iPhone 8 plus home butonu double click sorunu

Bu konuyu okuyanlar

coşkun yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese merhaba, ekim ayından beri iPhone 8 plus kullanıyorum telefondan gayet memnunum ancak ara ara şöyle bir sorunla karşılaşıyorum.malumunuz baş parmakla en üstteki menülere girmek pek mümkün değil bunun için home tuşuna iki kere dokunduğumuzda menüler parmağımızın ulaşabileceği şekilde aşağı iniyor.ancak bazen bu fonksiyon çalışmıyor.bu sorunu ara ara yaşıyorum.ve bu durum telefonu şarjdan çıkardığımda oluyor, şarja takmadan önce hiçbir sorun yok.telefonu kapatıp açtığımda düzeliyor ancak bu durum yine de canımı sıkıyor.bu telefonumdan önce 3 yıl iPhone 6 kullandım onda bir kere bile bu sorunu yaşamadım.sorun donanım mı yoksa yazılım mı pek fikrim yok.benzer sorunu yaşayan var mı diye merak ettiğim için bu konuyu açtım

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Telefonda ekran koruyucu var mı? O engelliyor olabilir

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Aynısı benim 7 plusda da oluyor,bende ekrandaki kalın cam korumadan olduğuna eminim

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
iki kez ana ekran düğmesi kullanabilmeniz için Genel- erişebilirlik-ulaşılabilirlik aktif olmasına dikkat edin. bide düğmeye basmayacaksınız, dokunmanız lazım.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Sanırım problemin yazılımsal. Kırılmaz cam'da etken bir madde olabilir çıkarıp o şekilde deneyin. Eğer sonuç olumsuz ise. Zorlu Center yolu gözükür sana arkadaşım :) Ama gitmeden bir İtunes üzerinden geri yüklemeyi unutma...

Iyı Forumlar.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Herkese merhaba, ekim ayından beri iPhone 8 plus kullanıyorum telefondan gayet memnunum ancak ara ara şöyle bir sorunla karşılaşıyorum.malumunuz baş parmakla en üstteki menülere girmek pek mümkün değil bunun için home tuşuna iki kere dokunduğumuzda menüler parmağımızın ulaşabileceği şekilde aşağı iniyor.ancak bazen bu fonksiyon çalışmıyor.bu sorunu ara ara yaşıyorum.ve bu durum telefonu şarjdan çıkardığımda oluyor, şarja takmadan önce hiçbir sorun yok.telefonu kapatıp açtığımda düzeliyor ancak bu durum yine de canımı sıkıyor.bu telefonumdan önce 3 yıl iPhone 6 kullandım onda bir kere bile bu sorunu yaşamadım.sorun donanım mı yoksa yazılım mı pek fikrim yok.benzer sorunu yaşayan var mı diye merak ettiğim için bu konuyu açtım
Şuan ki için de bulunduğum sürüm de ve önceden hiç yaşamadım ama ıos 11 sıkıntılı sürüm olduğu için sürüm den olabilir tavsiyem ayarlardan ayarları sıfırla yapın bir de çok sıkıntıya bırakmıyorsa Yen'i güncellemeler gelince bakın geçmezse servise verin