iPhone OS 3.0 (İşte Bu!!!)

Bu konuyu okuyanlar

KaRaSaHiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone-os-preview-hero20090317.png

iPhone 3.0 apple firması tarafından resmen duyuruldu , Yeni versiyonla birlikte birçok yenilik gelmekte.Başlıca dikkat çekici yenilikler şunlar ;

*MMS : iPhone 3G kullanıcıları artık mms alıp gönderebilecek
*Copy-Paste Özelliği :Herhangi bir internet sayfasındaki yazıyı kopyala-yapıştır yapabileceğiz.Aynı şey sms ve mail içinde geçerli olacak
*Delete-Forward : Gelen sms ve mailleri tekte silebilecek yada aynen başkasına gönderebileceğiz.
*Aynı zaman da resimleri de kopyalama özelliği olacak
*Spotlight : Bu yeni uygulama sayesinde rehber ,mail ,takvim ve uygulamalar arasında arama yapabileceğiz.
*GPS özelliğine yol tarifide eklenecek.(Turn By Turn:)
*Normalde Chat ve benzeri uygulamalar arka planda çalışamadığı için uygulamadan çıkıldığı zaman oturumumuz da kapanıyordu.Yeni gelecek düzenlemeyle artık uygulamadan çıksak bile bize herhangi bir ileti gelirse bunu görebileceğiz.
*sms ve mail atarken telefonumuzu yan çevirdiğimizde klavye otomatik olarak yan dönecek
*Bluetooth üzerinden multiplayer oyun oynayabilme
*Ses kaydetme özelliği
*Youtube hesabımıza giriş yapabileceğiz
*Ayrıntılı arama kaydı ekranı

Başlıca yenilikler bunlar.Tahminime göre daha ayrıntılı bilgi yakında SDN yöneticileri tarafından yayınlanır.

http://www.apple.com/iphone/preview-iphone-os/

KAYNAK

darbeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süper haber bende alamadım almayı düşünüyorum ama ucuz bi iphone bulamadım birde garanti süresi bittikten sonra bozulmasından korkuyorum :(
birde bluetooth üzerinden resim mp3 alıp gönderemiormuşuz bence bu bi pro yapılırsa çözülür çünki bu bi veri sonuçta bluetooth kulaklığa da bu gelen güncelleme ilede multi oyun oynancaksa bunlara veri alıp yollucak demektir yane bi sofrware sorunu bu aletle alakası yok bi programla çözülür bu iş ;)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
spotlight dışında hepsi piyasadaki telefonlarda mevcut neden para vereyim ben bu iphone'a omnia dururken. apple herzamanki gibi reklamını iyi yapıyor süslü grafiklerle göz boyuyor

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
spotlight dışında hepsi piyasadaki telefonlarda mevcut neden para vereyim ben bu iphone'a omnia dururken. apple herzamanki gibi reklamını iyi yapıyor süslü grafiklerle göz boyuyor

Aynen katılıyorum. Olay sadece pazarlama stratejisi. 2-3 senelik teknolojileri yeni yapıyormuş gibi süsleyerek satma beceresi yüksek apple'ın o kadar.

calvus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte bu yazılımla ıyıce ayaga kalkacak cıhaz .karızmadan ote ıslevsel de olacak

darbeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
farketmez bluetooth olayı çözülsün yeter :)
am nebilim bundaki o gitar çalma olayı vs... samsung veya başka aletde yok birde oyun oynarken falan sensör olayı süper sağa sola çevirmek onlar güzel :)

pusluvadi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:) 4 yada 5 te normal telefon seviyesine gelecek anlaşılan