iPhone 8 vs S10E

Bu konuyu okuyanlar

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Benim içinde problem değil paylaştığım linkin aynısını görünce bir an şaşırdım ve evet Samsung'u hiç ama hiç sevmiyorum servis hizmeti kullanmamam için geçerli bir sebep OnePlus ve Xiaomi varken Samsung'un suratına tükürmem bile listeme Huawei almak isterdim lakin fişi çekildiği için malesef listeme alamıyorum
Fişi mi çekildi? Bu konu hakkında bir bilgim yok; aydınlatır mısınız?

Enes0618

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki 8 yerine temiz kullanılmış garantili bir Xr alsam nasıl olur? Batarya benim için bir nebze önemli, s10e'nin bataryası günü çıkarmıyor diyorlar tedirginleşiyorum açıkçası

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Garanti konusunda sadece internete şikayetvardan samsung tarafına bakmanız yeterli sonra da herkes şikayetçi o konuda ama o zaman da OP olmak daha mı mantıklı ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Fişi mi çekildi? Bu konu hakkında bir bilgim yok; aydınlatır mısınız?
Fişi çekildi derken Google lisansı elinden alındı artık Google servislerini kullanamayacak o anlamda fişi çekildi dedim hem Mate 30 Google servisleri ile gelmeyecekmiş
Turp'un Huawei'nin fişini çekmesinin 2 sebebi var;
1- İPhone satış rakamını geçtiği için daha doğrusu Apple'ı tahtından indirdiği için
2- Güvenliği tehdit ediyor diye biliyorsunuz ki Huawei aslında bir modem markası baz istasyonları meşhurdur
Özetle Turp'un Huawei'ye karşı garezi var bu yüzden fişini çekti normalde Huawei davayı kazandı 90 günlük süre istediler ama işte acı haber bundan sonraki Huawei cihazları Google servisleri ile gelmeyecek mevzu bundan ibaret bundan 2 ay önce bende Honor 9x istiyordum fişinin çekildiğini öğrenince yaram kanadı bu yüzden vazgeçmek zorunda kaldım
ben mevzuyu biraz yüzeysel anlattım ama detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz Mesut Çevik'in kanalına göz atabilirsiniz

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Google servisi için bence huawei'den vazgeçilmez sonuçta çok stabiller yani mate 10 lite ile mi 8 SE'yi karşılaştırınca mate 10 lite daha akıcı geldi bana ve P30 ile iphone X'i karşılaştırınca P30'un yanında iphone X çöp gibi geliyor. :D çünkü stabil değildi sözde icloud girişi yapmak için ayarlara girmek 2 saat sürüyor. :D ve kapalı kaynak kullanmak çok kötü. :D

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Fişi çekildi derken Google lisansı elinden alındı artık Google servislerini kullanamayacak o anlamda fişi çekildi dedim hem Mate 30 Google servisleri ile gelmeyecekmiş
Turp'un Huawei'nin fişini çekmesinin 2 sebebi var;
1- İPhone satış rakamını geçtiği için daha doğrusu Apple'ı tahtından indirdiği için
2- Güvenliği tehdit ediyor diye biliyorsunuz ki Huawei aslında bir modem markası baz istasyonları meşhurdur
Özetle Turp'un Huawei'ye karşı garezi var bu yüzden fişini çekti normalde Huawei davayı kazandı 90 günlük süre istediler ama işte acı haber bundan sonraki Huawei cihazları Google servisleri ile gelmeyecek mevzu bundan ibaret bundan 2 ay önce bende Honor 9x istiyordum fişinin çekildiğini öğrenince yaram kanadı bu yüzden vazgeçmek zorunda kaldım
ben mevzuyu biraz yüzeysel anlattım ama detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz Mesut Çevik'in kanalına göz atabilirsiniz
Aynen Mesut Çevik iyidir kanalına aboneyim

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen Mesut Çevik iyidir kanalına aboneyim
Ben Donanımhaber'i çok sevmiyorum bana göre Hardware Plus daha iyi Kerem Enginar Aydoğan Aykanat ve tabiki de Ersin Akman reis favorimdir teknolojiyi bu siteden takip ediyorum SDN eskiden çok severdim artık bana pek hitap etmiyor özellikle Hakkı Alkan'a gıcık kapıyorum tam bir Apple fanboyu

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ben Donanımhaber'i çok sevmiyorum bana göre Hardware Plus daha iyi Kerem Enginar Aydoğan Aykanat ve tabiki de Ersin Akman reis favorimdir teknolojiyi bu siteden takip ediyorum SDN eskiden çok severdim artık bana pek hitap etmiyor özellikle Hakkı Alkan'a gıcık kapıyorum tam bir Apple fanboyu
Donanım haberi bende sevmiyorum ama SDN bence hala iyi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 9t pro al geç oyun, ses, müzik, ekran, kamera her yönden tatmin eder.^^ Zıpçıktı selfie kamerası için xiaomi uzun kullanım senaryolarında dayanıyor dedi siz işinizi garantiye alın iyi bir kılıf ve ekran koruyucu takın ayrıca normal güvenlik ve teli açma işlemleri için ekran parmak izi okuyucu gayet yeterli ve başarılı çalışıyor. ;)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mi 9t pro al geç oyun, ses, müzik, ekran, kamera her yönden tatmin eder.^^ Zıpçıktı selfie kamerası için xiaomi uzun kullanım senaryolarında dayanıyor dedi siz işinizi garantiye alın iyi bir kılıf ve ekran koruyucu takın ayrıca normal güvenlik ve teli açma işlemleri için ekran parmak izi okuyucu gayet yeterli ve başarılı çalışıyor. ;)
Reis sence ithalatçı garantili mi almalıyım yoksa tr garantili mi almalıyım ?
ithalatçı garantili 2600'lerdeyken tr garantili 3200 tl aradaki fark sence çok mu aradaki farkı vermeye değer mi ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Reis sence ithalatçı garantili mi almalıyım yoksa tr garantili mi almalıyım ?
ithalatçı garantili 2600'lerdeyken tr garantili 3200 tl aradaki fark sence çok mu aradaki farkı vermeye değer mi ?

Valla kardeş sen biliyorsun açık konuşayım bunun tr garantisi pek bir işe yaramaz geldi bana ben şahsen en ucuz bulduğum yerde noktada yapıştırır geçerim birde güzel bir kılıf ve koruyucu takar geçerim. Yarın öbürgün batarya değişimi yapacağımda da internetten batarya alır 50 tl'ye işçilikle taktırır geçerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garanti filan geç o işleri kim hayır görmüş ya ithalatçıdan al geç

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Valla kardeş sen biliyorsun açık konuşayım bunun tr garantisi pek bir işe yaramaz geldi bana ben şahsen en ucuz bulduğum yerde noktada yapıştırır geçerim birde güzel bir kılıf ve koruyucu takar geçerim. Yarın öbürgün batarya değişimi yapacağımda da internetten batarya alır 50 tl'ye işçilikle taktırır geçerim.
tr garantili fiyatı 2700'e hiç mi düşmez ?
tr garantisi pek işe yaramaz diyorsun da telefona bişi olduğunda muattabımız belli ithalatçı garantide o belli bile değil bende ucuz bulduğum yerde yapıştıranlardanım da demek istediğim ben 3-4 sene sorunsuz olarak kullanmak istiyorum ilerde bunun yüzünden başım ağrır mı cünkü ben hayatımda hiç telefonu ithalatçı garantili kullanmadım

Garanti filan geç o işleri kim hayır görmüş ya ithalatçıdan al geç
teknoloji şans işi usta bunu sende biliyorsun zırt pırt garanti ile uğraşmak da istemiyorum umarım kendimi ifade edebilmişimdir

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
tr garantili fiyatı 2700'e hiç mi düşmez ?
tr garantisi pek işe yaramaz diyorsun da telefona bişi olduğunda muattabımız belli ithalatçı garantide o belli bile değil bende ucuz bulduğum yerde yapıştıranlardanım da demek istediğim ben 3-4 sene sorunsuz olarak kullanmak istiyorum ilerde bunun yüzünden başım ağrır mı cünkü ben hayatımda hiç telefonu ithalatçı garantili kullanmadım

teknoloji şans işi usta bunu sende biliyorsun zırt pırt garanti ile uğraşmak da istemiyorum umarım kendimi ifade edebilmişimdir

Ben fikrimi söyledim siz hitap tarzınıza bakarsak kararınızı vermişsiniz, sormanız mantıksız. Sorun yaşarsanız thh var.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben fikrimi söyledim siz hitap tarzınıza bakarsak kararınızı vermişsiniz, sormanız mantıksız. Sorun yaşarsanız thh var.
Dürüst olmak gerekirse ben hala kararımı veremedim ithalatçı mı alayım tr garantili mi alayım bilmiyorum o yüzden sana sordum usta sen bu işlerden anlarsın ama büyük ihtimal ithalatçı garantili alacam gibi gözüküyor hayırlısı belki bir bakmışım black friday de tr garantili 2600'e düşmüş benim de işime gelir