iPhone 8Plus kullanıyorum, hızlı şarj almalı mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Hızlı şarj kullanmanın bataryaya veya herhangi bir yerine zararı olur mu? pil ömründe kısalma vb olur mu?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hızlı şarj kullanmanın bataryaya veya herhangi bir yerine zararı olur mu? pil ömründe kısalma vb olur mu?
Pek bir etkisi yok. 2-3 saat dolmasını beklerim diyorsan gerek yok ama günümüz telefonları 30dk'da %50 dolarken İphone modelleri dolmayınca yinede alıpta kullanmanın bir sakıncası yok.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bence gerek yok. Şarj yavaş oluyor ama gece şarja takarsan sorun olmaz zaten.

RasyoneL78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
sorunun cevabı tamamen sende bitiyo fiyatını karşılayabilirsen ve hızlı şarja gerek duyuyorsan almalısın bende de 8 plus var almayı düşünmüyorum gerek yok bence ama ihtiyacın vardır ozaman al

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
kablosuz şarj daha mantıklı...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Boşa masraf Apple soyacak yer arıyor

Reaksiyon puanı
78
Cihazın hızlı sarjı desteklemesi çok güzel. Ben kesinlikle alırdım. Batarya ya herhangi bir zarar vermez. Ben 1 kere geceleyin sarja taktım. 6 saat pirizde durduğu için batarya da az birşey hasar oldu. Geceleyin hayatta sarja bırakmam. Annem, babam bırakıyor. Her sene yeni batarya alıyorlar. Benimki 1.2 senede bu veriye ulaştı: Toplam 452 kez şarja takmışım.

A2FCC3E1-4261-41AA-9CFF-69C69F24D6B4.png

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320

Eğer Apple’ın onayladığı yani kendi sitesinde satılan ürünlerden kullanırsan herhangi bir sorun olmaz. Zaten 8Plus kullanıyosun gün içinde bitmesi mümkün değil gece takarsın sabaha kadar dolar. Bence gerek yok istiyorum diyorsan alabilirsin.

Cihazın hızlı sarjı desteklemesi çok güzel. Ben kesinlikle alırdım. Batarya ya herhangi bir zarar vermez. Ben 1 kere geceleyin sarja taktım. 6 saat pirizde durduğu için batarya da az birşey hasar oldu. Geceleyin hayatta sarja bırakmam. Annem, babam bırakıyor. Her sene yeni batarya alıyorlar. Benimki 1.2 senede bu veriye ulaştı: Toplam 452 kez şarja takmışım.

Ekli dosyayı görüntüle 41144

Dediğiniz gibi şarjda kalması telefona zarar vermez. Artık yeni nesil şarj aletleri batarya dolduktan sonra akımı keserler. Telefona zarar veren sürekli çıkarıp takmak ve en çokta şarjdayken telefonla oynamak zarar veriyor.

Son mesajlar