Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
IMG_1310.JPG

Teknoloji Gündemini Uzun Zamandır Meşkul Eden ve Bu Yılın En Çok Beklenen Telefonu Apple'ın Yeni iPhone Serisi Olan iPhone X Bugün Tanıtılıyor.

Cihaza Ait Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun ve Görüşleri Bu Başlık Altında Bulabilirsiniz.

IMG_1356.jpg

EKRAN
  • Ekran Boyutu : 5.8 İnç
  • Ekran Özellikleri : Çift Etki Alanlı Pikseller, Çizilmeye Dirençli Cam, Geniş Renk Yelpazesi (P3), Görüntü Yakınlaştırma, Multi Touch, Oleophobic Coating, Retina Ekran, 3D Touch
  • Dokunmatik Türü : Kapasitif Ekran
  • Renk Sayısı : 16 Milyon
BATARYA
  • Şarj : Lightning - USB Kablosu
  • Batarya Teknolojisi : Lithium Ion (Li-Ion)
  • Değişir Batarya : Yok

IMG_1358.jpg

KAMERA

• Kamera Çözünürlüğü : 12 MP
  • Optik Görüntü Sabitleyici : Var
  • Kamera Özellikleri : BSI Coğrafi konum etiketleme, Dijital görüntü sabitleyici, (EIS)Elle Odaklama, HDR, Live Photos, Otomatik odaklama, Panorama, Seri Çekim (Burst) Modu, Sesli komut, Yüz Algılama, Zamanlayıcı
  • Flaş : Çift Tonlu Quad-LED
  • Video Kayıt Çözünürlüğü : 2160p (Ultra HD) 4K
  • Video FPS Değeri : 30 fps
  • Video Kayıt Özellikleri : Coğrafi Konum Etiketleme, Dijital görüntü sabitleyici (EIS), HDR, Sürekli Otomatik Odaklama, Time-lapse Video Kayıt, Video Işığı, Video Kayıtta Fotoğraf Çekme, Video Yakınlaştırma, Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Yüz Algılama
  • Video Kayıt Seçenekleri : 720p @ 240fps 1080p @ 120fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps
  • İkinci Arka Kamera : Var
  • Ön Kamera Özellikleri : Arka Arkaya Çekim Modu, Back-illuminated Sensor (BSI), HDR, Pozlama Kontrolü, Sanal Flaş, Seri Çekim (Burst) Modu, Yüz Algılama, Zamanlayıcı (self-timer)

IMG_1359.jpg

TEMEL DONANIM

• Yonga Seti (Chipset) : Apple A11 Fusion
  • Bellek (RAM) : 3 GB
  • RAM Tipi : LPDDR4
  • Dahili Depolama : 64 ve 256 GB
  • Hafıza Kartı Desteği : Yok

TASARIM

• Renk Seçenekleri : Siyah, Beyaz, Bakır (İlk Çıkış Renk Seçenekleri)
  • Gövde Malzemesi (Çerçeve) : Metal

IMG_1360.jpg

AĞ BAĞLANTILARI

• 2G : Var
  • 3G : Var
  • 4G : Var
  • 4G Özellikleri : VoLTE (Voice over LTE) Desteği
  • 4.5G Desteği : Var

IMG_1361.jpg

İŞLETİM SİSTEMİ

• İşletim Sistemi : iOS
  • İşletim Sistemi Versiyonu : iOS 11
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
  • Wi-Fi Kanalları : 802.11 a/b/g/n/ac
  • Wi-Fi Özellikleri : Dual-BandMIMOWi-Fi Hotspot
  • NFC : Var
  • Kızılötesi : Yok

IMG_1362.jpg

ÇOKLU ORTAM

• Radyo : Yok
  • Video Formatları : AVIH.264M4VMOVMP4MPEG‑4
  • Ses Formatları : AAC AAXAAX+AIFF, Apple Lossless, Audible, HE-AAC MP3, MP3, VBR, WAV
  • Hoparlör Özellikleri : Çift Hoparlör, Stereo
  • Ses Çıkışı : Lightning

IMG_1363.jpg

ÖZELLİKLER

• Suya Dayanıklılık : Var
  • Toza Dayanıklılık : Var
  • 3G Görüntülü Arama (Şebeke ile) : Yok
  • Görüntülü Konuşma (Uygulama) : Var
  • Sensörler : İvmeölçer
  • Parmak izi Okuyucu : Var
  • Bildirim Işığı (LED) : Yok
  • Servis ve Uygulamalar : AirDrop, AirPlay, AirPrint, FaceTime, Gürültü Önleyici İkinci Mikrofon, iBeacon, iCloud, iCloud Drive, Screen Mirroring, Siri, Spotlight Araması
DİĞER BAĞLANTILAR
  • USB Versiyonu : 2.0
  • USB Bağlantı Tipi : Lightning
  • USB Özellikleri : Kulaklık Ses Çıkışı
  • Hat Sayısı : Tek Hat
  • SIM : Nano-SIM (4FF)

IMG_1364.jpg

TEMEL BİLGİLER

• Çıkış Yılı : 2017
  • Tanıtım Tarihi : 12/09/2017
  • Yurtdışı Fiyatı : 999 Dolar (64 GB)
  • Türkiye Fiyatı : 5.999,00 TL (64 GB)
Alacak Olan Herkese Şimdiden Hayırlı Uğurlu Olsun.

ÖN İNCELEME VİDEOSU

APPLE'IN IPHONE X TANITIM REKLAMI

Ekli dosyalar

• IMG_1357.jpg
    IMG_1357.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 1,712
Son düzenleme:

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Amerikadakilere hayırlı olsun o zaman türkiyedeki en sağlam fanboy bile fiyatından sonra biraz düşünür alıp almamak için.

Bu gidişle sadece apple değil, Samsung , Sony üst seviye almak hayal olucak bu kadar yüksek vergi alırlarken milletten..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İphone X te Plus modeli var merak ediyorum kaç tarla satmak gerecek .d

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihaz kime göre en çok beklenen cihaz size göre mi ? Benim ve bir çok kişinin en çok beklediği telefon Note 8'di.

Ben uzun zamandır ne 8 ne de X bu cihaza yeni iPhone diyordum ama düşünüyorum da Apple 40 yılın başı tasarımda bir değişiklik yaptı fanboyların ağzının suyu aka aka bakacağı bu telefona özel bir ad vermek gerek. O da X.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de sürekli bir 4K 60 FPS video kaydı lafı geçiyor. Apple çoğu firmada 4K 30 FPS varken iPhone 6 ve 6 Plus'da 1080P 60 ile yetinen 6S ile 4K'yı getirip biz yaptık wooow diyebilecek bir şirket. 4K 60 FPS gelmez.

Son düzenleyen moderatör:

Dağcan Nural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdiden herkese hayırlı olsun.
Bunu alabilmek te oldukça zor olacak.

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Plus olanı yok mu bunun sadece 8 mi bu yani

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Cihaz kime göre en çok beklenen cihaz size göre mi ? Benim ve bir çok kişinin en çok beklediği telefon Note 8'di.

Murat markayı sevmemen gözünü bu kadar karartmasın ya. Bu yıl en çok beklenen iki cihazdan biri bu. Ve çok çok yüksek ihtimalle dünya genelinde Note 8'den fazla satılacak. Başlıkta veya konuda hata yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat markayı sevmemen gözünü bu kadar karartmasın ya. Bu yıl en çok beklenen iki cihazdan biri bu. Ve çok çok yüksek ihtimalle dünya genelinde Note 8'den fazla satılacak. Başlıkta veya konuda hata yok.
Markaya karşı düşmanlığım yok başkaları nasıl anlıyor karışmam. Ben daha düne kadar iPad Pro'yu ve 500 TL'lik Apple pencilini almayı kafama koymuştum markaya düşman olsam düşünmezdim bile

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
5000 tl den cikan bazi telefonlari alabilecwk butcedeki insanlar icin yeni bir alternatif.ve en guclu alternatif adam o kadar cikabilmisken tinlamaz kimin ne dedigini.dunyada mobil piyasasi apple a kilitli resmen.piyasayi domine eden belli karliliklari belli.apple dan fiyat kirmasini beklemekte hayal oldu resmen sam amca 5k dan dayadi bunlar kibir yapip daha fazlasina dayiycak.bunalrida acitasyon icin yazmiyorum buraya. gercekler.durumum var cok sukur ama 5k larda abarmanin abarmasi oldu iyicene.
Dop not: s9,subat soylentileri var sd445 li.sam amca sevkiyati one aldi diye laflar dolasiyomus kulislerde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu cihaz 5500'ün üzerinde olacak hatta 6000 bile görebilir. Hiç öyle 5100-5200 hayal bunlar bence.

KA4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fotoğraflarda beğendim aslında ama gerçekte çok kötü görünüyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ülkemizde herhangi bir telefonun 5 bin limitini geçeceğini sanmıyorum.
Note 8 930 dolar, bir hesap görmüştüm cihaz 5380-5400 gibi bir fiyata geliyordu. Samsung TR'nin 400 TL indirim yaptığını iddia ediyordu. 70 dolar pahalı olan bir cihazın tam 5000'den hem de Apple'dan çıkabileceğine gerçekten ihtimal verebiliyor musunuz?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Note 8 930 dolar, bir hesap görmüştüm cihaz 5380-5400 gibi bir fiyata geliyordu. Samsung TR'nin 400 TL indirim yaptığını iddia ediyordu. 70 dolar pahalı olan bir cihazın tam 5000'den hem de Apple'dan çıkabileceğine gerçekten ihtimal verebiliyor musunuz?

Bu akşam üç model tanıtılacağı beklentisi var, birinin beş bin lira altında veya limitinde olacağından emin gibiyim.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Sdn youtube kanal yorumlarına bakınca cinnet geçirtebilecek zamanlar yaşanmasına sebep olan modeldir ayy bu fanboylar çıldırtır insanları çıldırtır note 8 çıktığında appledan çaldı önce iphone 7 ye geldi diyebilecek kadar olanlarıda vardır.La havle çekiyorum içimden :D:D
--- Gönderi Güncellendi ---
Ve dediğim gibi sdn youtube kanalının altında pahalı olduğunu belirten masum insanlara para bizim değilmi alırız nereye harcıyacağımızı sana mı soracağız cihaz pahalı kesin kalitelidir gibi yorum yapanlar var

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 8'e pahalı diyenleri göreceğiz bugün bakalım ne yorum yapacaklar.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Sanırım tanıtımda Samsung'a taş attılar.

Yüz tanıma özelliğinde fotoğraf/resim aracılığıyla cihazı kandırma olayına taşlama yaptılar.

Görselin birinde tanıtımda güvenliğe ne denli önem verildiği konuşulurken ekrana yansıtılan görselde adamın elinde resim vardı.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Buraya yazımızı bırakalım gelecekte belki telefonlar 7000 e kadar filan çıkar sallıyorum şu an ama ne bileyim bu fanboylar yüzünden başta 3000 e normal demeye başladık sonra devlet baktı bu sektörde para hazır vergilerle bunları kırbaçlayayım dedi sonra bizim fanboylar ne kadar pahalı o kadar kaliteli diye kırbaçların altında zevke geldiler olay bundan ibaret 5000 tl ye telefon bekliyoruz marka ile alakası yok genel konuşuyorum 5000 tl yuh yazıklar olsun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
4K 60 FPS ve işlemci dışında ilgimi çeken birşey olmadı.
EE kimler alacak?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
FB_IMG_1505243340374.jpg

5500 lira fiyat gerçekse Note 8 yerine bunu alırım...

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
S8 var şimdilik kafa rahat Kasım ayında Amerika ya gittiğimde bakarım fiyata göre alırım dursun köşede.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Antutu'dan iyidir. Hertürlü Note 8'den iyi bir cihaz olmuş... Tr'den almam 5500 lira fiyat Note 8 5000 lira ikisini de Tr'den almam.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Estetik degil cikinti falan. Apple a yakismayan bisey apple tasarladigi hemen hemen herseyi simetrik ve estetik yapardi. Face id olayi cok iyi. AR olayi cok iyi. 18:9 oran mi acaba onu da merak ettim. Pil mutlu eder. Ama p-a-h-a-l-ı. Macbook fiyatina cikti bu nedir. Neyse alamiyicagim icin sorun etmeme gerek yok ben hala ablamin ipx cikmasini beklemeden tahutle 4500 tlye ip7 32gb almasina geceleri hickira hickira agliyorum

Son mesajlar