Iphone / IPhone 4 kullananlar bakabilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Turkcell bu geceden itbaren satışa sunacak sanırım iphone 4 ü, almayı planlıyorum ancak aklıma takılan sorunlar var.

Öncelikle alma amaçlarımdan bir tanesi de IPOD şeklinde kullanmak. İşe gidip gelirken sürekli mp3 dinliyor olacağım. Ipod Touch ile tamamen aynı kalitede mi ses kalitesi müzik dinlerken kulaklıktan ?

Iphone 4 anten sorunlarıyla biliniyor. Bu bana çok fazla sorun yaratır mı ? İlla konuşurken gidipte sol üste elimi bastırmak zorunda değilim =) Yada dumper var sanırım, hem ipod u koruyor hemde çekim sorununu gideriyor. Yani gidip 2000 liraya yakın bir para veripte hiç çekmeyen bir telefon almayayım ?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
3g ile görüntülü konuşma desteği var mı ? Önkamerası iyi mi ?

Edit: Direk mesajın altına yazar diye hızlı mesajdan yazdım ama yazmadı, temadan kaynaklı heralde, flood yapma niyetim yoktu :)

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
kılıf ile şebeke sorunu halledilebiliyor, ayrıca TR'ye gelenlerde böyle bir sorun olup olmadığı henüz net değil. iphonu zaten sadece müzik için alacaksan alma boşuna. işlemcisi 3GS ye nazaran çok daha hızlı. ayrıca görüntülü görüşme desteği de var. ben kullandım gayet de güzel.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
kılıf ile şebeke sorunu halledilebiliyor, ayrıca TR'ye gelenlerde böyle bir sorun olup olmadığı henüz net değil. iphonu zaten sadece müzik için alacaksan alma boşuna. işlemcisi 3GS ye nazaran çok daha hızlı. ayrıca görüntülü görüşme desteği de var. ben kullandım gayet de güzel.

Sadece müzik dinleme değil, msn e de girerim, internet te de dolaşırım, uygulamalarını kullanırım, kamerası iyi vs.. vs.. bir çok şey yaparım.

Ama ipod touch almayı planlıyordum müzik olayı için. IPOD TOUCH ile aynı derece ses kalitesi ve işlevi yok mu müzik konusunda ?

Çekim problemi tüm iphone4 lerde yok mu ? Yeni nesil üretimlerde fln bu sorun giderilen var mı ? Varsa nasıl anlarım hangi üretim oldugunu ?

Ayrıntılı cevap verirsen sevinirim, ilgin içinde teşekkür ederim.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
iphone 4 ün kulaklıkla müzik dinleme olayı çok güzel. 3G ve 3Gs modelindekilerden daha net ve kaliteli bir ses aldım açıkçası. ama inan ipod touch kullanmadığım için kıyaslayamam. Yalnız kamera olayında takıldım. O kadar övdüler ama 3Gs ile pek bir fark göremedim. Belki bende vardır problem :) benim kullandığım yurtdışı cihazıydı. kılıf ile kullandıgında şebeke sorunu olmuyor. telefonun dış çevresinde bulunan metali üst, sağ ve sol ile aynı anda tuttuğunda kısa devre gibi bir şey yapıp şebekeyi engelliyormuş. Yeni gelecek olan yani operatörlerin dağıtacağı telefonlarda sorun olmadığını duydum ama net bir cevap değil açıkçası. onun dışında cihaz gayet stabil ve kullanışlı (bu arada en nihayetinde bu da apple'ın ürünü :) )

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
iphone 4 ün kulaklıkla müzik dinleme olayı çok güzel. 3G ve 3Gs modelindekilerden daha net ve kaliteli bir ses aldım açıkçası. ama inan ipod touch kullanmadığım için kıyaslayamam. Yalnız kamera olayında takıldım. O kadar övdüler ama 3Gs ile pek bir fark göremedim. Belki bende vardır problem :) benim kullandığım yurtdışı cihazıydı. kılıf ile kullandıgında şebeke sorunu olmuyor. telefonun dış çevresinde bulunan metali üst, sağ ve sol ile aynı anda tuttuğunda kısa devre gibi bir şey yapıp şebekeyi engelliyormuş. Yeni gelecek olan yani operatörlerin dağıtacağı telefonlarda sorun olmadığını duydum ama net bir cevap değil açıkçası. onun dışında cihaz gayet stabil ve kullanışlı (bu arada en nihayetinde bu da apple'ın ürünü :) )

anladım en güzeli bugun bi apple a gidip teşhir ürünlerden test etmek ses kalitesini :D iphone 3g yide test etsem olur sanırım en azından ondan daha iyidir kalitesi fikir sahibi olmak açısından.

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İnternetten okuduğum kadarıyla görüntülü konuşma özelliği iphone 4ler arasında çalışıyormuş.