Iphone X Vs Iphone XR

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Senin bakış açına göre xr, xs e görede daha iyi çünkü amoled değil

Xs yada xr almak tercihtir biri daha pahallı ekran ve daha fazla kamera bulunduruyor diye fazla ödeme yapıp almak gerekmiyor zaten para mühim değilse xs max alsın geçsin. Sorunuzu tam olarak yanıtlamak gerekirse xs ile xr arasında kalsam aynı fiyat olsalar ben xr alırdım. Yine ekran ve batarya, ekran paneli gibi şeyler için.

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Xs yada xr almak tercihtir biri daha pahallı ekran ve daha fazla kamera bulunduruyor diye fazla ödeme yapıp almak gerekmiyor zaten para mühim değilse xs max alsın geçsin. Sorunuzu tam olarak yanıtlamak gerekirse xs ile xr arasında kalsam aynı fiyat olsalar ben xr alırdım. Yine ekran ve batarya, ekran paneli gibi şeyler için.

Sizin görüşünüze saygı duyuyorum. Fakat geçen gün apple store da xr yi elime alınca kesinlikle almayacağım bir telefon olduğuna karar verdim. İphone x veya xs veya xs max ın yanında esamesi okunmaz bence

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet biraz inceledim xr bana daha iyi gibi geldi ama benim bakış açım değişik sadece o aşırı kontrasta bakmam.
Bazıları x 'in daha premium durduğunu söylüyorlar da ben xr'ı bizzat görmediğim için aklım karıştı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sizin görüşünüze saygı duyuyorum. Fakat geçen gün apple store da xr yi elime alınca kesinlikle almayacağım bir telefon olduğuna karar verdim. İphone x veya xs veya xs max ın yanında esamesi okunmaz bence
Bunu neye göre karar verdiniz ? Premium hissinden mi yoksa ekrandan dolayı mı ?

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
8 plus modelinin daha kalın ve ağırı sadece ön kısmı çentikli tam ekran

Hocam dediklerinizi anlıyorum x/xs/xs max daha karizmatik cihaz ama kullanıcı deneyimi açısından x'in xr'den daha iyi olacağını düşünmüyorum. Öteki türlü kasa olarak 8plus ile benzerlikler taşıdığı doğrudur. Bizim burda tartışmamız yanlış aslında çünkü kendi görüşlerimiz var ve farklı düşünüyoruz burda mantıklı olan arkadaşın gidip bu cihazı bulup incelemesi kıyaslaması zaten şahsen bu kadar pahallı bir şey alacak olsam gider bir görürdüm.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yazım imla düzeltme yapıldı.

Son düzenleme:

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hocam dediklerinizi anlıyorum x/xs/xs max daha karizmatik cihaz ama kullanıcı deneyimi açısından x'in xr'den daha iyi olacağını düşünüyorum. Öteki türlü kasa olarak 8plus ile benzerlikler taşıdığı doğrudur. Bizim burda tartışmamız yanlış aslında çünkü kendi görüşlerimiz var ve farklı düşünüyoruz burda mantıklı olan arkadaşın gidip bu cihazı bulup incelemesi kıyaslaması zaten şahsen bu kadar pahallı bir şey alacak olsam gider bir görürdüm.

Ben senin görüşüne saygı duyduğumu söyledim bende kendi görüşümü söyledim. (X kullanan biri olarak)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ben de birkaç şey ekleyeyim:

Premium hissi ve daha canlı beyaz ve siyah renkler için X daha iyi bir seçim olur. Premium hissi dediğim tek fark telefonun yan tarafındaki yapısı.

Kenarlarının yapısı olarak X paslanmaz çelik,XR ise alüminyum kullanıyor. Arka camı ikisinin de aynı ama ön camı XR’da biraz daha dayanıklı.

Merey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben de birkaç şey ekleyeyim:

Premium hissi ve daha canlı beyaz ve siyah renkler için X daha iyi bir seçim olur. Premium hissi dediğim tek fark telefonun yan tarafındaki yapısı.

Kenarlarının yapısı olarak X paslanmaz çelik,XR ise alüminyum kullanıyor. Arka camı ikisinin de aynı ama ön camı XR’da biraz daha dayanıklı.
bu fiyat bandında ki telefonları kılıfsız kullanacağımı sanmıyorum ve benim gibi bir çok tüketicinin de kullanacağını sanmıyorum premium hissi sadece yanlarda ki kullanan malzeme ise pek muhim olacağını sanmıyorum keza kılıf takınca onlarda kaybolacak

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
bu fiyat bandında ki telefonları kılıfsız kullanacağımı sanmıyorum ve benim gibi bir çok tüketicinin de kullanacağını sanmıyorum premium hissi sadece yanlarda ki kullanan malzeme ise pek muhim olacağını sanmıyorum keza kılıf takınca onlarda kaybolacak
Zaten alttan onu demek istiyorum: Premium hissi ikisinde de benzer. Tek fark yanları.
Zaten o kadar fiyattaki bir telefona çoğumuz kılıf taktığımız için de premium hissinden çok bahsetmiyoruz.

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben size şöyle söyleyeyim xs ve xs max preminium cihaz aynı özellikleri kullanmak isteyen orta kesim için ise xr var

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bence x ile xr kıyaslanacak bir telefon değil çünkü biri amiral gemisi diye tabir edilen cihaz diğeri parası yetmeyen fakat iphone kullanmak isteyenlere hitap ediyor. Bence başlık şöyle olmalı xr mi yoksa 8 plus mu

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bence x ile xr kıyaslanacak bir telefon değil çünkü biri amiral gemisi diye tabir edilen cihaz diğeri parası yetmeyen fakat iphone kullanmak isteyenlere hitap ediyor. Bence başlık şöyle olmalı xr mi yoksa 8 plus mu
Yahu nasıl kıyaslanacak değil? Bu telefon zaten XS ile kıyaslanabilir. Neden X’le kıyaslanmasın?

XS ile kıyaslarsak:

Dizaynı aynı. İşlemcisi aynı. Ana kamerası ve selfie kamerası aynı. Ön camı aynı. 3d yüz taraması aynı. Tek büyük(kolayca farkedilebilir) farkı ekranı.(renk seçenekleri de var da ben donanım açısından konuşuyorum)

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
İşte onu diyorum ben de ucuz malzeme ile xs nin aynı işlemcisini koydular. 8 plusun tam ekran hali

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İşte onu diyorum ben de ucuz malzeme ile xs nin aynı işlemcisini koydular. 8 plusun tam ekran hali
Peki o zaman X nasıl birşey?

X,illa oled ekran ve çelik yanları var diye 8’in tam ekran hali olmasından çıkıyor mu? Ben söyleyeyim: İkisi de 8’in tam ekran hali.

Sende X var. Tercihine birşey demiyorum ama tercihini gereğinden fazla övme derim. Çünkü gerçeklere bakarsak XR, X’ten biraz da olsa önde. Asıl alternatifi XS.
Apple 8 plus ile karşılaştırdı çünkü fiyatı ona yakın. O fiyattaki 8 plustan ne kadar daha iyi olduğunu göstermek istediler

Kısaca XR,8 plus fiyatına bir XS alternatifi.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Herkese iyi günler.
Almanya'dan Iphone almayı düşünüyorum fakat model olarak kararsızım. Her iki telefonun da artılarını ve eksilerini araştırdım.

X artıları (+)
- OLED ekran
- Çift kamera
- Kasa materyel sağlamlığı

XR artıları (+)
- Ekran büyüklüğü
- A12 ile daha hızlı
- Batarya
- Stereo ses kayıdı
- Ana kamerasının daha iyi olduğu söyleniyor

Şimdi diyeceksiniz ki buna kendin karar vermelisin fakat belli başlı korkularım var. XR'ın geçmişte ki Iphone 5C gibi olması konusunda. İşim gereği yurtdışına sürekli çıkıyorum bu sebepten ötürü çok oyun oynayan birisi değilim. Benim için öncelik telefonun kamerasının iyi olması ve uzun ömürlü bir telefon olmasıdır. Sizler olsanız hangi telefonu tercih edersiniz ?
Not : Android telefon önermezseniz sevinirim.
Xr nin ekranı x göre bayagı kötü ama xr işlemciside x göre de iyi zor bi karar pil diyince xr daha iyi xr daha uzun ömürlü olacakdır daha güncel donanıma sahıp ama kasasıda x göre kalitesiz hissetiriyor benim tercihi xr olurdu sırf a12 işlemcisi yüzünden daha performanslı olmasında xr seçerdim ben

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Xr nin ekranı x göre bayagı kötü ama xr işlemciside x göre de iyi zor bi karar pil diyince xr daha iyi xr daha uzun ömürlü olacakdır daha güncel donanıma sahıp ama kasasıda x göre kalitesiz hissetiriyor benim tercihi xr olurdu sırf a12 işlemcisi yüzünden daha performanslı olmasında xr seçerdim ben

Senin dediğin performans 3 yıl sonra farkı hissettirir şu an x modelini zorlayacak bir proğram olduğunu sanmıyorum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Senin dediğin performans 3 yıl sonra farkı hissettirir şu an x modelini zorlayacak bir proğram olduğunu sanmıyorum
Video editleme programları,AR uygulamalar,fortnite,asphalt 9,MadOut2,grid autosport,shadowgun legends,ark survival,hello neigbor ve black desert mobile gibi uygulamalar....

Aklıma sadece bunlar geldi. Eminim ki daha fazla bunun gibi uygulamalar vardır.

Bunların hiçbiri x’i zorlamaz çünkü nasıl olsa grafik veya fps ayarları en yüksek değil. Ama bazı uygulamalar xr’da ya daha yüksek grafikler sağlıyor,bazıları ise daha fazla fps ile daha akıcı olmasını sağlıyor.

Bazıları ise ikisini sağlayabiliyor

Son mesajlar