Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Cruesk

Üyecik
Iphone X ahize hoparlöründe cızırtı sorunu yaşayan var mı? Ahize hoparlörü derken konuşma sırasında ki iç ses değil de mesela zil sesi (özellikle iphone zil sesi olan "zirve" sesinde) dinlediğimizde, video sitelerinden açtığımız piyano seslerinde , genelde bi cızırtı oluyor.
Bende öyle bir sorun vardı, telefonum bire bir değişti elime gelen telefon da ise yine cızırdama vardı 5 ay öyle kullandım sonra Face İd bozuldu daha da kötüsü telefonun ahizesinde ki cızırdama daha da arttı şöyle ki; müzik açtığımda ahize bölümündeki hoparlörden ses yerine sadece cızırdama geliyordu sonuç telefonumu dün servise verdim bakalım sonuç ne olacak.

ykaan

Üyecik
merhabalar iphone x imin batarya ömrü 85 e düştü apple store dan almıştım cihazı bana şubat sonuna kadar getirdiğim takdirde apple bataryayı ücretsiz değişeceğini söyledi bende teslim ettim değişim için bu hafta içi alacağım tekrar fakat yalnız değişmek mantıklımı değişim sonrası cihazda herhangi bir sıkıntı olur mu su geçirmezlik ya da farklı bşe orjinalliği bozulur mu ?

Cruesk

Üyecik
merhabalar iphone x imin batarya ömrü 85 e düştü apple store dan almıştım cihazı bana şubat sonuna kadar getirdiğim takdirde apple bataryayı ücretsiz değişeceğini söyledi bende teslim ettim değişim için bu hafta içi alacağım tekrar fakat yalnız değişmek mantıklımı değişim sonrası cihazda herhangi bir sıkıntı olur mu su geçirmezlik ya da farklı bşe orjinalliği bozulur mu ?
Nasıl 85' e düşer ben sürekli oyun oynayan bir insan olmama rağmen %96' ın altına düşmemişti telefonu ilk çıktığı gibi alanlardanım nasıl oldu ki bu?
Ayırca bir sıkıntı olmaz değişimi Apple yapıyor sonuçta.
Ama aklım %85 e takıldı sahi nasıl oldu?

ykaan

Üyecik
Nasıl 85' e düşer ben sürekli oyun oynayan bir insan olmama rağmen %96' ın altına düşmemişti telefonu ilk çıktığı gibi alanlardanım nasıl oldu ki bu?
Ayırca bir sıkıntı olmaz değişimi Apple yapıyor sonuçta.
Ama aklım %85 e takıldı sahi nasıl oldu?
kardeş hiç sorma bende yıllardır bir apple kullanıcısı olarak şok oldum ben oyun falanda oynamıyorum hiç sadece ara ara sosyal medya sadece bazen powerbank ve kablosuz şarj kullandım onuda arada işte kullanıyordum daha rahat pratik oluyor diye acaba ondan mı oldu diyeceğim ama madem öyle bir sıkıntı var neden kablosuz şarj özelliği koydular kullanamayacaksak gerçi emin değilim sorun bunları mı ama aklıma başka bir şey gelmiyor malesef... bu arada değişimi apple demişken pupa yapacak en yakın servis orasıydı apple yönlendirdi...

ykaan

Üyecik
peki değişim işleminin herhangi bir zararı eksisi vs olmaz değil mi bazı arkadaşlar su geçirmezlik özelliği vs sıkıntı oluyor dedi bazı arkadaşlar

halilinc

Üyecik
Bende öyle bir sorun vardı, telefonum bire bir değişti elime gelen telefon da ise yine cızırdama vardı 5 ay öyle kullandım sonra Face İd bozuldu daha da kötüsü telefonun ahizesinde ki cızırdama daha da arttı şöyle ki; müzik açtığımda ahize bölümündeki hoparlörden ses yerine sadece cızırdama geliyordu sonuç telefonumu dün servise verdim bakalım sonuç ne olacak.
Ben bu sorunla Apple stora gittiğimde ilk başta değişim yapıldı. Daha sonra farkettim ki yeni verdikleri telefonda da var aynı sorun. Tekrar gittim bu sorun değil deyip geçiştirdiler. Apple storedaki standlarda bulunan diğer telefonlarda da aynı sorun var mı diye baktım hepsi aynı hepsinde aynı sorun var. Apple çalışanı şok oldu. Daha sonra kestirip attılar. Yok kılavuzumuzda bu tarz şeylerin olabileceği yazıyor falan filan. En az 3 kez Apple storda dile getirdim bu konuyu. Bunların dışında kıdem departmanıyla en az 10 kez görüştüm. Video çekmemi istediler çektim. Bu videoları mühendislik departmanına iletip sonucu size ileteceğiz dediler. Sonuç olarak “telefonunuzun sesini biraz kısarak kullanın, full seste böyle şeyler olabilir”. Mühendislik departmanının bu kadar aptalca cevap vereceğini beklemezdim resmen dalga geçiyorlar. Bu konuyu en son tüketici hakem heyetine taşımayı düşünüyorum. Umarım senin sonucun olumlu olur.

ufukceylan

Asistan
Arkadaşlar batarya ile akıllarda çok soru var anlaşılan bu konuda paylaşım yapmak istedim. Şimdi tabiki bataryanın iyi-kötü kullanımı diye birşey var, hem apple destek ile defalarca görüşmemden edindiğim hemde okuduğum bilgileri paylaşayım istedim. Apple bütün telefonlarındaki bataryalara 500 kez şarj döngüsü garanti vaadediyor. Bu 500 tamamlandığında aşağı yukarı %80 pil sağlığı kalıyor. Bu %82 de olabilir %78 de iyi-kötü kullanımda yani. kabaca her 25 döngü %1 sağlık öldürüyor demektir. Siz ne yaparsanız yapın bunu çoook etkileyemiyorsunuz işte en fazla iyi kullanırsanız 500 bittiğinde %82 olur 83 olur. Bataryayı iyi-kötü kullanmaya gelince, bataryanızı asla 0 a getirmeyin bu çok zarar veriyor, şarjda kullanmayın özellikle oyun şarjdayken ısınıyorsa pil daha hızlı ölüyor. Telefonu şarja kaçta taktığınızın ve kaçta çıkardığınızın hiçbir önemi yok ama tavsiyem çoğu yerde denene göre yükseklerde tutun yani 60 a mı indi tak 75 e mi indi tak 95 te 99 da nerede istersen çek ısındımı hele hemen çek. 3. kalite ürünlerle şarj etmeyin kablo adaptör powerbank, kaliteli powerbanklar sıkıntı çıkarmaz. Ayrıca telefonları bilgisayarlarda şarj etmeyi önermiyorlar akım kalitesi düşük olduğu için. Telefon kılıfı çok önemli kışlık kazak gibi kılıflar takmayın... Şimdilik aklıma gelenler bunlar, iyi forumlar.

brk.a50

Asistan
iPhone X için hızlı şarj adaptörü kullanan varmı pili çabuk öldürüyor mu ? Pil sağlığından bahsediyorum

Bora Turan

Üyecik
iPhone X için hızlı şarj adaptörü kullanan varmı pili çabuk öldürüyor mu ? Pil sağlığından bahsediyorum
I phoneler icin diyorum bazı serilerin belli sayıda pert cihazları oluyor ip 6 s plus aldım 3 ayda pil pert oldu o kadar telefona düşkün biri değilim birde neyse diyeceğim oki senin telefonun şansına bağlı ama sağlamsa sıkıntı çıkarmaz

stat counter