Bu konuyu okuyanlar

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
İos 11.3 yenilikler
iOS 11.3, daha kapsamlı artırılmış gerçeklik deneyimlerini destekleyen ARKit 1.5, iPhone Pil Sağlığı (Beta), iPhone X kullanıcıları için yeni Animoji ve daha fazlasını içeren yeni özellikler sunar. Bu güncelleme, kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler de içerir.
Artırılmış Gerçeklik
ARKit 1.5, geliştiricilerin dijital nesneleri, yatay yüzeylere ek olarak, duvar ve kapı gibi dikey yüzeylere yerleştirmesine izin verir
Film posterleri veya çizimler gibi görüntüleri saptama ve bir araya getirme desteği ekler
AR deneyimi sırasında daha fazla çözünürlüğe sahip bir gerçek dünya kamera görünümü destekler
iPhone Pil Sağlığı (Beta)
iPhone maksimum pil kapasitesi ve en yüksek performans yeterliliği bilgilerini görüntüler
Beklenmedik kapanmaları önlemek için maksimum performans düzeyini dinamik olarak yöneten güç yönetimi özelliğinin açık olup olmadığını belirtir ve bunu etkisizleştirme seçeneğini içerir
Pilin değiştirilmesi gerektiğinde öneride bulunur
iPad şarj yönetimi
iPad uzun süre güce bağlı kaldığında -örneğin, kiosklarda veya satış noktası sistemlerinde kullanıldığında veya şarj istasyonlarında saklandığında- pil sağlığını korur
Animoji
iPhone X’a dört yeni Animoji ekler: aslan, ayı, ejder ve kafatası
Gizlilik
Bir Apple özelliği kişisel bilgilerinizi kullanmayı istediğinde artık bir simge ve verilerinizin nasıl kullanılacağını ve korunacağını açıklayan ayrıntılı bilgiye sahip bir bağlantı görünür
Apple Music
Özel video listelerine sahip bir güncellenmiş Video Klipler bölümü de dahil olmak üzere yeni bir video klip deneyimi özelliği sunar
Apple Music’te beğenilen türleri ve bu türleri takip eden ortak arkadaşları gösteren geliştirilmiş önerileri kullanarak benzer zevklere sahip arkadaşlar bulun
News
En Popüler Yazılar artık her zaman önce Sizin İçin’de görünür
News editörleri tarafından hazırlanan En Popüler Videoları izleyin
App Store
Ürün sayfalarındaki müşteri yorumlarını En Faydalı, En Olumlu, En Eleştirel veya En Yeni kategorisine göre sıralama özelliğini ekler
Güncellemeler sekmesine uygulama sürümü ve dosya büyüklüğü bilgilerini ekler
Safari
Kullanıcı adlarını ve parolaları, yalnızca bir web form alanında seçildiklerinde otomatik olarak doldurarak gizliliği korumaya yardımcı olur
Şifrelenmemiş web sayfalarındaki parola veya kredi kartı formlarını kullanırken Akıllı Arama Alanı’na uyarılar ekler
Uygulamalar içindeki web görünümlerinde kullanıcı adı ve parolalar artık otomatik olarak doldurulabilir
Safari’den Mail’e paylaşılan yazılar Okuyucu’nun kullanılabildiği yerlerde artık saptanmış olarak Okuyucu modu kullanılarak biçimlendirilir
Favoriler’deki klasörler artık içerdikleri yer işaretlerinin simgelerini gösterir
Klavyeler
İki yeni Shuangpin klavye yerleşimi ekler
Türkçe F klavye yerleşimini kullanan bağlı donanım klavyeleri için destek ekler
4.7 inç ve 5.5 inç aygıtlarda daha iyi erişilebilirlik için Çince ve Japonca klavyeleri geliştirir
Dikte ettikten sonra yalnızca bir dokunuşla yeniden klavyeye dönme özelliği ekler
Otomatik düzeltmenin bazı kelimeleri hatalı olarak büyük harfle başlattığı bir hatayı ele alır
iPad Smart Keyboard’un kısıtlanmış Wi-Fi erişim noktasına bağlandıktan sonra çalışmasını engelleyen bir iPad Pro hatasını giderir
Tayca klavyenin yatay yön modundayken hatalı olarak sayısal yerleşime geçmesine neden olan bir hatayı giderir
Erişilebilirlik
App Store, ekran özelleştirme için kalın ve büyük metin erişilebilirlik desteği ekler
Akıllı Tersine Çevir, web’deki ve Mail mesajlarındaki görüntüler için destek ekler
RTT deneyimini geliştirir ve T-Mobile için RTT desteği ekler
iPad’de VoiceOver ve Anahtarla Denetim kullanıcıları için uygulama değiştirmeyi iyileştirir
VoiceOver’ın Bluetooth durumunu ve işaret simgelerini hatalı olarak tanımladığı bir hatayı ele alır
VoiceOver kullanılırken Telefon uygulamasında aramayı bitirme düğmesinin görünmeyebildiği bir hatayı giderir
VoiceOver ile uygulama içi uygulama beğeni düzeyine erişememe hatasını giderir
Canlı dinleme kullanılırken ses çalmayı bozan bir sorunu çözer
Diğer iyileştirmeler ve sorun gidermeler
SOS kullanıldığında acil duruma yanıt veren kişilere daha doğru konum verisi sağlayan AML standardı için destek ekler (desteklenen ülkelerde)
Geliştiricilerin HomeKit ile uyumlu aksesuarlar yaratması ve etkinleştirmesi için yeni bir yol olarak yazılım kimlik doğrulaması için destek ekler
Podcast’ler, bölümleri artık tek bir dokunuş ile oynatır ve her bölümle ilgili ayrıntılı bilgi için Ayrıntılar’a dokunabilirsiniz
Kişiler’de uzun notları olan kullanıcılar için arama performansını geliştirir
Her iki aygıt da aynı Wi-Fi ağında olduğunda Handoff ve Evrensel Pano performanslarını geliştirir
Gelen aramaların ekranı uyandırmasını engelleyebilen bir hatayı giderir
Görsel Sesli Mesaj’ı geciktirebilen veya oynatılmasına engel olabilen bir hatayı ele alır
Mesajlar’da web bağlantılarının açılmasına engel olabilen bir sorunu çözer
Bir ileti ilişiğinin önizlenmesinden sonra kullanıcıların Mail’e dönmesine engel olabilen bir hatayı giderir
Mail bildirimlerinin silindikten sonra kilitli ekranda yeniden görünmelerine neden olabilen bir hatayı giderir
Saatin ve bildirimlerin Kilitli Ekran’dan kaybolmasına neden olabilen bir sorunu çözer
Ebeveynlerin, Satın Almak İçin İzin Al isteklerini onaylamak için Face ID’yi kullanmalarına engel olan bir sorunu çözer
Hava Durumu’nda o anki hava durumunun güncellenmeyebildiği bir hatayı giderir
Bluetooth ile bağlı olduğunda kişilerin telefon defteriyle eşzamanlayamadığı bir hatayı giderir
Arka planda açık olan ses uygulamalarının arabada çalmasını engelleyebilen bir hatayı ele alır
Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için lütfen şu web sitesine gidin:
Apple güvenlik güncellemeleri

srdrucgurz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
737c772fd3fa5cb8c212e8bdb1b20712.jpg

İos 11.3 geldi yukleyebilirsiniz

Bende beta 11.3 var bana gelmedi gelirmi ?

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Valla bende rasgele baktim geldi beklemiyodum
Apple artık kendini aştı istediği zaman veriyor istediği zaman vermiyor millet yüklesin hoşuma gitmezse indirmem her güncellemede telefonu yıpratacaklar İphone X 11.2 ile mutluyum hiç sıkıntı yok

Ramazan Davran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Pil sağlığınız nedir beyler benimki 4 aylık cihaz %97 gözüküyor.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaslar iphone x kenarlarda leke olanlar icin bir video buldum yeni gibi oluyor. Ama sadece silver icin siyah olanlar yapamiyor cunku siyah boya oldugu icin

srdrucgurz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar pil menüsü çıkmıyor artık ne saçmalık yahu

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
Pil sağlığınız nedir beyler benimki 4 aylık cihaz %97 gözüküyor.

ocaktan bu yana iphone x kullanıyorum ve cihaz %100 görünüyor. hızlı şarj için ipad şarj adaptörünü kullanıyorum. sizin neden bu kadar batarya ömrü azalmış çok merak ettim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
ocaktan bu yana iphone x kullanıyorum ve cihaz %100 görünüyor. hızlı şarj için ipad şarj adaptörünü kullanıyorum. sizin neden bu kadar batarya ömrü azalmış çok merak ettim.
Yüksek ihtimal ısıdan dolayıdır başka türlü bu kadar hasar oluşamaz.
Belki de yanlış ölçüyor.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
şarj olurken mümkün olduğunca telefon ve bataryayı ısıtacak uygulamalardan uzak durmak gerekiyor. özellikle facetime görüşme ve oyunlar en büyük düşmanı. cihaz ısınıyor.

Ramazan Davran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ocaktan bu yana iphone x kullanıyorum ve cihaz %100 görünüyor. hızlı şarj için ipad şarj adaptörünü kullanıyorum. sizin neden bu kadar batarya ömrü azalmış çok merak ettim.[/QUOTEbir kaç kişiye arkadasıma daha sordum 1 yıllık te olan 88 , 6 aylık teli olan 94 . Normal geldi bana

---- Mesajlar birleştirildi ----

Olabilir belki de yanlış ölçüyordur çünkü arkadasımda 2.5 senelik iphone 6 var %98 gözüküyor :)

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190

Olabilir belki de yanlış ölçüyordur çünkü arkadasımda 2.5 senelik iphone 6 var %98 gözüküyor :)

2.5 senelik cihazın bataryasını değiştirmişlerdir. o yaşta bir telefonun o seviyerlerde batarya ömrü çıkma ihtimali yoktur yada hiç kullanmamışlar telefonu. :) apple bile 500 devir ömür veriyor bataryaları için. hergün birkez şarj etsen 1,5 yıl yapar. sürekli ömrünün kısalması lazım.

Ramazan Davran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayır hiç değiştirmedim dedi. Ben zaten şarjdayken telefonla oynamam çok nadir belki.

burda diğer arkadaşların batarya sağlığı nasıl merak ettim :)

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
Hayır hiç değiştirmedim dedi. Ben zaten şarjdayken telefonla oynamam çok nadir belki.

o yaşta telefonun bataryası o durumda ise arkadaşı tebrik etmek lazım. uzun yıllar macbook ve iphone kullanıcısı olarak bu başarı bana hiç dek gelmedi. hatta her yıl yeni iphone çıkar çıkmaz hemen üzerine 1000 tl civarı para ekler değiştiririm. telefon eskiyip yavaşlamasın hep güncel ve yeni cihaz kullanayım diye.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler X'de PUBG oynayan var mı? Ultra HD seçeneği geldi mi?
High grafik ve en yüksek kare hızında ısınma ve pil durumu nasıl?

Ramazan Davran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Beyler X'de PUBG oynayan var mı? Ultra HD seçeneği geldi mi?
High grafik ve en yüksek kare hızında ısınma ve pil durumu nasıl?
Ultra Hd seçeneği henüz gelmedi ayarlardan üzerine tıklayınca çok yakında yazıyor.
Bende ısınma yok , şarj konusunda diğer oyunlara göre biraz fazla yiyor gibi geldi . Geçenlerde güncelleme gelmişti yaptım ama daha girmedim

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bende ve eşimde iphone x var aynı gün aldık onun batarya ömrü %98 görünüyor benimki %100 neden acaba ?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
En çöp telefon. Dayanıklılıkta s8 ile en kötü telefon. X=alınmaz yani iPhone X alırken bence 2 kere düşünün.

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
En çöp telefon. Dayanıklılıkta s8 ile en kötü telefon. X=alınmaz yani iPhone X alırken bence 2 kere düşünün.

Kullandığım en beğenmediğim modeli s8 di samsungun x ile kıyaslaman çok yanlış bilinçsiz konuşuyosun bütün modelleri kullandım şuan x birincil telefonum note 8 ise ikinci telefonum s8 şlk çıktığında aldım 1 ay sonra sattım malesef.

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
şu çöp diyen arkadaş kullandın mı merak ediyorum kendim uzun süredir kullanıyorum arkadaşımda iphone 8 var Xi bırakıp onu elime aldığımda dünya kadar fark var bırakın artık kötülemeyi ya komik oluyorsunuz :D

Shqiperia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şu çöp diyen arkadaş kullandın mı merak ediyorum kendim uzun süredir kullanıyorum arkadaşımda iphone 8 var Xi bırakıp onu elime aldığımda dünya kadar fark var bırakın artık kötülemeyi ya komik oluyorsunuz :D
Telefonun çentiği sizi rahatsız ediyor mu ? Merak ediyorum

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kedi ulaşamadığı çiğere mındar misali bunlar:)

srdrucgurz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Reaksiyon puanı
923
Çöp demeleri yanlış, ama eleştiri yapmakta problem yok çünkü her ürünün öyle yada böyle eksiği vardır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çöp demeleri yanlış, ama eleştiri yapmakta problem yok çünkü her ürünün öyle yada böyle eksiği vardır.
Örnek 6100'lük fiyatı ile rekabetçi olmaktan çok uzak. Açık konuşayım Apple'ı hiç sevmem. Ama X'e kötü demedim sanırım hiç (güvenemiyorum kendime demiş de olabilirim. :D) çöp on kamerası ve kutu içeriği dışında eksiği yok. Fakat fiyat haddinden çok daha fazla.