iPhone 8 ve iPhone 8 Plus (Çizilme,Kırılma,Suya dayanıklılık)

Bu konuyu okuyanlar

AlihanGültekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar , Iphone 8 Plus kullanıcısıyım neredeyse tüm videoları izledim fakat kullanıcı yorumlarını da görmek istedim. (Biraz garanticiyimdir):confused2:
Sorularıma gelecek olursak..
1- Telefon gerçekten çizilmiyor mu ?
2-Su geçirmezliği test eden kullanıcı var mı ?

Bu soruları sormamın sebebi Iphone'un tasarımına hayran olduğumdan dolayı kılıfsız kullanıyor olmam. Fakat çok titiz bir kullanıcı olduğumdan telefonumun çizilmesini istemem.:)
Deneyimlerinizi merakla bekliyorum. :innocent:

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Çizilmelere karşı bayağı dirençli çok video izledim bununla ilgili gayet başarılı su geçirmezlik konusu bence fazla kullanılmaması gereken bi özellik arkadaşım 7 plusla denizde çekim yapacam diye cihazı bozmuştu mesela gerçi tuzlu su olmasıda etkiliyoda yinede hiç bir telefon su geçirmez değil suya karşı dayanıklı bunu ayırmak ve dikkat etmek lazım

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Çizilmelere karşı bayağı dirençli çok video izledim bununla ilgili gayet başarılı su geçirmezlik konusu bence fazla kullanılmaması gereken bi özellik arkadaşım 7 plusla denizde çekim yapacam diye cihazı bozmuştu mesela gerçi tuzlu su olmasıda etkiliyoda yinede hiç bir telefon su geçirmez değil suya karşı dayanıklı bunu ayırmak ve dikkat etmek lazım
Aynen kardeşim suya karşı dayanıklı ve su geçirmez kelimesini ayırmak gerekir bir çok kişi var su geçirmez telefonum diyor suyun içine atıyor sonra sesi bozuk geliyor diye ağlıyor kimse demiyor ki bu telefonu suyun içine atın. Sıfır üretim hatası olsa tamam ama bir küçük hata olsa gitti telefon zaten garantiye de girmiyor bu durumlar

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Evet garanti dışına çıkıyor su temaslı arızalar beş dakikalık fantazi dünyası için telefonu mundar etmeye gerek yok :)

AlihanGültekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen kardeşim suya karşı dayanıklı ve su geçirmez kelimesini ayırmak gerekir bir çok kişi var su geçirmez telefonum diyor suyun içine atıyor sonra sesi bozuk geliyor diye ağlıyor kimse demiyor ki bu telefonu suyun içine atın. Sıfır üretim hatası olsa tamam ama bir küçük hata olsa gitti telefon zaten garantiye de girmiyor bu durumlar
Yorumun için teşekkür ederim :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Yorumun için teşekkür ederim :) , Oda doğru sonuçta Gopro almıyoruz :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Garanti Suda herhangi bir bozulma da kabul etmiyor telefon sadece suya karşı sıçramalarda dayanıklı çizilme konusunda oldukça dayanıklı iş düşürmeye sağlam ama kırılıncada onların masrafları sana ağır gelebilir

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ben 8 Plus kullanıyorum Şimdi telefon yanlışlıkla yere düşse bana göre çatlar gibi geliyor arkası çatlama da düşen nokta tarafında olur dağılmaz gibi cam çok değişik bir cam kaliteli gibi ama Galaxy S8 de kullanıyorum iPhonedaki cam daha kaliteli geliyor bana tarafsız olarak söylüyorum. iPhone 7 de kullandım iPhone 7nin arkası fıstık kabuğu gibi çiziliyordu cayır cayır ama bunda bir çizilme görmedim aldığımdan beri. Kenarlar düşünce ne olur bilemem büyük ihtimal yamulmalar olur. Şu kenarları çelik yapsalar da yamulma derdinden kurtulsak efsane olur. iPhone X'in kenarları farklı malzeme yanılmıyorsam. Normalde kılıfsız kullanırım ama şu telefon fiyatları artınca kılıfsız gezmek dengesizlik olur diye düşünüyorum. Ama iş sende bitiyor orası ayrı. Galaxy S8'de Spigen Armor kılıf var iPhone 8 Plus'a da almayı düşünüyorum. Ama işte telefonun kendisi büyük bi de kılıf takarak kaba bir hale sokmak istemiyorum bir yandan onu da düşünüyorum. Böyle takılırım herhalde bir süre.

AlihanGültekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu önlü arkalı şeffaf kaplattım kafam rahat. Artık istediğim gibi kullana bilirim :D

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Arkadaşlar telefonu önlü arkalı şeffaf kaplattım kafam rahat. Artık istediğim gibi kullana bilirim :D
Öne 5D koruyucu cam arkayada cihaza zarar vermeyen sağlam kaliteli bir koruyucu kılıf tavsiye ederim ben şahsen.şeffaf dediğini doğru anladıysam

AlihanGültekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öne 5D koruyucu cam arkayada cihaza zarar vermeyen sağlam kaliteli bir koruyucu kılıf tavsiye ederim ben şahsen.şeffaf dediğini doğru anladıysam
Kaplattığım şey balmumu olarak da geçiyormuş. Hissiyatı acayip hoşuma gitti böyle biraz yumuşak silikonumsu bir katman ve bir o kadar da ince. Şuan gayet memnunum bakalım ileride ne olacak.
5D ye gelecek olursak ekranımın kalın olması beni rahatsız ediyor biraz , denedim gözüme pek hoş gelmedi (kişisel tercihim değil). Tabii dediğin kombinasyon yine sağlam bir koruma sağlar fakat ben birazcık tasarımı da kapatmamak ve hissiyatı da düşürmemek istedim.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Kaplattığım şey balmumu olarak da geçiyormuş. Hissiyatı acayip hoşuma gitti böyle biraz yumuşak silikonumsu bir katman ve bir o kadar da ince. Şuan gayet memnunum bakalım ileride ne olacak.
5D ye gelecek olursak ekranımın kalın olması beni rahatsız ediyor biraz , denedim gözüme pek hoş gelmedi (kişisel tercihim değil). Tabii dediğin kombinasyon yine sağlam bir koruma sağlar fakat ben birazcık tasarımı da kapatmamak ve hissiyatı da düşürmemek istedim.
Ben hiç bişey takmayacam aslında da işte olmuyo dediğin gibi tasarımı kapattıktan sonrada cihazdan zevk alamıyosun bi yerde mecburuz onada malesef ortasını bulmuşsun sen:)

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Nano sıvı kaplattığın 6 ayda bir yenilenmesi gerekiyor ben de kaplattıracaktım vazgeçtim.

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55

Nerede kaplattınız öğrenebilirmiyiz

İrem96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar , Iphone 8 Plus kullanıcısıyım neredeyse tüm videoları izledim fakat kullanıcı yorumlarını da görmek istedim. (Biraz garanticiyimdir):confused2:

Bu soruları sormamın sebebi Iphone'un tasarımına hayran olduğumdan dolayı kılıfsız kullanıyor olmam. Fakat çok titiz bir kullanıcı olduğumdan telefonumun çizilmesini istemem.:)

Merhaba uzun bir süre sonra cevap veriyorum ama ben de 8 plus kullanicisiyim aldığım ilk hafta asfalta düşüp sürüklendi telefon herhangi bir problem olmadı çizik bile , geçen haftada üzerine 1 bardak sıcak çay döküldü suanlik bı sorun yok kamerası,dokunmatigi ya da sesinde , başına daha neler geleblilir merak ediyorum hu

AlihanGültekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba uzun bir süre sonra cevap veriyorum ama ben de 8 plus kullanicisiyim aldığım ilk hafta asfalta düşüp sürüklendi telefon herhangi bir problem olmadı çizik bile , geçen haftada üzerine 1 bardak sıcak çay döküldü suanlik bı sorun yok kamerası,dokunmatigi ya da sesinde , başına daha neler geleblilir merak ediyorum hu
Siz bayağı zorlamışsınız. Bol şanslar :)

Nihat Sertkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iphone 8 plus space gray kullanicisiyim. Benimde cihazima bir bardak sicak cay dokuldu yaklasik 8-10 gun oldu bir sorun yok gibi sanki. VE bir kerede parke zemine kilifsiz dusurdum sag ust kosesinde boya sokulmesi oldu capi 1 mm kdr. Ama sadece boya kalkti kasada herhangi bir gocuk olusmadi. Bu cay dokulme durumu (oksitlenmeye bagli olarak) zaman icinde basima bir is acarmi bilmiyorum. İzleyip gorucez, bu durumu tecrube eden biri varsa bilgilendirirse sevinirim iyi gunler dilerim.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şubat ayında İPhone 8 Plus aldım ve şuan Ağustos ayındayız, telefonu aldıktan 1 hafta sonra kılcal çizikler olmaya başladı. Hem önünde hem de arkasında. Apple'ın dediği dayanıklı cam oknusu düpedüz yalan arkadaşlar. Çok yumuşak bir yüzey de olsa hemencecik çiziliyor. Ekranın önüne jelatin taktırmayı sevmediğim için böyle kullanıyorum ama gına geldi artık. Her telefona baktığımda bu kadar kılcal çizik görmek beni sinirlendiriyor. Alacaklara tavsiyem (ki alır mısınız bilmem dolar bilmem kaç şuan ama 6 sanırım), telefonu alır almaz buff ya da spigenin diye hatırlıyorum, full kaplaması var. Şeffaf kaplama diye geçiyor. Onu yaptırın ama telefonu kutusundan çıkarır çıkarmaz yaptırın. Mazallah elinizi ekrana dokundurursunuz çizilir falan! Bak o kadar söylüyorum. Abi toz falan deyse çizilicek yani o kadar. Benim tavsiyem bu. Bu arada, eğer full kaplama yaptırırsanız kılıf kullanamazsınız. Çünkü eğer kılıf kullanırsanız ekrandaki full kaplama kalkma yapar.

furkankocer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Tam 1 ay önce 8 plus aldım. Ve pil sağlığı bugün itibari ile %97 ye düştü. Youtube , whatsapp , facebook dışında uygulama yok telefonda. Be şarjda katiyen kullanmıyorum telefonu. Ve şarjdan çıkarmıyorum yarıda falan. Bu kadar özenerek davranmama rağmen, 2 hafta 99 a , 5 gün önce 98, bugün ise 97 ye düştü. Sözde apple 500 tam döngüde %80 garantisi veriyodu. Ama ben 3 aya kalmaz 80 i görecek gibiyim. Ve gözümün içi gibi bakmama rağmen. Lütfen yorumlarınız ve fikirlerinizi belirtiniz. Delirme noktasına geldim

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Tam 1 ay önce 8 plus aldım. Ve pil sağlığı bugün itibari ile %97 ye düştü. Youtube , whatsapp , facebook dışında uygulama yok telefonda. Be şarjda katiyen kullanmıyorum telefonu. Ve şarjdan çıkarmıyorum yarıda falan. Bu kadar özenerek davranmama rağmen, 2 hafta 99 a , 5 gün önce 98, bugün ise 97 ye düştü. Sözde apple 500 tam döngüde %80 garantisi veriyodu. Ama ben 3 aya kalmaz 80 i görecek gibiyim. Ve gözümün içi gibi bakmama rağmen. Lütfen yorumlarınız ve fikirlerinizi belirtiniz. Delirme noktasına geldim
Benim 5 ay oldu 96 şuan