iphone

Bu konuyu okuyanlar

ozzge111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu devirde iphone 7 plus alınır mı?(İphone kullanmayı çok seviyorum)

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Madem seviyorsunuz alınır 7 plus hala iyi bir cihaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu devirde iphone 7 plus alınır mı?(İphone kullanmayı çok seviyorum)

Devir değişti ama apple'da pahallı :) batarya konusunda sıkıntı çekmem derseniz ve oyun oynamıyorsanız iphone 8 bir üst donanım taşıyor. Birde huawei modelleride var p30 gibi bakabilirsiniz.

ozzge111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Devir değişti ama apple'da pahallı :) batarya konusunda sıkıntı çekmem derseniz ve oyun oynamıyorsanız iphone 8 bir üst donanım taşıyor. Birde huawei modelleride var p30 gibi bakabilirsiniz.
oyun oynamıyorum aslında sadece sosyal medya kullanıyorum 8 plus biraz daha pahalı önce onu düşünmüştüm aslında sonra 7 plus düşündüm huaweiye karşı da bi önyargım var aslında ya bilemiyorum ki bataryası da önemli aslında :confused:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
alsam kaç yıl kullanabilirim acaba güncelleme sıkıntısı falan olursa diye de düşünüyorum çok etkiler mi
2 en fazla 3 sene sonra almayacak güncelleme. Şahsi fikrimi sorarsanız 5500 tl gibi bir fiyata sahip İPhone 7 plus ve o fiyata çok daha güzel telefonlar alabilirsiniz. Mesela Leand hocamın da dediği gibi huawei p30 modeli, şirin ve donanımı kat kat iyi bir telefon. Ekran gövde oranı olarak da çok başarılı ekran olarak da çok iyi. Yazılım olarak da gayet stabil ve güncelleme alacaktır.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
alsam kaç yıl kullanabilirim acaba güncelleme sıkıntısı falan olursa diye de düşünüyorum çok etkiler mi

İphone 7plus pek parasını haketmiyor ama eski donanım ve ios 2 güncelleme alacak biri 5 ay filan sonra çıkar max 2.5 yıl götürür ama bu yeni çıkacak güncellemeler ne götürür o da var (1). Birde eskis gibi satsan para edecek kullanım zevki verecek cihaz değil... iphone'u mevsiminde almak lazım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

oyun oynamıyorum aslında sadece sosyal medya kullanıyorum 8 plus biraz daha pahalı önce onu düşünmüştüm aslında sonra 7 plus düşündüm huaweiye karşı da bi önyargım var aslında ya bilemiyorum ki bataryası da önemli aslında :confused:

Batarya p30'da harika bir arkadaş aldı burda önerdik çok memnun huawei garantiside çok iyi stabil ve ısınmayan yazılımı var.

Sana şöyle söyleyeyim 7+'ı her yönden tokatlar p30 her yönden; ekran, ses, tasarım, kamera, batarya kullanım süresi vs. vs. abd ambargo koymuştu ama onda da çözülme başladı gerçi senin alacağın cihazın sıkıntısı olmayacak + güncellemelerini alacaksın o konuda için rahat olsun hazır fiyatı düşmüşken alınır.

ozzge111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İphone 7plus pek parasını haketmiyor ama eski donanım ve ios 2 güncelleme alacak biri 5 ay filan sonra çıkar max 2.5 yıl götürür ama bu yeni çıkacak güncellemeler ne götürür o da var (1). Birde eskis gibi satsan para edecek kullanım zevki verecek cihaz değil... iphone'u mevsiminde almak lazım...

Batarya p30'da harika bir arkadaş aldı burda önerdik çok memnun huawei garantiside çok iyi stabil ve ısınmayan yazılımı var.

Sana şöyle söyleyeyim 7+'ı her yönden tokatlar p30 her yönden; ekran, ses, tasarım, kamera, batarya kullanım süresi vs. vs. abd ambargo koymuştu ama onda da çözülme başladı gerçi senin alacağın cihazın sıkıntısı olmayacak + güncellemelerini alacaksın o konuda için rahat olsun hazır fiyatı düşmüşken alınır.
p 30 diyosunuz yani :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
p 30 diyosunuz yani :)

Aynen... Mate20 pro filan diyen olursa boş ver onun ekran yeşilleşme sorunu var gerçi huawei garantili alırsan servisi yardımcı olur. Bence ekran kenar kıvrımı olmaması, ele ergonomik bir şekilde oturması ve makul batarya süresi ile p30 çok iyi bir cihaz fiyatıda mate20 pro'ya göre daha ucuz. Mate 20pro ekranı ayrıca soluk biraz kullanıcı yorumları bu yönde ama p30 kullananlar memnun. :D Tasarımı şaheser zaten

ozzge111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İphone 7 plus eskidi ve 2 sene sonra desteği bitebilir. 7 plus yerine Galaxy S10e, Galaxy S9 Plus, Huawei P30, Xiaomi Mi9 öneririm.
samsung için çok çabuk bozuluyor diyorlardı hala öyle mi acaba

Aynen... Mate20 pro filan diyen olursa boş ver onun ekran yeşilleşme sorunu var gerçi huawei garantili alırsan servisi yardımcı olur. Bence ekran kenar kıvrımı olmaması, ele ergonomik bir şekilde oturması ve makul batarya süresi ile p30 çok iyi bir cihaz fiyatıda mate20 pro'ya göre daha ucuz. Mate 20pro ekranı ayrıca soluk biraz kullanıcı yorumları bu yönde ama p30 kullananlar memnun. :D Tasarımı şaheser zaten
hımm peki 3500-4000 tl arası ne önerirsiniz

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
samsung için çok çabuk bozuluyor diyorlardı hala öyle mi acaba

hımm peki 3500-4000 tl arası ne önerirsiniz
P20 pro hepsiburada da 4200 tl ye var. Onun dışında mi8, Samsung s9

ozzge111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
pekii kamera açısından en fazla 4500 tl olan ne önerrisiniz

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
P20 Pro özellik olarak bir tık önde gibi görünse de P30 daha yeni bir cihaz olduğu için onu almanızı tavsiye ederim.

ozzge111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
P30 iyidir s8/s9 filan batarya sorunları yaşatır samsung pek önermiyorum.
p30 u iphone 7 plusa göre daha uzun kullanabilir miyim yani özellikler açısından kamera açısından daha iyi olan hangisi