iPhone XR mi yoksa X mi almaliyim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Iphone Xs 8.500 olursa onu alayim diyorum Xs max alayim dedim oda 10 binden asagi olacagini sanmiyorum.Yurtdisi satanlar var alinmaya deger mi pasaport kaydi vs yapilir diyorlar da.

Leand

Doçent
Hocam yurtdışı satanlara o parayı verip kazıklanma onlarda 100/90 alengirli işler var yani parça değişimi filan yapılmış orjinal gerçek olmayan cihazlar,çok sağlam yakın tanıdık aile akraba veya sen gidip getirip şahsın yada kendi adına kaydettirmiyorsan o topa girme pirince giderken bulgurdan olursun yani demek istediğim gücünün yettiğini al

Hocam yurtdışı satanlara o parayı verip kazıklanma onlarda 100/90 alengirli işler var yani parça değişimi filan yapılmış orjinal gerçek olmayan cihazlar,çok sağlam yakın tanıdık aile akraba veya sen gidip getirip şahsın yada kendi adına kaydettirmiyorsan o topa girme pirince giderken bulgurdan olursun yani demek istediğim gücünün yettiğini al
Gucum Iphone Xs max yetiyor aslinda da o kadar paraya deger mi anlamadim su yeni cikan X de degil 4 twlefon arasinda tercih yapmam gerek.

Sucrofe

Profesör
Parasının değerini bilen iPhone almaz, ne gerek var? Ülkemizde maalesef pahalı, alınmamalı.

Leand

Doçent
Geçen bir forumda gördüm turkcell taksitli 8plus 4800 filan yapıyor değermi değmezmi meselesi ayrı hikaye fiyatlar ortada mia2 lite 1700 olmuş:mad: yani demek istediğim o bile o parada iphone hiç olmazsa satarken parasını biraz çıkartıyor.

Leand

Doçent
Gucum Iphone Xs max yetiyor aslinda da o kadar paraya deger mi anlamadim su yeni cikan X de degil 4 twlefon arasinda tercih yapmam gerek.
bence xr ve xs arasından seçim yapın arada farklar var xs daha iyi gibi ele oturuyor,amoled ekran,çift kamera ama xr alırsanız o cihazında üzücek bir tarafı yok:)

sdelta

Profesör
Hocam xr alın kesinlikle iphone bile x'i tedavülden kaldırdı millet yeni 5c,xr olacak diyorda esas x modeli oldu 5c.Yarın öbürgün esamesi bile anılmayan model olucak ha garanti olsun derseniz xs modeline zorlayın ama x modelini tavsiye etmem hatırladığım kadarıyla x cihazında ekran ve kasa problemleri vardı.xr alın yada xs alın geçin bence x zarar yatırım olur hem mis gibi güncel işlemci var. ;)
Çıktığı günden beri kullanıyorum X'de ne ekran ne de kasa problemi var. Tedavülden kaldırmasının nedeni kötü bir model olması değil, maliyetli olması. Yüksek üretim fiyatı nedeniyle maliyetini düşüremediler, XR dan yüksek fiyata satılacaktı.

Leand

Doçent
Çıktığı günden beri kullanıyorum X'de ne ekran ne de kasa problemi var. Tedavülden kaldırmasının nedeni kötü bir model olması değil, maliyetli olması. Yüksek üretim fiyatı nedeniyle maliyetini düşüremediler, XR dan yüksek fiyata satılacaktı.
Dediğinizde doğru olabilir hak veriyorum ama konuyla ilgili internette böyle sorunlardanda bahsedilmiş,alanın elinde patlar diyede yazmadım zaten,umarım sorun yaşamazsınız

Merhaba bir sey sorabilir miyim X te portre derinligi var mi sende yani bulanikligi ayarlama.

Evet arkadaslar telefon almak istiyorum fakat kararsiz kaldim XR cikmadi ama simdi ben Iphone X mi alsam yoksa XR mi alsam hangisi mantikli fiyatlari Iphone X 7.000 TL Iphone XR 8 bin olur diye tahmin ediyorum.Kiyaslama yaptigimda X one cikiyor.Ben kameraya onem veren birisiyim XR bu konuda iyi midir.Sizce hangisini alayim.
kamera önemsiz ise xr önemli ise kesin x al.

XR ın artıları:Gelişmiş kamera ve işlemci
X in artısı ise:Çok daha iyi bir ekran ve zoom için gerekli olan 2. Kamera(portre ikisinde de olduğu için yazmadım)
1000₺ lik bir fark oluşacak arada bence X gayet yeterli X ile XS veya XR arasındaki fark 6s ile 7 gibi.O yüzden X diyorum ben.

XR ın artıları:Gelişmiş kamera ve işlemci
X in artısı ise:Çok daha iyi bir ekran ve zoom için gerekli olan 2. Kamera(portre ikisinde de olduğu için yazmadım)
1000₺ lik bir fark oluşacak arada bence X gayet yeterli X ile XS veya XR arasındaki fark 6s ile 7 gibi.O yüzden X diyorum ben.
Kamera bakimindan X mi onde portre foto cekilmeyi severim ben.XR da bildigim kadariyla bokeh var birde derinligi ayarlayabiliyorsun X te var mi bilmiyorum.

ben xr almayi düsünüyorum, yurtdisinda yasadigim icin fiyati uygun geliyor. Suan elimde iphone 7 var, kardesime verecegim türkiye'ye döndügümde. Belki diger gelisimde bir kac tane ekstradan alirim, türkiye'de satabilir miyim bilmiyorum :) Cünkü o telefonlari alacak insan sayisi pek yok, ayrica pasaport kaydi vs ayri bir dert..

Kamera bakimindan X mi onde portre foto cekilmeyi severim ben.XR da bildigim kadariyla bokeh var birde derinligi ayarlayabiliyorsun X te var mi bilmiyorum.
Derinlik ayarlama için uygulama var zaten.Yazılımsal bir şey o.Kamerada sanırım XR daha iyi fakat X in ekranı XR dan baya iyi.XR 8000₺ olacak internetten 7000₺ ye bulunabilir belki eğer XR 7000₺ olursa XR alınır.

Leand

Doçent
Derinlik ayarlama için uygulama var zaten.Yazılımsal bir şey o.Kamerada sanırım XR daha iyi fakat X in ekranı XR dan baya iyi.XR 8000₺ olacak internetten 7000₺ ye bulunabilir belki eğer XR 7000₺ olursa XR alınır.
Hocam bir şey sorabilirmiyim bu x'in ekranı daha iyi demişsinizde xr ile x kıyaslama şansınız oldumu çünkü xr'deki ıps lcd ekranı apple iki firma ile beraber geliştirdi ve en iyi lcd olduğunu söyledi yada led tam emin değilim ekran parlaklığıda iyi olucaktır kontrastıda iyi olucaktır mutlaka ama bir amoled etmezmi sizce sonuçta renk doğruluğu faktörüde var

stat counter