Bu konuyu okuyanlar

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Düzeldi.

Ekli dosyalar

• 050D866B-010B-4020-8186-526811F0E54E.png
    050D866B-010B-4020-8186-526811F0E54E.png
    494.7 KB · Görüntüleme: 816

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Pil kullanimi atayim bende gayet verim aliyorum pilinden. Kullanilabilir %19 daha var cihazda. Parlaklik hep acik. Gunun yarisi wifi baglantisi var.
77cab7883bd67ec0ba31a37d9711c45b.jpg

e835eed5b31b40b8852ed8a1c8dad5ff.jpg

Tabi daha fazla sure alanda vardir ama benim s8’e gore super sureler [emoji3]

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bendeki iphone x ile evdeki diger x’in guc tuslari arasinda yumusaklik farki var. Bendeki biraz daha yumusak diger cihazinki biraz daha sert basiyor. 2si de bir haftalik cihaz ama aldigim gunden beri boyle apple store’da da diger urunlere baktim birbirini tutmuyor tus sertligi acik urunler. Sizce gostermek gerekir mi servise ??

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
iPhone x silver telefonum çok temiz kullanılmasına rağmen kenarları benek benek oldu berbat duruyor Samsung note 2 s3 kenarları gibi soyulma olmuş gibi daha 20 günlük telefon pofff
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar konu açmayı bilmiyorum direk yazdım buraya kılıftan dolayıdır dedim ful body yaptırdım şimdi telefona ne yapabilirim akıl verin paslanmaz çelik diye bahsedilen parlak kenarlar bildiginiz sümük yapışmış gibi duruyor çizik desen değil sıfır telefon nasıl bu hale geldi anlamadım.

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
iPhone x silver telefonum çok temiz kullanılmasına rağmen kenarları benek benek oldu berbat duruyor Samsung note 2 s3 kenarları gibi soyulma olmuş gibi daha 20 günlük telefon pofff
Arkadaşlar konu açmayı bilmiyorum direk yazdım buraya kılıftan dolayıdır dedim ful body yaptırdım şimdi telefona ne yapabilirim akıl verin paslanmaz çelik diye bahsedilen parlak kenarlar bildiginiz sümük yapışmış gibi duruyor çizik desen değil sıfır telefon nasıl bu hale geldi anlamadım.

Celigin uzerinden o boya bence atmaz guzel bi temizlemeye calistiniz mi ? Apple watchlarda kullanilan celik o cunku boya atacagini sanmiyorum ozellikle silver olan cihazda.

Reaksiyon puanı
113
Geekbench'in aynı iphone modelleri ile farklı sürümlerde yaptığı testlerin sonucuna cevap olarak apple bir açıklama yapıyor ve her ios güncellemesi döneminde eski telefonlara sahip olanların şikayet ettiği telefon yavaşlama durumu apple tarafından kabul ediyor.

bunun nedeni ise eskiyen baterilerin hem şarj azaldığı zaman hem de soğuk havalarda problem çıkartacak olması demişler. işlemciler daha yüksek hızlara ulaşmak istemesine rağmen bunu kaldıramayan bataryalar telefonun aniden kapanması gibi sorunlara neden olabiliyormuş. reddit üstünden bazı kullanıcılar ise batarya değişimi yaptıkları zaman cihazın eski performansına kavuştuğunu söylüyor.

bilgilerinize,

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Telefonu iPad şarjı ile şarj etsem uzun vadede bataryayı öldürür mü bir de usb c 29w şarj eden bir kaç kişi internette telefonun şarj döngüsünü dengesizleştirdiğini söylüyorlar doğru mu

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar konu açmayı bilmiyorum direk yazdım buraya kılıftan dolayıdır dedim ful body yaptırdım şimdi telefona ne yapabilirim akıl verin paslanmaz çelik diye bahsedilen parlak ken
Celigin uzerinden o boya bence atmaz guzel bi temizlemeye calistiniz mi ? Apple watchlarda kullanilan celik o cunku boya atacagini sanmiyorum ozellikle silver olan cihazda.
hersey ile sildim hiç bir şekilde geçmiyor ufak ufak onlarca nokta yan yana duruyor bezle ıslak bir yeri silersin izi kalır ya aynı öyle iz var geçmiyor.

sting1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefonu iPad şarjı ile şarj etsem uzun vadede bataryayı öldürür mü bir de usb c 29w şarj eden bir kaç kişi internette telefonun şarj döngüsünü dengesizleştirdiğini söylüyorlar doğru mu

Sorun olsa apple kendi sitesinde belirtirdi. Şöyle ki:
Bu 29W
86099f6b92ec14c43f362c69cec84111.jpg

Bu da ipad şarj adaptörü
a23eedbee986728a392da82118d835cc.jpg

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Teknoloji çılgınlığını fırsat biliyolar ve her sene aynı telefona bir özellik ekleyip yeni olarak sunuyorlar. Oysa ki apple yada samsungun yaptıkları yenilik değil. Mesela iphone kısıtlılıklarının bir kısmını kaldırsa bu yenilik olurdu ama bu konuda bilerek adım atmıyolar. Samsungda son modeli bile alsan 2 3 sene sonra yavaşlamaya başlıyo bunu engellese bu yenilik olurdu. Yani özetle bence fiyatlar bu yapılan değişimlere göre pahalı.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Teknoloji çılgınlığını fırsat biliyolar ve her sene aynı telefona bir özellik ekleyip yeni olarak sunuyorlar. Oysa ki apple yada samsungun yaptıkları yenilik değil. Mesela iphone kısıtlılıklarının bir kısmını kaldırsa bu yenilik olurdu ama bu konuda bilerek adım atmıyolar. Samsungda son modeli bile alsan 2 3 sene sonra yavaşlamaya başlıyo bunu engellese bu yenilik olurdu. Yani özetle bence fiyatlar bu yapılan değişimlere göre pahalı.

Avrupa'da çok zam gelmiyor ki 50-100 dolar geldi.

Vergiler+ ani kur artışı yüzünden huawei bile 4500 tl

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
iphone x; operatörlerde , teknosada,mediamarkt da , vatanda 6099 tl fiyat ile satılıyor hepsiburada.com sitesinde ise 5779 tl satıcısıda hepsiburada

hepsiburada.com dan alırsam bir sıkıntı olurmu ki acaba bir farklılığımı var ki nasıl 5779 tl'ye satabiliyolar ki apple bile o kadar satamıyor
arada 320 tl var eskiden ithalatçı garantili ürünler böyle olurdu

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
iphone x; operatörlerde , teknosada,mediamarkt da , vatanda 6099 tl fiyat ile satılıyor hepsiburada.com sitesinde ise 5779 tl satıcısıda hepsiburada

hepsiburada.com dan alırsam bir sıkıntı olurmu ki acaba bir farklılığımı var ki nasıl 5779 tl'ye satabiliyolar ki apple bile o kadar satamıyor
Kendi sorduğunu cevaplamışsın

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198

Muhtemelen 1-2 gün kullanılıp tekrar paketlenmiş
Hepsiburadaya telefon konusunda güvenmiyorum vakaları vardı buna benzer

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Muhtemelen 1-2 gün kullanılıp tekrar paketlenmiş
Hepsiburadaya telefon konusunda güvenmiyorum vakaları vardı buna benzer
Ambalaj yoksa zaten dediğiniz gibi ama ithalat garantilidir zaten jelatin yoksa almaya değmiyor git ikinci el al daha iyi

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Kendi sorduğunu cevaplamışsın
ama apple türkiye garantili yazıyor hepsiburada sitesinde
Arkadaşlar konu açmayı bilmiyorum direk yazdım buraya kılıftan dolayıdır dedim ful body yaptırdım şimdi telefona ne yapabilirim akıl verin paslanmaz çelik diye bahsedilen parlak ken

hersey ile sildim hiç bir şekilde geçmiyor ufak ufak onlarca nokta yan yana duruyor bezle ıslak bir yeri silersin izi kalır ya aynı öyle iz var geçmiyor.

internette izledim alüminyum cilası ile temizliyorlar ama çok dikkat etmek lazım tabi
Ambalaj yoksa zaten dediğiniz gibi ama ithalat garantilidir zaten jelatin yoksa almaya değmiyor git ikinci el al daha iyi
apple türkiye garantili yazıyor ama
apple türkiye garantili yazıyor acaba apple kendisine i

kimden alalım peki

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ama apple türkiye garantili yazıyor hepsiburada sitesinde

internette izledim alüminyum cilası ile temizliyorlar ama çok dikkat etmek lazım tabi

apple türkiye garantili yazıyor ama

apple türkiye garantili yazıyor acaba apple kendisine i

kimden alalım peki
GittiGidiyor n11

M

Murat Burç

SDN Okuru

Iki ihtimalden bahsediliyor.
Operatörden taksitle cihaz alınıp nakit elde edilmek için ucuza satılıyor. İkinci seçenek ise HB'nin kendi karini kismasi.
Ben bir defa bu HB ile vukuat duydum açılmış bir kutu mu geldi onu da HB değiştirmişti.
Alabilirsiniz ben olsam Hb'den alırdım.
Boşuna 29watta ve kabloya para verme.
Kutudan çıkan kablo ve ipad adaptörü gayet hızlı şarj eder. Pil ölecek hızlı veya yavaş bir şekilde ölecek hızlı sarsın lyle süper öldürücü bir etkisi olmaz benim gibi cihaz sıcakken ve hızlı şarjda iken mortal kombat oynama yeter :D

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Hepsiburada'nın mağazası yok çünkü.
Vatan-teknosa gibi yerler mağaza kiralarını ürünlere koyuyor.

Her telefon daha ucuzdur hepsiburada sitesinde.

Satıcı hb ise alabilirsiniz ama aras kargo ile çalışıyorlar kargo çalınma muhabbeti çok bu ara.

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Hepsiburada'nın mağazası yok çünkü.
Vatan-teknosa gibi yerler mağaza kiralarını ürünlere koyuyor.

Her telefon daha ucuzdur hepsiburada sitesinde.

Satıcı hb ise alabilirsiniz ama aras kargo ile çalışıyorlar kargo çalınma muhabbeti çok bu ara.

hepsiburada da telefonlar ucuz olduğu halde çoğu kişi yine normal mağazalardan yada onların internet sitelerinden alıyor o nedenle hepsiburada dan çekindim satıcı hepsiburada olsa bide açılmış yada başkası tarafından iade edilip tekrar paketlenmiş cihaz filan geliyor diyenler oluyo

kargo çalınırsa teslim edememiş olurlar o nedenle beni etkilemez heralde

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
iphone x de bulunan çentik oyun ve videolarda büyük problem yaratıyormu keşke almasaydım diyeniniz varmı

Face id yi kullanabilmek için illaki gözümün dibine tutmak gerekmiyor heralde kafamı eğsemde çalışır. Kolumda problem var telefonu göz hizama kadar sürekli getirememde o yüzden sordum

Face id Gözlük ilede çalışıyormu

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Face id sorunsuz centik rahatsız etmiyor bana gore fiziksel degisimlerde calısıyor diye zaten belirtilmişti sitesinde

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
iphone x de bulunan çentik oyun ve videolarda büyük problem yaratıyormu keşke almasaydım diyeniniz varmı

Face id yi kullanabilmek için illaki gözümün dibine tutmak gerekmiyor heralde kafamı eğsemde çalışır. Kolumda problem var telefonu göz hizama kadar sürekli getirememde o yüzden sordum

Face id Gözlük ilede çalışıyormu
Bazen rahatsız edebileceğini düşünüyorum. Bir kaç haftadan sonra alışılıyor.

yener_0619

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,

İphone X imi yeni aldım 5 gün oldu. Telefonum çok iyi ve memnunum. Ama tek bir sıkıntım var. ekran açıkken yani aktif kullanırken telefonumu, birisi o anda aradığında zil sesi çalmaya başlıyor, fakat cevaplayabileceğim o ekran 5 saniye sonra geliyor. Hiç bir şekilde cevaplayamıyorum ancak 5 saniye sonra... Sorunu yaşayan var mı ?

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Arkadaşlar Merhaba,

İphone X imi yeni aldım 5 gün oldu. Telefonum çok iyi ve memnunum. Ama tek bir sıkıntım var. ekran açıkken yani aktif kullanırken telefonumu, birisi o anda aradığında zil sesi çalmaya başlıyor, fakat cevaplayabileceğim o ekran 5 saniye sonra geliyor. Hiç bir şekilde cevaplayamıyorum ancak 5 saniye sonra... Sorunu yaşayan var mı ?
Güncel sürümü iTunes üzerinden yüklersen sorun çözülecektir.

hyilmaz02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Face ID daha çok ekmek yemesi lazım galiba arkadaşlar. abim benim telefonu yüzüne götürdüğü anda açılıyor. abimle benziyoruz ama ikizde değiliz yani.telefonuna neden şifre koymadın diyince farkettim bende.

eslant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, ben de bugün bugün itibariyle İphone X aldım. Fakat telefonumun kurulumunu yaptıktan sonra OTA üzerinden güncelleme geldi. Ben de işlemi gerçekleştirdim. Telefon açıldı fakat kilit ekranında donmaya başladı. Daha sonra İtunes üzerinden telefonun geri yüklemesini yaptım. Kullanmaya devam ederken tekrardan dondu ve kendini resetledi. Şuanda telefon açılırken Apple logosunda takılı kalıyor ve hiç açılmıyor. İtunes üzerinden güncelleme veya geri yükleme seçeneğini yapıyorum. Bu seferde tam yükleneceği sırada " İphone'nunuz şuan güncellenemedi. Bilinmeyen bir kaynak" (4013) kod nolu hata veriyor. Apple destekle konuştum bu hatanın antivirüs programı veya benzeri bir programdan dolayı olacağını söylediler. Windows Defender'ı kaldırdım. İtunes'i kaldırıp yeniden yükledim. En son hızımı alamadım Windows 10'u yeniden kurdum. Ama naptıysam bir türlü telefonu geri dönderemedim. Sorun ne olabilir sizce ? Acilinden yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.