İphone 8 Plus'un Kullanım Ömrü

Bu konuyu okuyanlar

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
7 ay önce iPhone 8 plus aldım batarya sağlığı şuan %94 sizce normal mi?Sizce iPhone kaç yıl kulllanılmalı?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bir ara bir Motorola tuşlu telefonum vardı. Yaklaşık 10 yıl sahip oldum. Bataryası artık piyasada bulunmadığı için attım, ama hala en az 1,5 gün idare ediyordu. İphone'ların bataryası zaten değişmiyormuş. Çabuk eskiyecek şekilde tasarlanmışlar. Kasıtlı eskitiliyormuş diye de duymuştum. O kadar para verip, üç sene sonra çöpe atmak pek akıl işi değil.

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bir ara bir Motorola tuşlu telefonum vardı. Yaklaşık 10 yıl sahip oldum. Bataryası artık piyasada bulunmadığı için attım, ama hala en az 1,5 gün idare ediyordu. İphone'ların bataryası zaten değişmiyormuş. Çabuk eskiyecek şekilde tasarlanmışlar. Kasıtlı eskitiliyormuş diye de duymuştum. O kadar para verip, üç sene sonra çöpe atmak pek
Bir ara bir Motorola tuşlu telefonum vardı. Yaklaşık 10 yıl sahip oldum. Bataryası artık piyasada bulunmadığı için attım, ama hala en az 1,5 gün idare ediyordu. İphone'ların bataryası zaten değişmiyormuş. Çabuk eskiyecek şekilde tasarlanmışlar. Kasıtlı eskitiliyormuş diye de duymuştum. O kadar para verip, üç sene sonra çöpe atmak pek akıl işi değil.
Ben ne diyorum sen ne diyorsun?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ben bir telefonu uzun süre kullananlardanım. En az beş yıl dayanmalı.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
7 ay önce iPhone 8 plus aldım batarya sağlığı şuan %94 sizce normal mi?Sizce iPhone kaç yıl kulllanılmalı?
ben de 7-8 ay önce aldım, batarya sağlığı %94 te ama 80'e falan düştüğünde yetkili serviste ücretli olarak batarya değiştirebilirsin 150-200tl falandı en son.

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben bir telefonu uzun süre kullananlardanım. En az beş yıl dayanmalı.
5 yıl dayanan bulursan bana da gönderirsin?

---- Mesajlar birleştirildi ----

ben de 7-8 ay önce aldım, batarya sağlığı %94 te ama 80'e falan düştüğünde yetkili serviste ücretli olarak batarya değiştirebilirsin 150-200tl falandı en son.
Değiştirirse olabilir ya da yeni alırım iPhone 6s de %30 larda kapanıyordu servise yolladım bataryayı değiştirmeden gönderdiler bir şey yok dediler bende sattım cihazı 2 yıl kullandım

Son düzenleme:

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
sadece bataryadan bahsedeceksek 2 yıl garantı dolana kadar zaten çok kötü duruma gelmiyor, garantisi bittikten sonra al deji batarya kendin evde değiştir, technopatta değişim videosu var. ben 6s in bataryayı değiştim 5 ay önce gayet memnunum, 1 gün rahat idare ediyor (oyun oynamıyorum). performans olarakda nerdeyse 4 yaşına giricek bir cihaz için gayet akıcı,kasma donma yok

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Değiştirirse olabilir ya da yeni alırım iPhone 6s de %30 larda kapanıyordu servise
sadece bataryadan bahsedeceksek 2 yıl garantı dolana kadar zaten çok kötü duruma gelmiyor, garantisi bittikten sonra al deji batarya kendin evde değiştir, technopatta değişim videosu var. ben 6s in bataryayı değiştim 5 ay önce gayet memnunum, 1 gün rahat idare ediyor (oyun oynamıyorum). performans olarakda nerdeyse 4 yaşına giricek bir cihaz için gayet akıcı,kasma donma yok
Kendim değiştiremem o riske giremem

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ağır bir şekilde kullanıyorsan ömrü kısaltabilir. Isı bataryanın en kötü düşmanlarından biri.
Ama telefon ortalama 3 yıl rahat dayanır. Daha uzun süredir kullanacaksan bataryasını değiştir telefon son nefesini verene kadar kullan ;)

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Pil %40-50 seviyesine düştüğünde şarja takın daha fazla bitmesini beklemeyin faydasını gördüm ben 5 aylık cihaz %99