iPhone x kullanıyorum galaxy not 9 a geçmeyi düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir ?

Bu konuyu okuyanlar

Talatb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yıllardır ıphone kullanıyorum ama son zamanlarda özellik acısından samsung un daha öne cıkıyor gibi geliyor. Sizde ıphone x den no 9 a geçilirmi ?

LyfeX

Asistan
Reaksiyon puanı
76
sat x geç note tadından yenmez

LyfeX

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ne gibi artıları var söyleye bilirmisiniz ? Ben daha önce android kulllanmadığım için soruyorum
Kamera x den iyi özellikle gece performansı işlemci arasında pek bir fark yok android daha özgürdür. Spen olayı bambaşka bir şey zaten

Talatb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kamera x den iyi özellikle gece performansı işlemci arasında pek bir fark yok android daha özgürdür. Spen olayı bambaşka bir şey zaten
En çok ilgimi çeken Spen oldu zaten uzaktan kumanda görevi görmesi çok iyi

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ne gibi artıları var söyleye bilirmisiniz ? Ben daha önce android kulllanmadığım için soruyorum
Daha iyi kamera daha iyi hatta bayabi iyi ekran ,batarya kameranın düşük ışık performansı ve s pen gibi birçok artısı var

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Sizi tanımadan geçilir, geçilmez demek mantıksız olur kanısındayım. İphone 10'da yapamadığınız Note 9'da yapabileceğiniz ve sizin hayatınızda hayati öneme sahip bir durum var mı? Varsa zaten cevabını geçilir olarak belirlemişsinizdir. Yoksa, fantaziden öteye gitmez.

ozudogru52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Apple cihazlarını beğeniyorum her zaman güzel ve stabil cihazlar yapıyorlar ancak fiyat olarak bakınca olaya bu fiyata alınmayacağı düşüncesindeyim zam içinde değil zamdan öncede bu düşüncedeydim fiyata göre özellikleri yetersiz geliyor bana.

Spen kamera ve Şarj sizin için çok çok önemliyse geçilebilir ancak bana sorarsanız X kullanmaya devam etmenizi öneririm.

Talatb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sizi tanımadan geçilir, geçilmez demek mantıksız olur kanısındayım. İphone 10'da yapamadığınız Note 9'da yapabileceğiniz ve sizin hayatınızda hayati öneme sahip bir durum var mı? Varsa zaten cevabını geçilir olarak belirlemişsinizdir. Yoksa, fantaziden öteye gitmez.
Hayati öneme sahip bir konu yok sadece ekran büyüklüğü S pen kullanımındaki yeni özellikler dikkatimi çekti ıphone da dosya atmak yüklemek uğraş istiyor ama android de bu kadar zor olmadığını gördüm. Sadece kullanış olarak daha rahatlatır mı bunu öğrenmek istiyorum

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Şimdi şöyle, eğer sizin telefondan beklentiniz cep bilgisayarı olması ise tabiiki de android işletim sistemi bir adım öndedir. Veri transferi sürükle bırak mantığındadır, kişiselleştirmeye çok daha uygundur, donanım çok daha güçlüdür, uzar gider. Bu tartışılmaz. Fakat ios'daki minimalist çizgiler, sezgisellik(akıcılık) donanım-yazılım uyumu kaybınız olacaktır. İki cihazında birbirine üstün tarafları var, bu tamamen sizin kullanış biçiminizle alakalı.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone x 'in yüz tanıma sistemi daha iyi çalışıyor bu konuda note 9 biraz geri kalabilir,ikisininde kamerası iş yapar ama özellikle düşük ışıkta note 9 çok çok daha iyi işler çıkarıyo,pil ve ekran tarafında gözle görülür bi artış görürsün bundan başka işlemci güçleri olarak ikisi birbirine yakın olsada a11 bionic işlemci video işleme tarafında biraz daha iyi ,sonuç olarak daha iyi ekran daha iyi kamera ve kullanışlı bi s pen istiyorum diyosan note 9 a geçebilirsin ama şuanda X ten memnunum her işimi görüyo diyosan geçmene gerek yok, bana kalırsa x i biraz daha elinde tutup s10 çıkınca satıp s10 almak daha mantıklı hem tasarım hem donanım olarak birçok değişiklik göreceğiz

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Eğer iOS'un rahatlığına alıştıysanız asla ve asla geçilmez. Fakat işletim sistemi çok da önemli değil azıcık da özgür olmak istiyorum dersen neden olmasın?

Talatb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer iOS'un rahatlığına alıştıysanız asla ve asla geçilmez. Fakat işletim sistemi çok da önemli değil azıcık da özgür olmak istiyorum dersen neden olmasın?
İOS rahat ancak dediğiniz gibi bu paralara biraz daha özgür olmak istiyor insan

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone x 'in yüz tanıma sistemi daha iyi çalışıyor bu konuda note 9 biraz geri kalabilir,ikisininde kamerası iş yapar ama özellikle düşük ışıkta note 9 çok çok daha iyi işler çıkarıyo,pil ve ekran tarafında gözle görülür bi artış görürsün bundan başka işlemci güçleri olarak ikisi birbirine yakın olsada a11 bionic işlemci video işleme tarafında biraz daha iyi ,sonuç olarak daha iyi ekran daha iyi kamera ve kullanışlı bi s pen istiyorum diyosan note 9 a geçebilirsin ama şuanda X ten memnunum her işimi görüyo diyosan geçmene gerek yok, bana kalırsa x i biraz daha elinde tutup s10 çıkınca satıp s10 almak daha mantıklı hem tasarım hem donanım olarak birçok değişiklik göreceğiz
Dediğiniz doğru s10 olmasa bile not 10 da S pen e daha çok özellik ekleneceğini düşünüyorum not 10 bekleye bilirim

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
892
X2 ye kadar bekleyin,X2 beklentinizi karşılamazsa note 10 alın.Note 9 ile iphone x çok benzer çünkü.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255

Dediğiniz doğru s10 olmasa bile not 10 da S pen e daha çok özellik ekleneceğini düşünüyorum not 10 bekleye bilirim
Bence note 12'yi bekleyin kalemi projektör olarak kullanabileceksiniz note 12'de bekleyip alırsınız ona göre:):):)
Alın gitsin note 10 10bin tl olursa alabilecekmisiniz

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Bence geçmeyin kalın yani herhangi bir fark göremeyeceksiniz pil dışında

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Note 9 X'u tokatlar.Geçilir her konuda da fazlasıyla memnun eder

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Bence note 12'yi bekleyin kalemi projektör olarak kullanabileceksiniz note 12'de bekleyip alırsınız ona göre:):):)
Alın gitsin note 10 10bin tl olursa alabilecekmisiniz
saçmalama projeksiyon kalem ile ilgili planları yok...

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
J

hocam sıralayabilirim
1-basit olarak görülsede karbon soğutma hiç bir işe yaramıyor oyunlarfa sıcaklık aynı değerde
2- kamera çektiğin fotolar instagrama atınca çok kötü netlik oluyor .
3-ekranda ultra hd özelliği var ama kullanman için manıel olarak açman ve pilden feragat etmen lazım .
4-4k 60fps var iyi güzel ama yanlış hatırlamıyorsam 5dk çekime izin vardı ..
5-android işletim sistemi ios kadar stabil değil note 9da 8gb ram olmasına rağmen kasıyor .
6-belki kişiye göre değişir ama tel çok büyük tek elle kullanım imkansız.
İyi tercihler dilerim .

Talatb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
J

hocam sıralayabilirim
1-basit olarak görülsede karbon soğutma hiç bir işe yaramıyor oyunlarfa sıcaklık aynı değerde
2- kamera çektiğin fotolar instagrama atınca çok kötü netlik oluyor .
3-ekranda ultra hd özelliği var ama kullanman için manıel olarak açman ve pilden feragat etmen lazım .
4-4k 60fps var iyi güzel ama yanlış hatırlamıyorsam 5dk çekime izin vardı ..
5-android işletim sistemi ios kadar stabil değil note 9da 8gb ram olmasına rağmen kasıyor .
6-belki kişiye göre değişir ama tel çok büyük tek elle kullanım imkansız.
İyi tercihler dilerim .
teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ancak şöyle söyleye bilirim ultra hd özelliği günlük kullanılacak birşey değil oyun oynarken film izlerken olduğu için bence manuel olması güzel ıphone dan geçmemin nedeni bu telefona yüksek bir mevla veriyosunuz tamam telefon stabil ama kasma ben bundada yaşıyorum bazen biri aradığı zaman telefonu acamıyorum oyun oynarken kasma herzaman yapmıyo bazen yaptımı da yapıyor. Ben verdiğim paranın karşılığını alamadığımı düşünmeye başladım

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ancak şöyle söyleye bilirim ultra hd özelliği günlük kullanılacak birşey değil oyun oynarken film izlerken olduğu için bence manuel olması güzel ıphone dan geçmemin nedeni bu telefona yüksek bir mevla veriyosunuz tamam telefon stabil ama kasma ben bundada yaşıyorum bazen biri aradığı zaman telefonu acamıyorum oyun oynarken kasma herzaman yapmıyo bazen yaptımı da yapıyor. Ben verdiğim paranın karşılığını alamadığımı düşünmeye başladım
İos 12de kasma çok az olması lazım aslında ..ama haklısın kasma bendede oluyor ne yazıkki .benim note serisini bir kere denemek istememi saymazsak note serisini o kadar göze büyüteçle büyütülcek bi seri değil çünkğ kaç yıldır aynı şeyler .kalem kalem kalem .bunu ön plana atıp birazda tasarımı değiştirip müşteriye sunuyorlar.askına bakarsan hemen hemen bu sıradanlık tüm markalarda var .yenilikçi birşey yok su an .

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,169
Note 9 alabilirsiniz, Neden derseniz :)
Ekran Boyutu : 6.4 İnç
Bellek (RAM) : 6 GB
Ekran Çözünürlüğü : 1440x2960 (QHD+) Pixel
Piksel Yoğunluğu : 516 PPI
Batarya Kapasitesi : 4000 mAh
Ekran Teknolojisi : Super AMOLED
Ekran Özellikleri : Çerçevesiz Tasarım Çift Kenar Ekranlı Çizilmeye Dirençli Cam HDR HDR10 Multi Touch Sürekli Açık Ekran (Always-on Display)
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 5.
Kullanıcı Arayüz Versiyonu : Samsung Experience 9.5
Şarj : Kablosuz Şarj USB Type-C
batarya özellikleri : Hızlı Şarj Kablosuz Hızlı Şarj
Kamera Özellikleri : 1.4µm Piksel Çift Aralıklı Diyafram (Dual Aperture) Coğrafi konum etiketleme Depth of Field (DOF) Dual Pixel Kamera Elle Odaklama Geniş Açılı (77°) Hareketli Panorama ( Motion Panorama) HDR Hızlı Odaklama Odak Takibi Otomatik odaklama Panorama Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel) Portre Modu RAW Kayıt Yapabilme Seçimsel Odaklama Seri Çekim (Burst) Modu Sesli komut Tam Manuel Kontrol Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Yüz Algılama Zamanlayıcı
İkinci Arka Kamera Özellikleri : Optik Görüntü Sabitleme (OIS) Optik Zoom Optik Zoom (2x)Telephoto 1.0 µm Piksel 1/3.445° Açılı
Ön Kamera Çözünürlüğü 8 MP ve Ön kamera video çözünürlüğü 1440p Ön Kamera Diyafram Açıklığı ise F1.7
Ön Kamera Özelliklerine de değinelim,
1.22μm Piksel 80 Derece Açılı Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Geniş Açılı Gesture Shot HDR Otomatik Odaklama Panorama Selfi Portre Modu Sanal Flaş Seçmeli Odaklama Sesle Komut Yüz Algılama Zamanlayıcı (self-timer)
Yonga seti Samsung Exynos 9 Series 9810 Ana işlemci ( Cpu ) Quad-core 2.7 GHz Mongoose M3
Cpu frekansı da 2.7 GHz ve CPU Çekirdeği 8 Çekirdek
Ram tipi LPDDR4x Ram kanalları Çift Kanal.
Hafiza Kartı kapasıitesi de 512 GB
4G İndirme : 1200 Mbps 4G Karşıya Yükleme 200 Mbps 4G Teknolojisi LTE (Cat.18)
Planlanan Yükseltilebilir Versiyon : Android 9.0 (Pie)
Hoparlör özellikleri Çift Hoparlör Stereo ses çıkışı 3.5 mm en güzel yanı.