iPhone X i bırakıp iPhone 8 Plus’a Geçme Sebeplerim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar x kesinlikle kötü bir telefon değil fakat sürekli mesajlaşan, sosyal medya veya grafik tasarım işleri ile uğraşıyorsanız X size göre değil.

Neden mi

1- ekran ne kadar büyük deseler de Plus kadar büyük değil ve bir kare içinde olmaması kullanışsız kılıyor.
2- klavye plus kadar geniş değil ve zorlaniyoruz
3- madem grafik ve yazışma işi ile uğraşıyoruz o zaman neden dar bir alanda çalışmak yerine geniş bir iPhone olan Plus seçilmesin. Üstelik özellikler birebir ayni iken
4- Plus da bil çok daha fazla gidiyor neredeyse %25 kadar fazla
5- çektiğiniz fotoğrafları Plus da çok daha keyifle görüyoruz.
6- x de on seldi modu çok iyi ama ne önemi var ki kaç kere selfi cekiyorsunuz

Sizin Seçiminiz neden Plus ?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Hocam bence şuan apple markasının en iyi telefonu 8 plus. X e para vermeyi gereksiz buluyorum. Ama param olsa bile şuan plus almam çünkü öğrenciyim, okulda falan taşıması zor.

Reaksiyon puanı
5
İnan bana 2 kere X denedim ve bu 3. Kez Plus’a dönüyorum. Kesinlikle telefon Plus ve Plus serisidir. X Plus da hoşuma gitmeyecek bence çünkü dikdörtgen olmayan herşey bana saçma geliyor. Sol kulaktan çek o geliyor, sağ kulaktan cek bu geliyor. Saçma. Şu anda Plus da herşey önümde ve apaçık

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bana benzeyen insanları görmek ne güzel ???

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İnan bana 2 kere X denedim ve bu 3. Kez Plus’a dönüyorum. Kesinlikle telefon Plus ve Plus serisidir. X Plus da hoşuma gitmeyecek bence çünkü dikdörtgen olmayan herşey bana saçma geliyor. Sol kulaktan çek o geliyor, sağ kulaktan cek bu geliyor. Saçma. Şu anda Plus da herşey önümde ve apaçık
Hayırlı olsun (ne zaman aldınız bilmiyorum ama :D)

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
X'in tasarımı bile sevmemem için yeterli bir sebep.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Klavye meselesi benim için de çok önemli. Ekran kasa oranı önceden benim için önemliydi ama artık değil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

X'in tasarımı bile sevmemem için yeterli bir sebep.

Adamların tasarım fena değil. Birçok marka da kopyalıyor. Ama tasarım, deneyimin sadece bir parçası. Tamamı değil! Bu deneyim değişimine alışmak biraz sıkıntılı geldi bana. iPhone X de çok güçlü ama iPhone 8 Plus bana daha cazip geliyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5
iPhoneDo Faruk Beyciğim gibi Alışmak lazım demeyelim şu X’e :)

Apple Plus ve Plus kasasına daima sadık kalmalı.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Klavye meselesi benim için de çok önemli. Ekran kasa oranı önceden benim için önemliydi ama artık değil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Adamların tasarım fena değil. Birçok marka da kopyalıyor. Ama tasarım, deneyimin sadece bir parçası. Tamamı değil! Bu deneyim değişimine alışmak biraz sıkıntılı geldi bana. iPhone X de çok güçlü ama iPhone 8 Plus bana daha cazip geliyor.
Geçen ay telefon aldığımda ordaki bir çalışan bana p20 lite satmaya çalıştı iphone x tasarımı diye ???

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
iPhoneDo Faruk Beyciğim gibi Alışmak lazım demeyelim şu X’e :)

Apple Plus ve Plus kasasına daima sadık kalmalı.
:D Face ID çok konuşuluyordu. Ekrana dokunmadan ana menüye kilit açma yöntemini halletmişlerdir diye ümit ediyorum. En son kullandığınızda öyle miydi?

Reaksiyon puanı
5
:D Face ID çok konuşuluyordu. Ekrana dokunmadan ana menüye kilit açma yöntemini halletmişlerdir diye ümit ediyorum. En son kullandığınızda öyle miydi?

Maalesef herşey bıraktığın gibi. Önce yüzünü okut, sonra kilit ikonu acıksın. Sonra sen ileri ittir acıksın.

Plus nasıl ? Al parmak bas açıldı zaten :)

HH_87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bence şu anda en iyi klavye Samsung S9 Plus ile Note 8 de,klavye iOS a göre büyük olduğu için çok rahat yazılıyor

Reaksiyon puanı
5
Bence en iyi klavye BB KeyOne veya Key2

Ama yine söylüyorum iPhone Plus serisi bir başka.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
8 Plus çok kalas bir telefon. Buzdolabını andırıyor bana. 7 Plus kadar zarif değil. Bir iPhone alınacaksa X olması görüşündeyim.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Klavye için bir sürü uygulama var. Bence X daha iyi...

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
8 Plus’ı 7 serisine göre bir çok farkı var. İşlemci, kamera, hızlı şarj, temassız şarj. 8 Plus Candır :)
Arkadaş tasarımından bahsetmiş. iPhone 7 plus ve 8 plus ın görünüm olarak tek farkı cam kasa olması iken nasıl oluyor da 7 plus zarif 8 plus kalas oluyor demek istemiş.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
s9 plus ve huwaei p20 pro klavye olarak çok iyi iphone X ve İphone 8 plus klavyesi çok iyi değil çünkü swiftkey android'teki en kral klavye uygulaması samsung klavye ya da huwaei'nin kendi klavyesini bile kullanmanıza gerek kalmıyor İphone X ekran daraldığı için yazmak zor Plus genişliği sayesinde yazmak kolay ama o da kalas Swiftkey İos'ta rezalet bildiğin türkçe bile değil anlatmama gerek yok
X'mi 8 plus'mı derseniz 8 plus derim biraz kalas ama şu an 16:9 ekran ve 5.5 büyüklüğünde olan son iphone çünkü önümüzdeki seri komple 18:9 ekran olacak