İphone4 almak istiyorum, yardım lütfen?

Bu konuyu okuyanlar

sinna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben izmir'de oturuyorum. Yeni telefon alıcam, iphone 4 de tercihlerim arasında. Ama telefon hakkında pek bilgi sahibi değilim. Stok sorunu olduğunu duydum, özellikle izmir'de nerede bulabilirim.? Ayrıca kontrat-kontratsız olayı nedir? Ben avea kullanıcısıyım ve operatörümün değişmesini istemiyorum bu mümkün mü_? Son olarak 16 gb tahmini fiyat ne kadardır? Şimdiden teşekkürler.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
İphone alma bence.. Android işletim sistemli bir tane samsung telefon alman en mantıklısı... Ayrıca ios, androidin eline su dökemez..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Stok sorununu fırsat bilen birçok yer 16 GB'lık modeli 2300TL civarından satıyor.

sinna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela? Glaxy ace'i araştırdım çok hoşuma gitmedi, başka varmı önerebileceğin?

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
iPhone kontrassız yani herhangi bir operatörden paket almadan sadece kendisini alman 1600 1800 fiyat aralığında, Kontratlı ( Aylık belirlenen yüksek dakikalık konuşma süreleri ve internet ) fiyatı 2200 2300 arasında. Fakat şu anda iPhone kıtlığı var yani zor bulabilirsin anca internetten sipariş verirsen daha çabuk alabilirsin.

Fiyat konusu benden tam özellikleri anlatması bir bilenden ;)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Ben olsam iPhone 4 yerine bu saatten sonra iPhone 5 beklerim yada Samsung Galaxy S II yi. Galaxy S II oldukça iyi.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım 2500 tl verecegıne yurtdısından gelen simfree al 1600 1700 tl civarı
olduda 2500 tl aldın arıza oldu garantidışı diyerek senı gonderirler verdigin para yazık 1700 tl verdinmı aradakı var 700 tl bu parayada 3 4 defa arıza olursa eger yaptırabilirsin.
tr den alamnında mantıgı yok. ayrcıa iphone yerini sadece yeni bir iphone tutar.
yutdısı cihazlarını heryerde bulabilirsin .

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ben de Samsung Galaxy S II öneririm. youtube'da birebir iphone 4 ile karşılaştırma videoları var, izlemeni tavsiye ederim,pişman olmazsın. Iphone'un eskisi gibi 1 numara telefon değil.

HTC Evo3d - LG Optimus 3D -Samsung Galaxy S II bunlar en iyi telefonlar.

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Doğru mudur acep :D

v8hky9.jpg

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
iphone 4 oldukça ilgi çekici bir telefon ve telefonun her yerinden uygulama fışkırsın diyorsan kesinlikle doğru iz üstündesin.
donanım olarak da yazılım olarak da hoş telefon. seni yarı yolda bırakmaz.
uygulama fakiri olan telefonlardan uzak dur.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
uygulamalarada para vericeksen bence o telefondanda uzak dur :) ücretsiz uygulamaları olan telefonlar mevcut.

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
@ technomind'e kısmen katılıyorum, hem bir üstadın sözüyle ; Andoid işletim sistemi iphone'yi ezer geçer..

zabrisarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yıl olmuş 2011 millet iphone alıyor hala. Gidip iphone almak için bankadan ihtiyaç kredisi de çekersiniz siz.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Çok iyiydi ya :) bankadan ihtiyaç kredisi :)

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iphone 4 stok sorunu olduğu kısmen doğru. iphone'u ne için kullanacağın çok önemli bence. keyif için alacaksan hiç o kadar para verme derim ben. çünkü çok dikkatli kullanman gerekli çok hassas bir cihaz. dikkatsiz kullandığında yazılımsal sorunlar çıkarması çok yüksek ihtimal ve yazılımsal sorunlar bazen donanımsal sorunları da beraberinde getirebiliyor. bu da kullanıcıya oldukça pahalıya patlayabiliyor. bilinçsiz kullanıldığında göründüğü kadar sağlam değil yani. bence iphone'a vereceğin paranın yarısıyla iphone'da yapabileceklerinin bi çoğunu yapabileceğin bir cihaz alabilirsin.

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İphone 4, letina display özelliği kullanıyor camında. Eğer alacaksan düşürmemeni öneririm eğer o cam bi kırılırsa çok paran gider çok..

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@vladislav haklısın bu sadece bir örnek. iphone 4 için ne desem yalan olur ama iphone 3g nin ekran değişimi 180 liraydı. dediğim gibi ne için kullanılacağı önemli. iş için alan adama bişey diyemem ama keyif için o kadar para vermek ne kadar sağlıklıdır buna alıcı karar verecek artık.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bilgilendirme için teşekkürler

böyle birşey olduğunu duymuştum ama tam emin değildim, netlik kazandı sayende teşekkürler

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
tolga3589 ne kadar ön yargılısın böyle. sen insanları hayattan da soğutursun. kaç yıldır ios kullanıyorsunda.

Reaksiyon puanı
188
İphone 4, letina display özelliği kullanıyor camında. Eğer alacaksan düşürmemeni öneririm eğer o cam bi kırılırsa çok paran gider çok..

retina display olayı iç LCD ile alakalı kırılan kısım okunmatik panelin olduğu kısım. o yüzden panel değişimi yapılır ve da çok bir şey tutmaz. ayrıca birçok defa 1 insan boyu yüksekten düştu arkadaşımın iPhone 4 kırılmadı. Yine ekranı bıçakla çizmeye çalışan başka bir arkadaşım var o da ekranı çizemedi :) Sebebi de helikopter camlarında kullanılan alaşım kullanılıyor iPhone camında.

Kısacası hiç bir şey olmaz o telefona :) Rahatlıkla güvenerek alabilirsin :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Eğer illa yüksek fiyata bir telefon alacaksan HTC, Samsung, LG gibi markaların üst sınıf Android'li modellerine bir göz az. Iphone4 1500 TL den başlarken bu markaların en pahalı modelleri 1500TL. Android marketteki uygulamaların büyük kısmı ücretsiz. Ağustos ayında Android Market uygulamarı sayısı App Store uygulama sayısını geçecek ve farkıda epey açacak. Telefondan sonra birde uygulamalara boşuna para vermek bence mantıklı değil.

Samsung Galaxy II ve LG Optimus 2X sana tavsiye edebileceğim modeller. Bu tür üst seviye en az 10-15 seçeneğin daha var. Hız konusunda Iphone 4 bunların gerisinde kalıyor.

060520110216333411019.jpg

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
retina display olayı iç LCD ile alakalı kırılan kısım okunmatik panelin olduğu kısım. o yüzden panel değişimi yapılır ve da çok bir şey tutmaz. ayrıca birçok defa 1 insan boyu yüksekten düştu arkadaşımın iPhone 4 kırılmadı. Yine ekranı bıçakla çizmeye çalışan başka bir arkadaşım var o da ekranı çizemedi :) Sebebi de helikopter camlarında kullanılan alaşım kullanılıyor iPhone camında.

Kısacası hiç bir şey olmaz o telefona :) Rahatlıkla güvenerek alabilirsin :)

o halde ben de başımıza gelen bir talihsizliği anlatayım. cuma günü bi arkadaşımla mecidiyeköy dönüşünde otobüse bindik. neyse otobüs birden ani fren yaptı ve arkadaşımın elindeki iphone4 ün ön panel kısmı tutunma demirlerine çarptı ve malesef kırıldı. haliyle cihazı teknik servise götürdük. iphone4 lerde ön panel komple (ön cam-dokunmatik-lcd) değiştiği için bize 390 tl ye mal oldu. yani pek de az bişey değildi :) he bu iphone da değil başka telefonda da gelebilirdi başımıza. burda mesele iphonenin dandikliği değil zaten. kaldı ki kimse de dandik diyemez. ama alırken sonrasını da düşünmek lazım. servis ücretleri çok pahalı. iphone 3g nin sadece sim yuvası 50 tl mesela. yani bunu göz önünde bulundurmak lazım. keyif için alınacak telefon değil bana göre. gerekmedikçe alınması gereksiz. he benim tuzum kuru diyorsanız orasını bilemem.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
@engerex ... tablo bilgilendirme süper oldu teşekkür ederim.. fikir sahibi olduk hepimiz bu sayede :) zaten uygulamalara para vermek ciddi anlamda saçmalıktı.. geç oldu ama bunu bedava hale getirmeleri güzel ;)

Reaksiyon puanı
188
Açıkçası tavsite ederim ben iPhone 4'ü. Yaptığım bir çok şey var bu cihazla. Maillerime bakıyorum, sosyal ağlara giriyorum. İnternette dolaşıyorum. Oyun oynuyorum. Hatta gitarıma akort yapıp metronom olarak bile kullanıyorum. Gerekli aparatları temin edersem gitar amfisi olarak bile kullanabilirim :) Yazılım konusunda çok zengin olduğu için cihazla yapabilecekleriniz sınırsız denebilecek kadar fazla :)