Iphone5 mantık Hatası

Bu konuyu okuyanlar

numantekinay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türkiye'de iphone5: 3.200tl=
$1.800;
abd vizesi + ny gidiş-dönüş uçak
bileti + iphone5 ($699) + 2 gece 3
gün bir otelde konaklama: $1600.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
herkese vize vermiyorlar ayrica vize icin 100 dolar veriyorsun vize alamassan iadesi yok. ve pasaport icin 300 500 tl verip pasaport aliyorsun hadi pasaportu aldin 100 dolarda vize icin verdin ve vize vermediler gitti 600 700 tl
ayrica 2800 tl satiliyor nette. yakinda. 1600 1800 tl olur. fazla degil bir iki ay icinde

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
o mantık hatası değil satış stratejisidir ve adamlar ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar emin ol..

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hiç biri değil. =)

Yani adamın yazdığı şey, telefonun Türkiye'deki ilk greymarket versiyonlarına biçilen fiyat, ki bir arkadaşım 2300TL'ye elinde tuttu cihazı, cash, aldı gitti.
Bunun komikliğini geçtim ki iPhone5 mantık hatası da komik bir başlık olmuş; sizlerin de ciddi ciddi çürütmek için cevap vermeniz ayrı komik olmuş, pasaport masrafı hesapları falan :D
Satış stratejisi hiç değil, Apple'ın belirlediği bir fiyat değil bu. Turkcell kendini kaybetmezse 4S'in ilk geldiğindeki fiyattan gelir bu da.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
ne kadar pahalı o kadar gösterişli!!

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hiç biri değil. =)

Yani adamın yazdığı şey, telefonun Türkiye'deki ilk greymarket versiyonlarına biçilen fiyat, ki bir arkadaşım 2300TL'ye elinde tuttu cihazı, cash, aldı gitti.
Bunun komikliğini geçtim ki iPhone5 mantık hatası da komik bir başlık olmuş; sizlerin de ciddi ciddi çürütmek için cevap vermeniz ayrı komik olmuş, pasaport masrafı hesapları falan :D
Satış stratejisi hiç değil, Apple'ın belirlediği bir fiyat değil bu. Turkcell kendini kaybetmezse 4S'in ilk geldiğindeki fiyattan gelir bu da.
ben apple ın demedim yalnız

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ya iphone 5 i yurtdışından hemen alıp napcaz daha uygun nano simkartın Türkiye de ne zaman üretime geçeceği belli değil. Bir kaç aya Türkiye ye bence resmi olarak girer.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Her şekilde pahalı bu telefon, alırken vereceğiniz paraya değip değmeyeceğini kendinizce tarafsız bir şekilde sorgulayın

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ya adam face'de görmüş yazmış buraya fazla kafa yormayın :)

Operatörlere gelince telefon ucuzlar daha henüz tahhütlü verilmediği için uçuk fiyatlar, biraz sabır :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
türkiye'de iphone5: 3.200tl=
$1.800;
abd vizesi + ny gidiş-dönüş uçak
bileti + iphone5 ($699) + 2 gece 3
gün bir otelde konaklama: $1600.

Devlet bahçeli hesabına benzemiş bu:) iphone5 çok pahalı ve o parayı ben vermem o cihaza ama senin yaptığın hesapta çok büyük mantık hataları var :)

vize , pasaport , uçak biletleri, 2-3 gece konaklama, türkiyede telefonu pasaporta kayıt ücretleri konusunda yanlışın var :)

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kimin ya? Apple'ın bir kaç ay içerisinde resmi olarak getireceği telefonla ilgili yazıcıoğlu satış politikası belirlemiyor heralde. :)
Ürünün satıcısı Apple Inc, politika ona aittir. :)
tabi tabi apple söylüyor biz burada 800 dolara satıyoruz siz orada 1800 dolara satın diye.resmi olarak getirmediği bir ülkede fiyatları kontrol edemez bir firma

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tabi tabi apple söylüyor biz burada 800 dolara satıyoruz siz orada 1800 dolara satın diye.resmi olarak getirmediği bir ülkede fiyatları kontrol edemez bir firma

Ben de bunu söylemek istemiştim zaten? :)
Şu an sokakta duyduğunuz fiyatlar satış "politikası" falan değildir. Nispeten gelişmiş seviyesi düşük bir ülkedeki spekülatif fiyatlardır.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Ayfon 5 almak için 3 bin tl saymak veya almak içn Amerikaya gitmek mantık hatasından ziyade zihinsel engelli olmak gerek.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Her sene 299 dolara (AT&T 32 GB) yeni iPhone a geçiyorum. Türkiye de ki fiyatları görünce şok oldum. Hele iPhone 5 3200 TL olacakmış. Sadece telefon değil her şey pahalı (Dünyanın en pahalı benzini) Bi millet bu kadar mı sömürülür be? Türkiye de Mac Book Pro ya vereceğiniz parayla Amerikaya uçak bileti alıp, Amerikadan bilgisayarı aldıktan sonra tekrar geri dönebiliyorsunuz. Hatta 20 dolarda cebinizde kalıyor. Durmak yok, zamma devam!