Iphone SE Sizce Alınır Mı ?

ALINIR MI?

• EVET

Kullanılan: 8 40.0%
  • HAYIR

Kullanılan: 12 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

Emir çakıroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar İPhone se almayı düşünüyorum 4inç olması biraz aklımı kurcalıyor. Alınır mı ?

Son düzenleyen moderatör:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Apple fanı olmama rağmen SE'yi sevmedim.

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Bence alınır ben iPhone 5s kullanıyorum ekran bana sıkıntı çıkarmıyor.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eğer iphone istiyorsanız se en güzel cihaz fakat o fiyata ben olsam ithalatçı garantili galaxy s7 alırım.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Şimdi öyle bir soru sormuşsunuz ki nasıl cevaplayacağımı bilemedim. O yüzden hem kendi bakış açımdan hemde başka bakış açılarından size anlatayım.

Kendi gözümden; alınmaz çünkü ilk çıktığında Iphone 5 aldım ve Iphone 7 Plus a kadar kullandım. Bazen yeterli geliyordu fakat sonralarında zorlanmaya başladım mesaj yazmakta video varya film izlemekte zorlandım ve işkence gibi...

Eğer sadece sosyal medya arama ve mesaj için kullanacaksanız hem alınır hem alınmaz. Neden alınır çünkü daha büyük ekrana ihtiyaç Yok sadece sosyal medyada takılacaksanız neden alınmaz ise kamerası yetersiz ve ekran paneli küçük olduğu için video izleme zevki mesaj yazma zevkiniz işkence olacak.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Bu tamamen sizin ihtiyaciniz ilealakali. Kucuk ekran seviyorum diyorsaniz ve illa iphone olsun diyorsaniz alinir.
Ama ben olsam yaklasik iki bin lira civarinda bir parayi android tarafinda degerlendirirdim. Sony, huawei ve samsungun cok guzel modelleri var.

Şimdi öyle bir soru sormuşsunuz ki nasıl cevaplayacağımı bilemedim. O yüzden hem kendi bakış açımdan hemde başka bakış açılarından size anlatayım.

Kendi gözümden; alınmaz çünkü ilk çıktığında Iphone 5 aldım ve Iphone 7 Plus a kadar kullandım. Bazen yeterli geliyordu fakat sonralarında zorlanmaya başladım mesaj yazmakta video varya film izlemekte zorlandım ve işkence gibi...

Eğer sadece sosyal medya arama ve mesaj için kullanacaksanız hem alınır hem alınmaz. Neden alınır çünkü daha büyük ekrana ihtiyaç Yok sadece sosyal medyada takılacaksanız neden alınmaz ise kamerası yetersiz ve ekran paneli küçük olduğu için video izleme zevki mesaj yazma zevkiniz işkence olacak.
7 plus aldigini sagir sultan bile duymuştur. :) artik her basliga yazmana gerek yok bence ;)

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Bir Önceki kullandığınız telefon ne idi ? Eğer 4 inch den büyük ise biraz zorlanırsınız.

Ben 6 Plus dan geçiş yaptım. Sebebi ise işim dolayısı ile pratik ve küçük bir telefon lazımdı. Alıştım. Biraz zaman gerekli sadece.

Performans konusunda sizi kesinlikle üzmeyecek bir cihaz.

Kamera klasik iPhone kamerası. Yani detaylandırmak gerekirse renkler konusunda ben seviyorum.

Ama keskinlik Samsung veya LG amiral gemileri kadar iyi değiller. Ama bunu anlamak için zoomlamak lazım. Çok resim takıntınız var ise o ayrı tabii.

Ön kamera kullanmıyorum ben. Ön kamera 5s ile aynı. Çok dikkatli bakarsanız sizi üzecektir.

Ses çıkışı olarak benim zaten Apple favorim. Üst düzey bir kulaklık ile gerçekten müziğin keyfine varıyorsunuz.

Ekran kalitesi çoğu amiral gemiden gerilerde. Ama renk olarak tabi benim yine favorim çünkü ben iPS LCD panel seviyorum .

Amoled ekran biraz daha canlı renkler sunar. Bu işi de en iyi Samsung EDGE sınıfı sunmakta.

Oyun konusunda sizi kesinlikle üzmez. Bazıları 4 inch falan der, oynanmıyor der ama benim öyle takıntım yok. Oyunları yağ gibi oynatacak CPU ve GPU ya sahip.

Parmak izi okuyucu çok çok hızlı. Mesela 5s ve 6 ya kıyasla 2 kat hızlı.

Velhasıl, ios kullanacaksanız ve ekran boyutu takıntınız yoksa alın. O parayı görünüş olarak hak etmese de performans olarak tamamlıyor.

Ama bundan önceki telefonunuz ekran olarak geniş idiyse bence yine alabilirsiniz ama 1-2 hafta yadırgarsınız.

Arka kamera. Daha yeni çektim. Gerçi upload kaliteyi bozacaktır .

eb207aad1fa51f74449e5f596d1c27f0.jpg

Edit :) evet bozmuş. Ama renkler konusunda bir fikriniz olsun.

Bu da ön kamera kızım ve ben .

Upload ettiğim için yine bozukluk olacaktır.

cf03c93d3029b191e96c60f1881612ea.jpg

Son düzenleme:

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Örnek veriyorum neden geçtiğimin ve hangi cihaza geçtiğimin bir sakıncası mı var ?
Mesajimin biraz sert olduğunu farkedip tam duzeltiyordum ki hata verdi. Megerse sen hizli davranmissin .
Elbette istedigini kullan da adam zaten kucuk ekran istiyor, 7 plusi araya sikistirinca bende bir an boyle bir psikos oldu. ;)
Begenmediysen Onceki Mesajimi sil istersen

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Mesajimin biraz sert olduğunu farkedip tam duzeltiyordum ki hata verdi. Megerse sen hizli davranmissin .
Elbette istedigini kullan da adam zaten kucuk ekran istiyor, 7 plusi araya sikistirinca bende bir an boyle bir psikos oldu. ;)
Begenmediysen Onceki Mesajimi sil istersen
Farketmenizde güzel.
Yukarıdaki mesajımda belirttim zaten video izlemek ve mesaj yazmak işkence gibiydi bu yüzden x cihaza geçtim dedim :)

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Farketmenizde güzel.
Yukarıdaki mesajımda belirttim zaten video izlemek ve mesaj yazmak işkence gibiydi bu yüzden x cihaza geçtim dedim :)
Valla zaten artik bu dolar kuruyla ve yeni yilla yeni otv ile fiyatlar tavan yapacak. En az 300 lira binecegi konuşuluyor. Bu yuzden Telefonlarin kiymetini bilmek lazim, dolar boyle giderse (ki gelecek yilki tahminler hic ic acici degil) bu son apple marka cihazim olacak. Vestel,casper veya general mobile aldiracaklar zorla. O yuzden atil durumdaki 5si satamıyorum. Ne olur ne olmaz diye...

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
e82d415f13e7cea7a928768e9797a0d4.png

Pil kullanımı bu şekilde. Şarjı çok iyi değil diyen arkadaşlar var. 1.6 saat NO Limits gibi bir oyunda %44 İyi bir değer bence

Reaksiyon puanı
61
ben iphone 4 ü 5 sene kullandım sonra SE 64gb aldım büyük ekran hoşuma gitmiyodu 6s almadım ne bilim küçük ekranı hep kullandığımdan heralde bi gariplik hissetmiyorum oyun ws oynarken gayet iyi pil ömrüde iyi götürüyo tabi herkesin zevki farklı bana göre SE hız olarak gayet iyi boyut olarakta he ön kamerası okadar iyi deil bende pek kullanmıyorum arka kamera iyi

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese merhaba,

Hal-i hazırda Nokia Lumia 1520 kullanıcısıyım. Geçen sene Ocak gibi satın almıştım bu telefonu, severek de aldım ama artık muhtelif sorunlar sebebiyle bıktırmaya başladı gerçekten. Windows işletim sistemi kullanıncaya kadar da, bir Android kullanıcısıydım. Lakin artık Android'e de dönmek istemiyorum.

Diğer taraftan ekonomik açıdan da çok üst seviyelere çıkamayacağım. Artık stabil bir telefon kullanmak ve İOS ekosistemine geçmek arzusundayım. Geçiş yapabileceğim en makul telefon da Iphone SE gibi görünüyor. (Gerçi son dolar kuru dolayısıyla gelen zam işleri değiştirdi biraz. 16GB 2.399, 64GB 2.649 TL)

2017 Mart ayı itibariyle neler dersiniz a dostlar?

Reaksiyon puanı
61
Herkese merhaba,

Hal-i hazırda Nokia Lumia 1520 kullanıcısıyım. Geçen sene Ocak gibi satın almıştım bu telefonu, severek de aldım ama artık muhtelif sorunlar sebebiyle bıktırmaya başladı gerçekten. Windows işletim sistemi kullanıncaya kadar da, bir Android kullanıcısıydım. Lakin artık Android'e de dönmek istemiyorum.

Diğer taraftan ekonomik açıdan da çok üst seviyelere çıkamayacağım. Artık stabil bir telefon kullanmak ve İOS ekosistemine geçmek arzusundayım. Geçiş yapabileceğim en makul telefon da Iphone SE gibi görünüyor. (Gerçi son dolar kuru dolayısıyla gelen zam işleri değiştirdi biraz. 16GB 2.399, 64GB 2.649 TL)

2017 Mart ayı itibariyle neler dersiniz a dostlar?
Ben 64gb se yi 2.200e almıştım appledan memnunum yani işimi görüyor öyle çok telefon kurcalayan biri değilim bana yetiyor ekran olarak alışkın değilsen küçük gelebilir tavsiye ediyorum

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben 64gb se yi 2.200e almıştım appledan memnunum yani işimi görüyor öyle çok telefon kurcalayan biri değilim bana yetiyor ekran olarak alışkın değilsen küçük gelebilir tavsiye ediyorum

2.2oo TL'den nerelere gelmiş :)

Memnun olmana sevindim. Mantıklı gelen bir açı da, cihaz Iphone 6s donanımına çok yakın bir seviyede geldiği için ileride alacağı güncellemelerde bir sıkıntı çekmeyecek olması sanırım. En azından beklentimiz o yönde.

Kafamı kurcalayan bir mesele de pil performansı. Yukarıda "52Sakocan52" kullanıcı isimli arkadaşımız pil tüketimiyle ilgili olarak bir ss göndermiş ama çok fazla kurcalayaman birine göre sonuçlar nasıl acaba? Elbette boyut olarak da küçük olduğu için devasa bir bataryasının olmadığının farkındayım, beklentim de ona nazaran aşırı değil ama en azından son kullanıcı açısından durumu belirtebilirseniz sevinirim. :)

Reaksiyon puanı
61
2.2oo TL'den nerelere gelmiş :)

Memnun olmana sevindim. Mantıklı gelen bir açı da, cihaz Iphone 6s donanımına çok yakın bir seviyede geldiği için ileride alacağı güncellemelerde bir sıkıntı çekmeyecek olması sanırım. En azından beklentimiz o yönde.

Kafamı kurcalayan bir mesele de pil performansı. Yukarıda "52Sakocan52" kullanıcı isimli arkadaşımız pil tüketimiyle ilgili olarak bir ss göndermiş ama çok fazla kurcalayaman birine göre sonuçlar nasıl acaba? Elbette boyut olarak da küçük olduğu için devasa bir bataryasının olmadığının farkındayım, beklentim de ona nazaran aşırı değil ama en azından son kullanıcı açısından durumu belirtebilirseniz sevinirim. :)
Telefon hızlı kasma vs yaşamadım yüksek boyutlu oyunlarda gayet tahat ben iphone 4 den geçtim buna o yüzden ekran olarak büyük bile geldi pil ömrüde 12 de şarz doluyken okula giderim oyun sosyal medya felan günü çıkarıyor yani

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefon hızlı kasma vs yaşamadım yüksek boyutlu oyunlarda gayet tahat ben iphone 4 den geçtim buna o yüzden ekran olarak büyük bile geldi pil ömrüde 12 de şarz doluyken okula giderim oyun sosyal medya felan günü çıkarıyor yani

O zaman, çok oyun oynamayan birisi için sabah 9'dan akşama kadar günü kurtarır diye düşünüyorum. Yine de powerbank'i yanımızdan eksik etmemekte fayda var ama sanırım. :D

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Neden SE bütçe sorunun yoksa eylül ayını bekle çünkü yeni cihazları çıkacak SE de biraz daha ucuzlar.Bunları düşün bekle ama benim de o fiyata önerim ya S7 Edge ya da huawei P9 ;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden SE bütçe sorunun yoksa eylül ayını bekle çünkü yeni cihazları çıkacak SE de biraz daha ucuzlar.Bunları düşün bekle ama benim de o fiyata önerim ya S7 Edge ya da huawei P9 ;)
S7 Edge ve Huawei P9 yanyana gelmeyecek çok ayrı klasmanda cihazlar.
S7 Edge nerdeyse eksiği olmayan tam teşekküllü bir amiral gemisi
P9 ise S7 ile aynı zamanda çıkmasına rağmen donanım olarak Note 5in bile GPUsunun altında olan kamera olarak bir çok eksiği bulunan bir model
Bu ikisi aynı cümlede kullanılmamalı

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
S7 Edge ve Huawei P9 yanyana gelmeyecek çok ayrı klasmanda cihazlar.
S7 Edge nerdeyse eksiği olmayan tam teşekküllü bir amiral gemisi
P9 ise S7 ile aynı zamanda çıkmasına rağmen donanım olarak Note 5in bile GPUsunun altında olan kamera olarak bir çok eksiği bulunan bir model
Bu ikisi aynı cümlede kullanılmamalı
Tamam anladım teşekkür ederim.Mate 9'u söyleyecektim de kaçtı.

Reaksiyon puanı
16,118
adam iphone se almak istiyor kafasını karıştırmayın gm5p alır sonra...