iPhone Çökerten Whatsapp Mesajı

Bu konuyu okuyanlar

berkay_041

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benimde iphone 6ım var şuan açılmıyor başlangıç ekranında kalıyor biri yardım edebilirmi bilgisayarda iphoneu algılamıyor

I34RTU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun çözümüne format atmak biraz ağır kaçar ya bunu size atan arkadaşınız 7 dk içinde silecek yada wp nin verisini silin hiç olmadı ben bir yöntem buldum arkadaşınız size bir sürü mesaj atsın o mesaj(kod) üstte kalacak ve sizde wp ye girebileceksiniz,wp ye girdiğinizde o arkadaşınızın veya grubun bütün mesajlarını silin sağa kaydırarak yararım dokunduysa ne mutlu bana

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
En iyisi bu tür durumlarda cihazı servise götürmek

berkay_041

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizim arkadaşlar spam attılar okadar atmayın dedim önce wp açtığımda kapanıyordu sildim tekrar yükledim işte o ara bişey yoktu sonra bıraktım telefonu yattım o sırada spam yapmışlar gitti şimdi başlangıç ekranında kalıyor format için pcye bağlıyoruz algılamıyor pcyi ama telefon şarj oluyor

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
జ్ఞా şekil buymuş galiba. Çok saçma değil mi?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Direk karakteri yazmasak ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
mtk larında bazılarına smsde sadece = yazıp atınca androit restart yapıyor...

Anonymous¿

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kodun gelip gelmediğini görmek için öncellikle pc de whatsapp oturumu açıyoruz, eğer geldiyse bilgisayarımızdan gelen mesajı siliyoruz. Yani böyle düzeliyor :) geçmiş olsun şimdiden arkadaşlar :)

erayguvece1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Efsane :p

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben eski bir iPhone modeli kullanıyorum. Hala güncelleme alıyor ama eski diye siz değerlendirirsiniz muhtemelen. Bir iPhone 5S satın aldım geçen yıl, SE ile bu modelin arasında kalmıştım boyutları yüzünden ve daha ucuz diye bunu seçtim. Eğer çıkıp SE gibi o zamanın pahalı bir cihazını alsaydım (şu anki fiyatını bilmiyorum) ben de isyan ederdim, eğer ki bu bug'dan etkilenmemiş olsam dahi. Güzeli neyi ucuz bulduysan alacan ağa, bak benim telefonumda da aynı sorun var, 7000TL'lik telefonda da aynı sorun var :p

Ahh, o garantiyi vereceklerine sadece cihazın içine girmemize izin verseler ya... O garantiyi kullanmaya kalksan kol gibi fatura apple store'da seni bekliyor :D Kendin iPhone'u tamir etsen daha ucuza geliyor. Macbook'ta daha beter. 1. elden konuşuyorum :p

Ben insanları kazıklamalarından ziyade kısıtlamalarından çok rahatsızım. iTunes misal, niye çıktı ? Ne gerek vardı ? Sadece İOS cihazlarla bilgisayar arasında veri aktarımını daha komplikeleştiriyor ve herşeyi bir programa bağlı hale getiriyor. Program hata verdimi dosya transferi de yapamıyoruz. Hele ki iTunes benim hayatımda gördüğüm en kıl yazılımlardan birisi. Hadi iTunes'daki bir güvenlik açığı yada bir virüs ? Napacak Apple böyle bir saldırı karşısında ? Yada misal Linux tarafında bir iTunes yok. macOS kullanmayan iPhone satın almasın mı ? Yada Windows mu illa kullanalım bir şarkı atmak için ?
acaba telefonlarımızdan ne istiyorlar?

Anonymous¿

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir kod dolanıyor 1 2 gündür internette iphoneları çökerten iki harfli bir kod telefonum kapandı açılmıyor şuan yardım edin telefon iphone 8

Bi̇ldi̇ği̇ni̇z gi̇bi̇ i̇os 11 çökerten bi̇r kod var bu kodu başlikta beli̇rtti̇m eğer bu koda maruz kaldiysaniz hi̇ç vaki̇t kaybetmeden
Telefonunuzu i̇tunese bağlayin ve telefonu i̇tunes moduna alin nasil alacağinizi bi̇lmi̇yorsaniz i̇nternette aratip öğrenebi̇li̇rsi̇ni̇z
Güncelle veya geri̇ yükle seçenekleri̇ çikar kesi̇nli̇kle geri̇ yükle di̇yi̇n çünkü güncelleyi̇nce telefon açiliyor fakat bazi uygulamalara gi̇ri̇nce yi̇ne çökme oluyor whatsapp vs yedeklemeni̇zi̇ yapmayin önlemler:
Bu kodu atani engelleyi̇n whatsapp i̇message vb uygulamalarin bi̇ldi̇ri̇mleri̇ni̇ ekranda bi̇ldi̇ri̇m çikmasini vs kapatin telefonunuzda whatsapp kurulu olsun fakat whatsapp web i̇os uygulamasiyla gi̇ri̇ş yapin

Alıntıdır-

Arkadaşlar bir kod dolanıyor 1 2 gündür internette iphoneları çökerten iki harfli bir kod telefonum kapandı açılmıyor şuan yardım edin telefon iphone 8

Kaynak: https://youtu.be/-_SYbUEvyRo

Umarım işinize yarar :)

Reaksiyon puanı
57
Şaşırdım, apple kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyan bi cihazdı noduda bunu başardın :/

Affeex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Millet o kodu atıyorum size ayrık bir şekilde birleştirip atın

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Teknik olarak bilgisi olan açıklaya bilir mi? Nedir bu çökme meselesi, küçük bir kod ile nasıl ve neden çöker?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Teknik olarak bilgisi olan açıklaya bilir mi? Nedir bu çökme meselesi, küçük bir kod ile nasıl ve neden çöker?
IOS geliştiricilerinin bir dikkatsizliği diyelim. Sistemde bir hint dili karakteri çökmeye sebep oluyor. Basit bir karakter sorunu, aynı bir çince, japonca yada arapça karakter gibi. Bir kod hatası ve BAM! iPhone'lar çöküyor bir mesaja.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
IOS geliştiricilerinin bir dikkatsizliği diyelim. Sistemde bir hint dili karakteri çökmeye sebep oluyor. Basit bir karakter sorunu, aynı bir çince, japonca yada arapça karakter gibi. Bir kod hatası ve BAM! iPhone'lar çöküyor bir mesaja.
Hocam açıklamanız için teşekkürler.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Şimdi millet her dilden karakter deneyecek bulmak için :D

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bu kod denilen şey bir dil değil miydi? Bu yazdıkları şeyin Türkçe anlamı ne? :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
"İşaret" anlamına geliyormuş.

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Azimli düşünmüşsün, saygım var, ama Google babaya soraydın ya o kadar merak edeceğine :p
Nasıl soracağımı bilemedim ne yazacağımı birde benim gibi düşünüp yazan başkası yoktur diye düşündüm o yüzden forumda falan belki sorarım diyip unutmaya çalıştım :D

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Ahh, o garantiyi vereceklerine sadece cihazın içine girmemize izin verseler ya... O garantiyi kullanmaya kalksan kol gibi fatura apple store'da seni bekliyor :D Kendin iPhone'u tamir etsen daha ucuza geliyor. Macbook'ta daha beter. 1. elden konuşuyorum :p

Sen telefonun içine girebilirsen başkalarıda girebilir ve başkaları da girerse telefona virüs bulaşma ihtimali daha fazla artar. Bu konuya aşağı ki mesajımda devam edeceğim.

Ben insanları kazıklamalarından ziyade kısıtlamalarından çok rahatsızım. iTunes misal, niye çıktı ? Ne gerek vardı ? Sadece İOS cihazlarla bilgisayar arasında veri aktarımını daha komplikeleştiriyor ve herşeyi bir programa bağlı hale getiriyor. Program hata verdimi dosya transferi de yapamıyoruz. Hele ki iTunes benim hayatımda gördüğüm en kıl yazılımlardan birisi. Hadi iTunes'daki bir güvenlik açığı yada bir virüs ? Napacak Apple böyle bir saldırı karşısında ? Yada misal Linux tarafında bir iTunes yok. macOS kullanmayan iPhone satın almasın mı ? Yada Windows mu illa kullanalım bir şarkı atmak için ?

iTunes zararlı yazılım ve virüsleri engelleyen bir uygulama. iTunes kullanmadan müziği atabilseydin telefonuna virüs bulaşırdı sürekli. Android'e neden bu kadar kolay virüs bulaşabiliyor sanıyorsunuz sebebi bu. iTunes bir hata verdi mi 3.parti uygulamaları kullanıp resimleri de bu şekilde alabilirsin. Şarkı atmak için illa windows kullanmak zorunda değilsin. Apple Music'te kullanabilirsin ben öyle yapıyorum. Apple kendini böyle ayarlamış. Bunlardan şikayetçiysen iPhone kullanmak zorunda değilsin. Burda kimse Apple'ı savunmuyor. Herkes kendi yaşadıklarını dile getirerek başkalarına yardımcı olmaya çalışıyor ve deneyimlerini paylaşıyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sen telefonun içine girebilirsen başkalarıda girebilir ve başkaları da girerse telefona virüs bulaşma ihtimali daha fazla artar. Bu konuya aşağı ki mesajımda devam edeceğim.
İçine girmekten kastım içini açıp kendi başımıza tamir etmemize izin verseler. Neden kendi kendime virüs bulaştırayım ? :p Apple cihazlarını tamir etmesi yada kullanıcının cihazları üzerinde değişiklik yapmasını zorlaştıran bir firma.
iTunes zararlı yazılım ve virüsleri engelleyen bir uygulama. iTunes kullanmadan müziği atabilseydin telefonuna virüs bulaşırdı sürekli.
Windows virüsü Linux dosya sisteminde ne yapsın ? Hangi uygulama izin verecek ben ayarlamadıktan sonra ? :p
Android'e neden bu kadar kolay virüs bulaşabiliyor sanıyorsunuz sebebi bu.
Millet abuk subuk sitelerden, uygulama mağazalarından ücretli programları bedava alabilmek için apk kuruyor çünkü. Üstelik bunu yapabilmek için bilinmeyen kaynaklar denen bir imza görmezden gelme seçeneğini açmak lazım. Kısaca kullanıcı kaşınıyorsa işletim sistemi napsın ? LOL :p
Şarkı atmak için illa windows kullanmak zorunda değilsin. Apple Music'te kullanabilirsin ben öyle yapıyorum.
Ben Spotify kullanıcısıyım. Apple Music, sadece Apple'ın kendi ekosistemini daha da kapalı hale getirebilmek için koyduğu bir şey. Apple Music ilk çıktığı sıralar Spotify App Store'dan kaldırılmıştı. Böyle bir haksız rekabet girişimi de oldu Apple'ın. Spotify Premium alanlar isyan etti Apple'a, o yüzden uygulama mağazasına geri döndü.
Bunlardan şikayetçiysen iPhone kullanmak zorunda değilsin.
Paramı neye vereceğimi, niye vereceğimi en iyi ben bilirim sağol :)
Burda kimse Apple'ı savunmuyor. Herkes kendi yaşadıklarını dile getirerek başkalarına yardımcı olmaya çalışıyor ve deneyimlerini paylaşıyor.
İşte ben de tam olarak bunu yapıyorum. Yazdıklarımda Apple'ın kötü yada kazık olduğunu söylemedim farkındaysan. Şu an Apple'a toz kondurmayan sensin :p

Açık konuşacağım. Bir şeye para vermem onu aldığım gibi kabulleneceğim anlamına gelmiyor. Neden ? deme hakkım var. Bu telefona ben para verdiysem ona istediğimi yapabilmem gerek. Yani bir cihazı aldıktan sonra bir şeylerini beğenmemen onun hakkında "Gitseydin başka cihaz alsaydın o zaman, boş konuşma" deme hakkını kimseye vermez misal. Eğer ki parasını verecekse yeni telefonun o başka tabi. Beğenmediğin yönünü söyleyemiyorsan sadece kapitalist firmaların kölesinden başka bir şey olamazsın ve geçmişte bu özgürlüğünü de elinden almaya çalıştılar. EULA lisansı...

niyazicetiner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeğenim şaka amaçlı bana bu kodu göndermiş iPhone sürümünüze göre hata veriyor bazı telefonlarda sadece WhatsApp a girilemezken benim başıma gelen gibi siyah ekran sanki birşey yüklüyormuş gibi işaretle birlikte telefon kilitleniyor Apple in bu sorunu bir sürümle çözeceğini düşünüyorum Neyse çözüme gelelim
* PC’nize itunesi kurun varsa son sürüm olmasına dikkat edin
* Telefonunuzu home ve kapama tuşuna birlikte basarak kapatın
* Kapalı telefonunuzu PC ye bağlarken bir parmağınızı HOME TUŞUna basılı tutun Ekran setup moduna geçecektir
* iTunes dan ekranda GÜNCELLE seçeceğini seçerek telefonunuzu güncelleyin Eğer son sürümü yüklediyseniz fabrika ayarlarını yükleme seçeceğini seçin, yine telefonuzu güncellemek istemiyorsanız da fabrika ayarlarını seçebilirsiniz işlem 5 10 dakika sürebilir

Not: baştan bu işlemleri yapmak istediğinizde telefonunuza son sürümü güncellemediyseniz
İtunes da güncelle seçeceğini tıkladığınızda iTunes içinde önce son sürümü indirir boyutu yaklaşık 2,5 GB tır sürüm inerken telefonunuzu çıkartabilir sürüm indikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz

Sakin olun rahatlayın :)
Geçmiş Olsun

berkay_041

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon bağlanmıyor bilgisayara şarj oluyor ama bağlanmıyor

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
"Beğenmediğin yönünü söyleyemiyorsan sadece kapitalist firmaların kölesinden başka bir şey olamazsın
Kölelik kalmadı, modernleşti denebilir sanırım.

Son mesajlar