iPhone 8 Pil kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhaba abilerim, kardeşlerim 7 ay önce aldığım iphone 8 telefonumda pil konusunda sıkıntılar çekiyorum.
Bir günlük wifi ile sosyal medya kullanımında kullanım süresi ortalama 6 saat ile 7 saat aralığında oluyor bu süreleri hiç geçemedim. Eski iphone sürümlerine göre bu süre bayağı az geldi bana. Bu süreyi arttırmanın bir yolu var mıdır? Yoksa süre normal mi ? Teşekkür Ederim :)
19505B1E-0DF0-49D6-B976-8CC29AC393CB.jpeg

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
6 saat kullanım 19 saat bekleme bana normal geldi 6s kullanıp günde 2 kez bağzen 3 kez şarj eden biri olarak

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
6 saat kullanım 19 saat bekleme bana normal geldi 6s kullanıp günde 2 kez bağzen 3 kez şarj eden biri olarak
Hmm yorumun için Teşekkür Ederim :)
Ancak bu süreye çok nadir ulaşıyorum 3G ile kullandıgımda 3:30 saat kullanım süresini geçemiyorum.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hmm yorumun için Teşekkür Ederim :)
Ancak bu süreye çok nadir ulaşıyorum 3G ile kullandıgımda 3:30 saat kullanım süresini geçemiyorum.
3G de resmen bataryayı bitiriyor sanırım ilk ıos deneyiminiz ıphone bu konu da hep rezalet plus serisi hariç

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Yeni özellik geldik sıra sisteme daha çok yük biniyor ve şarja olumsuz yönde etki yapıyor
Evet haklısınız. İOS 12 ile bu şarj kullanım süreleri artarmı sizce ? Ve bu kullanım sürelerini arttırmamız için vereceğiniz tavsiyeler varmı ?

themorgan

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Yeni özellik geldik sıra sisteme daha çok yük biniyor ve şarja olumsuz yönde etki yapıyor

Bence yeni özellikle alakası yok ben aldığımdan beri güncellemedim iphone 7 kutudan 10.3.3 ile çıktı zaten fabrika sürümü ios 10 alalı 9 ay oldu bende aynı sıkıntıları çekiyorum.

Eskiden güncellerdim ios cihazlarımı dedim bari bunda yapmıyim güncelleme ama gene aynı şarj durumu kötü allahtan stabilitesi aynı güncellesek ondada sıkıntı çıkıyor

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Evet haklısınız. İOS 12 ile bu şarj kullanım süreleri artarmı sizce ? Ve bu kullanım sürelerini arttırmamız için vereceğiniz tavsiyeler varmı ?
Pil kullanım süresini arttırma yöntemi var ama her seçeneği kapatmantelefonun kullanım özelliğini kısmak demekdir. İlk olarak hücresel veride gereksiz uygulamaları veri kullanımı için kapatın. Sürekli kullanmadığınız uygulamaya arka planda yenile kısmını kapatın. Işık seviyesini kendiniz ayarlayın. Konum servisini gerekli zaman da açın mümkünse sürekli mobil veriyi açık tutmayın

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bence yeni özellikle alakası yok ben aldığımdan beri güncellemedim iphone 7 kutudan 10.3.3 ile çıktı zaten fabrika sürümü ios 10 alalı 9 ay oldu bende aynı sıkıntıları çekiyorum.

Eskiden güncellerdim ios cihazlarımı dedim bari bunda yapmıyim güncelleme ama gene aynı şarj durumu kötü allahtan stabilitesi aynı güncellesek ondada sıkıntı çıkıyor
Orada küçük bir düzeltme yapayım haklısınız ama benim eskiden kastim onu belirtmedim ama mesela iPhone 5s örnek alacak olursak ilk çıkan ıos sürümü ile şimdiki sürümü bence şarj konusunda çok fark vardır yani şimdiki sürüm de çok fazla şarj yiyordur gibisin den

Son düzenleme:

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Pil kullanım süresini arttırma yöntemi var ama her seçeneği kapatmantelefonun kullanım özelliğini kısmak demekdir. İlk olarak hücresel veride gereksiz uygulamaları veri kullanımı için kapatın. Sürekli kullanmadığınız uygulamaya arka planda yenile kısmını kapatın. Işık seviyesini kendiniz ayarlayın. Konum servisini gerekli zaman da açın mümkünse sürekli mobil veriyi açık tutmayın

---- Mesajlar birleştirildi ----

Orada küçük bir düzeltme yapayım haklısınız ama benim eskiden kastim onu belirtmedim ama mesela iPhone 5s örnek alacak olursak ilk çıkan ıos sürümü ile şimdiki sürümü bence şarj konusunda çok fark vardır yani şimdiki sürüm de çok fazla şarj yiyordur gibisin den

Tamam çok Teşekkür Ederim :)

recepgumus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba abilerim, kardeşlerim 7 ay önce aldığım iphone 8 telefonumda pil konusunda sıkıntılar çekiyorum.
Bir günlük wifi ile sosyal medya kullanımında kullanım süresi ortalama 6 saat ile 7 saat aralığında oluyor bu süreleri hiç geçemedim. Eski iphone sürümlerine göre bu süre bayağı az geldi bana. Bu süreyi arttırmanın bir yolu var mıdır? Yoksa süre normal mi ? Teşekkür Ederim :)Ekli dosyayı görüntüle 44123
6s plus batarya sıfır aldığım süre bu arkadaşlar anormallik var mı acaba 11.4.1

Ekli dosyalar

• 25790F3A-58F3-4964-99E1-DF92AEBC0C4A.png
    25790F3A-58F3-4964-99E1-DF92AEBC0C4A.png
    113.7 KB · Görüntüleme: 487