsa One Plus 6T yi bekleyin derim. Dezavantajları, tekil mono hoparlör, ıp68 yok, ön kamerada ois yok, göreceli olarakta bence sd845 yerine 7nm mimarili sd855 ile gelmeliydi. Geri kalan herşey için muazzam cihaz. Vaktim yok hemen almam gerekiyor derseniz de, uygun fiyatlı bulabilirseniz asus 5z. Eğer bütçe 5k+ lara dayanıyorsa androidin mantığı yok, apple'dan devam etmenizi öneririm.