Iphone 7 Plus Güncelliği

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Bence 1yıl boyu daha güncelleme alır. Sonra güncellemeler büyük bir ihtimalle kesilir. Eğer İOS alacaksanız benim önerim İphone XR

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Dostum güncelleme iphone'da en önemli şey uygulamalar güncellenmek ister daima ve bir süre sonra son sürümü ister bu yüzden kesinlikle önemli.
Bende xr almaya çalış derim kamera, işlemci, batarya vs her yönüyle harika bir cihaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Enesoz124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bakın bir bence kayıtlı orjinalse havada kapılır. Millet mi9 alıyor o paraya xr hemde pasaport kayıtlı satın alındığı yerden faturası varsa güzel olur.
Şöyle bir ilan var satıcı ile yüzyüze görüşme fırsatım var ama çok ucuz biraz ilginç geldi.

Ylmzzbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle bu konuda ihtiyaçlarınız ve bütçeniz önemli. Bütçeniz uygunsa 8 plus veya X i tercih edebilirsiniz.
XR ın porte modu yazılım ile sağlandığı için çok fotoğraf çeken biriyseniz bu size sıkıntı yaratacaktır. Tellerin arkasındaki insanı çekerken yazılımın gereksiz yerlere efekt verip algılayamamasından dolayı sorun olacaktır.
iPhone yeni modellerinden olan XR de 3d touch olmaması ?
XR ekranının lcd olması.Çerçevesi bu yüzden oled ekranlara göre daha kalın.
XR Bana göre iPhone 5C gibi ara bir model ve ileride unutulacaktır. Tanımında bile o kadar övmediler cihazı ?
XR : XS Max ve XS alamayacaklar için üretilmiş bir taktik ürünü.
Bunlar benim fikirlerimdir. Alacak arkadaşa belki yardımı dokunur. Her cihazın kendine göre artısı var. Amaçlarınız doğrultusunda hareket etmelisiniz.
Bu arada şu an X kullanıyorum. İkinci hat olarakta 8 plus kullanmaktayım. Ondan önce 8 , 7 plus , 7 , 6 ve 5s kullandım.
Eylül 2015 te çıkan 6s bile şu an ki günümüz şartlarında halen kullanılabilen her işinizi gören bir telefon. Androidlerle kıyaslamıyorum bile. 6s halen ios12 yükseltilebiliyor. 7 plusta alsanız bilinçli kullanıcı iseniz uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Öncelikle bu konuda ihtiyaçlarınız ve bütçeniz önemli. Bütçeniz uygunsa 8 plus veya X i tercih edebilirsiniz.
XR ın porte modu yazılım ile sağlandığı için çok fotoğraf çeken biriyseniz bu size sıkıntı yaratacaktır. Tellerin arkasındaki insanı çekerken yazılımın gereksiz yerlere efekt verip algılayamamasından dolayı sorun olacaktır.
iPhone yeni modellerinden olan XR de 3d touch olmaması ?
XR ekranının lcd olması.Çerçevesi bu yüzden oled ekranlara göre daha kalın.
XR Bana göre iPhone 5C gibi ara bir model ve ileride unutulacaktır. Tanımında bile o kadar övmediler cihazı ?
XR : XS Max ve XS alamayacaklar için üretilmiş bir taktik ürünü.
Bunlar benim fikirlerimdir. Alacak arkadaşa belki yardımı dokunur. Her cihazın kendine göre artısı var. Amaçlarınız doğrultusunda hareket etmelisiniz.
Bu arada şu an X kullanıyorum. İkinci hat olarakta 8 plus kullanmaktayım. Ondan önce 8 , 7 plus , 7 , 6 ve 5s kullandım.
Eylül 2015 te çıkan 6s bile şu an ki günümüz şartlarında halen kullanılabilen her işinizi gören bir telefon. Androidlerle kıyaslamıyorum bile. 6s halen ios12 yükseltilebiliyor. 7 plusta alsanız bilinçli kullanıcı iseniz uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmaz.

xr, xs/xs max alamayanlar için üretildi lafı x vs kullananların tatmini olur ancak avrupa/amerika pek çok ülkede almak isteyen kafasına vurur alır, bu telefon denen nane hindistan, türkiye, venezuela gibi yıkık ekonomiye sahip ülkelerde değerli argümanınız saçma bokeh ile ilgili yada ekran paneli mevzusu vs. özellikle ekran paneli bir zevk/tercih meselesi ülke iq puanı düşük olduğu için anlatamadık.
iphone'un kullandığı retina liquid lcd ekran doygun renk taşır yeterince ve doğru renk verir illa oled gibi cırtlak renk isteyen gidip xs/xs max alabilir.
Edit; Ayrıca 5c satılmadı hüsrandı ama xr en çok satan 2018/19 modeli iphone'un.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Ylmzzbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
xr, xs/xs max alamayanlar için üretildi lafı x vs kullananların tatmini olur ancak avrupa/amerika pek çok ülkede almak isteyen kafasına vurur alır, bu telefon denen nane hindistan, türkiye, venezuela gibi yıkık ekonomiye sahip ülkelerde değerli argümanınız saçma bokeh ile ilgili yada ekran paneli mevzusu vs. özellikle ekran paneli bir zevk/tercih meselesi ülke iq puanı düşük olduğu için anlatamadık.
iphone'un kullandığı retina liquid lcd ekran doygun renk taşır yeterince ve doğru renk verir illa oled gibi cırtlak renk isteyen gidip xs/xs max alabilir.

renk seçeneği OLED olduğunda pikselleri tek tek kapatıp açabilme mümkün olduğundan, siyah ekran/görüntü gibi durumlarda iPhone X ekranı tamamen kapatarak hem daha gerçekçi, hem daha ton doğru bir görüntü sağlayabilecekken iPhone XRda bu mümkün değil. Ekran çözünürlüklerini kıyaslamak mümkün bile değil. Birisi 458ppi iken diğer 326pp " pixel-per-inch "bunun yanı sıra ekranın fiziki olarak büyümesi ve hem çözünürlüğün hem de her inç başı piksel sayısının azalması gözle görülebilecek (SADECE kıyaslama yapıldığında) bir fark oluşturuyor. Kontrast farkı bu liste uzar gider. iPhone X gerçek anlamda portre modu kullanırken (iki kameranın eş zamanlı görüntü alması sonucu uzaklığa bakarak portre modunu gerçekleştiriyor) iPhone XR bunu sanal olarak (bazı android cihazlarda olduğu gibi) yapıyor. Bu dışardan bakıldığından çoğunlukla aynıymış gibi görünse de bir çok noktada verdiğim örnekte olan artifacht ve bokeh bozukluklarına sebep açabiliyor. Buda bir gerçektir SAÇMA gelsede.
Ben 1 ay gibi bir süre sonra XS MAX geçeceğim. X kafı kullananların tatmini olur kısmı yanlış olmuş. Kendimi hiçbir zaman bu şekilde tatmin etmedim. Cihazın artılarını ve eksilerini söyledim. Performans bakımından bakacak olursak XR değil X modelini XS MAX cihazını dahi geride bırakıyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
renk seçeneği OLED olduğunda pikselleri tek tek kapatıp açabilme mümkün olduğundan, siyah ekran/görüntü gibi durumlarda iPhone X ekranı tamamen kapatarak hem daha gerçekçi, hem daha ton doğru bir görüntü sağlayabilecekken iPhone XRda bu mümkün değil. Ekran çözünürlüklerini kıyaslamak mümkün bile değil. Birisi 458ppi iken diğer 326pp " pixel-per-inch "bunun yanı sıra ekranın fiziki olarak büyümesi ve hem çözünürlüğün hem de her inç başı piksel sayısının azalması gözle görülebilecek (SADECE kıyaslama yapıldığında) bir fark oluşturuyor. Kontrast farkı bu liste uzar gider. iPhone X gerçek anlamda portre modu kullanırken (iki kameranın eş zamanlı görüntü alması sonucu uzaklığa bakarak portre modunu gerçekleştiriyor) iPhone XR bunu sanal olarak (bazı android cihazlarda olduğu gibi) yapıyor. Bu dışardan bakıldığından çoğunlukla aynıymış gibi görünse de bir çok noktada verdiğim örnekte olan artifacht ve bokeh bozukluklarına sebep açabiliyor. Buda bir gerçektir SAÇMA gelsede.
Ben 1 ay gibi bir süre sonra XS MAX geçeceğim. X kafı kullananların tatmini olur kısmı yanlış olmuş. Kendimi hiçbir zaman bu şekilde tatmin etmedim. Cihazın artılarını ve eksilerini söyledim. Performans bakımından bakacak olursak XR değil X modelini XS MAX cihazını dahi geride bırakıyor.

hocam siyah tamam da Allah rızası için bana artık bu argümanla gelmeyin tamam gerçek siyah var okey de sadece gri'nin 50 tane tonu varken takmışsınız pikseller kapatıldığından daha doygun renkler ve daha doğru siyah filan geriye kalan 1000 çeşit rengi ips retina ekranda iphone özellikle daha doğru verir. Piksel farkıda gözle görülür değil ppi isteyen gitsin dışardan sony'nin yeni çıkan telini alsın full 4k çalışıyor nedense iphone'un onca sene kullandığı beğenilen ekranı xr'de daha da geliştirildiği halde beğenilmez oldu ki ppi düşmesi ve düşük çözünürlük uzun vade de daha sağlam panel + daha az güç kaybı + daha az ısınma ve daha iyi geçiş ve performans demek gelmişsiniz japan display'in geliştirdiği ips'e karşı samsung'un dandik pentile amoledini savunuyorsunuz. O inç çözünürlük muhabbetleri kamerada ki megapiksel muhabbeti gibi, önemli olan eline aldığında ekran kalitesi kullanıcıyı memnun ediyormu?
Vesselam muhabbet aynı yere gidiyor zevkler renkler gibi gidip xs max alabilirsiniz saygı duyarım hayırlı olsun size. İphonedo'nun s10+ inceleme videosunu izlemenizi tavsiye ederim o videoda çok güzel değinilmiş bu panel mevzularınada, neyse iyi günler size saygılar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
ayrıca oled amoled farklı şeylerdir hakiki oledi cep telefonunda bulamazsın hakiki çikolata gibidir :) o samsung amoled panel!

Enesoz124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben performans isteyen biriyim kamera beni ilgilendirmiyor fazla ve zaten bu telefondan neye geçsem memnun olurum şu an S4 mini android 4.2.2 kullanıyorum.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben performans isteyen biriyim kamera beni ilgilendirmiyotr fazla ve zaten bu telefondan neye geçsem memnun olurum şu an S4 mini android 4.2.2 kullanıyorum.

xr kamerada da zaten çok başarılı x'ten daha iyi sensör ve işlemcinin görüntü birimi ve yazılım farkıyla örnek olarak performans + yazılım vs zaten şuan en iyisi ama size önerim alırken dikkat edin çarpılmayın toplama cihaz filanda satıyorlar dikkatli iş yapmakta fayda var.

Enesoz124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
xr kamerada da zaten çok başarılı x'ten daha iyi sensör ve işlemcinin görüntü birimi ve yazılım farkıyla örnek olarak performans + yazılım vs zaten şuan en iyisi ama size önerim alırken dikkat edin çarpılmayın toplama cihaz filanda satıyorlar dikkatli iş yapmakta fayda var.
Ayırt etmenin yolu var mı?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
pek şuan bilmiyorum araştırın şu şekil mesela kasa veya evraktaki imei bir mi telefonda ki ile ayrıca satıcıyı internette araştırın benim aklıma gelen bunlar. ayrıca google da konu ile alakalı sahibindende iphone telefon alırken dikkat edilecek şeyler diye aratın.. vsvs araştırın yani sistemde çakal çok.

Enesoz124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim merak ettiğim bir şey var ya satıcı telefonun imeisini not edip ben alinca baska telefona tanitirsa?

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Android amiral gemilerinden daha uzun güncelleme desteği alacağı kesin.