İPhone % Kac oldugunda sarja takilmali?

Bu konuyu okuyanlar

Ufukeroglu3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar, merak ettigim birseyi sormak istiyorum başlıkta da belirttiğim gibi İphone 8plus kullanicisiyim sarja % kac iken takılması gerekir uzun ömürlü bir batarya için? Normalde %10 veya %5 düşünce takarim ama int bu normal görülüyor bazi yerlerde %20 altına düşmeden takılması gerekmekte olduğunu söylemişler bilgilerinizi paylaşıp merakimi yenerseniz sevinirim teşekkürler şimdiden?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Artık öyle uzun ömür olaylarının olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden yine de içiniz rahat edecekse 3-4 ile 15 arası takarsanız iyi olacaktır

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Ne zaman ihtiyaç duyarsan o zaman tak.
Öyle fazla kafaya takmamalısın.
Teknoloji gelişiyor, bunlar önemli kriter olmaktan çıkalı epey oldu.

Ufukeroglu3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ne zaman ihtiyac duyarsam değil mesela gun içinde sarjim bir günü çıkarıyor rahatlıkla mesela sabahtan beri %40 sarj yedi telefonum normal.kullanımda şimdi takmasam sarja yarın erken bitecek gibi düşünüyorum hafta ici daha yoğun kullandığım için bu yüzdende ogrenmek istediydim teşekkürler onerileriniz için

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Sıkıntı yapma kafana göre takıl ben nasıl kendimi rahat hissedeceksem öyle takıyorum işim varsa 30 bile olsa takıyorum şarja

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Kuru batarya kullanmamak lazım. 20 olup uyarı verdiğinde takıyorum ben.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Bazı kaynaklarda yüzde 25'de deniyor. Ancak ben daha çok yüzde 10'u duydum. Yüzde 10'un altından şarj etmek batarya kapasitesini düşürüp batarya ömrünü de azaltıyor.
Güvenilir bir kaynaksa belirtir misin kaynağını?

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Güvenilir bir kaynaksa belirtir misin kaynağını?
Daha önce bir çok yerde duymuştum. Başka forumlarda da görmüştüm. Ancak şu an da bulabildiğim bu var:
Akıllı Telefonlar Nasıl Şarj Edilmeli?

Ayrıca aynı uyarıyı telefonumu şarj ederken de görüyorum.
Screenshot_2018-08-13-07-55-49-527_lockscreen.png

Son düzenleme:

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Merhaba arkadaşlar, merak ettigim birseyi sormak istiyorum başlıkta da belirttiğim gibi İphone 8plus kullanicisiyim sarja % kac iken takılması gerekir uzun ömürlü bir batarya için? Normalde %10 veya %5 düşünce takarim ama int bu normal görülüyor bazi yerlerde %20 altına düşmeden takılması gerekmekte olduğunu söylemişler bilgilerinizi paylaşıp merakimi yenerseniz sevinirim teşekkürler şimdiden?
Ben ben hep takiyom çünkü günü çıkaramıyoruz başka türlü

Reaksiyon puanı
5,172
telefonda çıkan uyarı da mı yanlış bu durumda?
O efsane eski pillerdeydi. Ilk kullanımda tamamen bitmesini beklerdik sonra %100 e kadar şarj eder ve tekrar bitmesini beklerdik. Günlük kullanımda ise %20 nin altına düşmemesi için çabalardık ancak bu durum li-ion bataryalarla beraber bitti. Artık şarj %100 dolmuş %50 dolmuş fazla şarjda kalmış yada geç sarja takılmış bunların hiçbir önemi yok.

tirebilirsin.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Teknoloji gelişti bu tür şeyler tarih oldu izdeğin zaman şarja takabilirsin..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O efsane eski pillerdeydi. Ilk kullanımda tamamen bitmesini beklerdik sonra %100 e kadar şarj eder ve tekrar bitmesini beklerdik. Günlük kullanımda ise %20 nin altına düşmemesi için çabalardık ancak bu durum li-ion bataryalarla beraber bitti. Artık şarj %100 dolmuş %50 dolmuş fazla şarjda kalmış yada geç sarja takılmış bunların hiçbir önemi yok.

tirebilirsin.
%10 altında olmadığı sürece istediğin gibi tak. Bir yakınımız HTC Desire HD kullanıyordu bundan 6 yıl önce falan. Bir gün telefon çat diye kapandı ve açılmadı. Servise verildi batarya ve batarya yolları değişmiş. Adamlar telefonu %10 seviyesine gelmeden takın batarya ve telefonun ömrü uzar demişlerdi. Daha sonra bunu birçok yerde gördüm zaten.

Son mesajlar