iPhone 7 Plus pil sorunu

Bu konuyu okuyanlar

burstlymode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar 7 plus kullanıyorum pil ömrü yüzde 84 ama şarjı PUBG oynarken falan anormal derecede azalıyor düşük güç modunda bile bir oyunda yüzde 40dan 20 Ye iniyor sizce normal mi 3ay garantisi kaldı hiç değişmedi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar 7 plus kullanıyorum pil ömrü yüzde 84 ama şarjı PUBG oynarken falan anormal derecede azalıyor düşük güç modunda bile bir oyunda yüzde 40dan 20 Ye iniyor sizce normal mi 3ay garantisi kaldı hiç değişmedi.
Bu arada 3G açık oynuyorum

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Valla ben %100 ken şarj ım 4 el oynuyorum
Pubg çok harcıyor

%84 sağlık diyorsunuz normal gibi birde iphone ların şarj ı da az gidiyor saten

Batarya değişim olabilir ama suya dayanıklılık gidebilit

bsg2344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Normal okadar azalmasi

Wifide daha az harcar sarjinizi

Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus kullanıyorum 4.5 G 24 saat açık pil sağlığı %79. Şarj su gibi gidiyor maalesef.

ertanplencelik

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
iPhone Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Bütün iPhone modellerinin bataryaları 500 tam şarj dönğüsünü tamamlayacak şekilde tasarlanmaktadır. İnternette batarya ömrünü uzatmak ile ilgili birçok yazı olduğunu göreceksiniz. Lityum iyon pillerin sürekli şarja tak çıkar yapıldığında bozulmadığını iddia edenlerde olabilir. %100 dolduğunda elektriği kesiyor deniliyor ve bataryayı %99’a düşüne kadar şarj etmiyor deniliyor. iPhone bataryalarını uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız eğer kesinlikle yapılmaması gerekenlere bir göz atın;
Araç şarjıyla şarj etmek / kesinlikle yapılmaması gereken bir durumdur ve cihazın şarj entegresi bozabilmektedir.
Taşınabilir şarj depoları ile şarj etmek / araç şarjı kadar etki etmesede cihazın bataryasını bozabilmektedir.
Orijinal olmayan şarj aletleri ile şarj etmek.
%100 şarj dolmadan önceden sık sık şarjdan çıkarıp tekrar şarja takmak.
Yukarıda belirttiğimiz durumlar bütün iPhone modelleri için geçerli olup önem sırasına göre sıralanmıştır. Bu maddelere dikkat edildiği sürece bataryanız 2 yılı tamamladığında bile performansı gayet iyi olacaktır.

iPhone Ekran Kullanım Süresini Uzatmak

Bütün iPhone modellerinde günlük aldığınız ekran süresini maximum’a çıkarmak için yapmanız gerekenler;
  1. Konum servislerini kullanmadıkça kapatmak. ( Fazladan 1,5 2 saat’e yakın katkısı olacaktır )
  2. Ekran ışığını yarı yarıya kısarak kullanmak.
  3. İnternete bağlantı tipi olarak varsa wifi’yi tercih etmeniz.
  4. Hücresel veriyi kullanmadıkça kapatmak.
  5. Kullanılan uygulamalara ( facebook, twitter, habertürk vb gibi ) yani arkaplanda güncellenen uygulamaları internet tarayıcısı üzerinden kullanmanız bataryanızın günlük kullanım süresini en üst düzeye çıkaracaktır.

Daha maddeler eklenebilir batarya performansını en üst düzeye çıkarmak için.

Kaynak; iphone servisi istanbul

asdfqwerty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Bu arada 3G açık oynuyorum
Çok anlamıyorum bu işlerden ama bence normaldir iphonelarin bataryaları pek iyi değil