İphone 7 mi S7 Edge mi ?

İphone 7 & S7 EDGE ?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iphone 4 kullanıyorum şuan zar zor da olsa yeni cihaz almak istiyorum ama kararsız kaldım iphone 7 & s7 edge arasında bana pili ve kamerası iyi olması gerekiyor iphone 7'nin pili iyi dayanıyor mu acaba emin değilim samsung içinde android kullanmadım hiç 5 senedir ios kullanıyorum o konuda bir endişem var yardımcı olur musunuz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
İkiside değil. S8 beklenmeli bu kadar yüksek bütçede.
Öbür türlü s7 edge çok daha iyi bir telefon. Zaten kamera ve batarya noktasında da net önde ama dediğim gibi s8 beklemek çok daha mantıklı.
S7 kullanıyorum 7.5 aydır. android 7.0 güncellemesi geldi aldığım ilk günden daha hızlı şuan stabilite konusunda endişelenmene gerek yok.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İphone'da ara model alma dostum ama alırsan biri 2 sene sonra Gg diğeri 4-5 sene sonra gg ama iphone 8'i bekle yada S8'i uzun ömürlü diyorsan İphone ki zaten bunu biliyorsun

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Yani şuan beklemem gerektiğini mi söylüyorsunuz ? beklersem kaç ay beklerim
--- Gönderi Güncellendi ---
Hiç beklemeyi de düşünmüyorum ama :/

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yani şuan beklemem gerektiğini mi söylüyorsunuz ? beklersem kaç ay beklerim
Hiç beklemeyi de düşünmüyorum ama :/
29 nisanda piyasaya girecek deniliyor.
S7 kullanıcısı olarak söylüyorum 3600-3300 lira çok fazla s7 edge için. S8 evet 4000i rahat zorlayacak. ama S8 arefesinde 3600-3300 gibi fiyatlar çok fazla. Hiç olmadı S8 gelince s7 edgenin fiyatı biraz daha düşer.
Ha şu var hepsi buradada 2800 tl S7 edge bulunabiliyor Samsung garantili ama bu kadar fazla bütçen varsa S8 beklemelisin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone'u tavsiye etmiyorsunuz yani androide de alışabilecek miyim acaba sorun çıkartır mı virüs vb. , önceden s5 kullanan arkadaşım yeni iphone 7 aldı o da sakın samsung alma iphone'dan devam et diye öneride bulundu bilemiyorum çok kararsız kaldım oysa daha bir kaç gün önce samsung'un resmi mağzasına gidip alacaktım cihazı kapıdan döndüm :/
S5 samsungun yüz karası gibi birşey. Ben 7 aydır S7 kullanıyorum sıkıntı yok.
Arkadaşımın 2 aylık 6Si kamerada donduğu olurken benim 7 aylık telefonumda daha sıkıntı çıkmadı.
Bu saatten sonra stabilite anlamında ios neyse en az android o kadar iyi.
Görüş almak için Note 4 veya S6 kulüplerine sorup performans ve uzun ömür hakkında bilgi alabilirsin.

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
S5 samsungun yüz karası gibi birşey. Ben 7 aydır S7 kullanıyorum sıkıntı yok.
Arkadaşımın 2 aylık 6Si kamerada donduğu olurken benim 7 aylık telefonumda daha sıkıntı çıkmadı.
Bu saatten sonra stabilite anlamında ios neyse en az android o kadar iyi.
Görüş almak için Note 4 veya S6 kulüplerine sorup performans ve uzun ömür hakkında bilgi alabilirsin.

Hocam samimi olayım bana pil ve kamera önemli telefonda gün içinde çokça internete girerim oyun oynarım çok fotoğraf çekerim şimdi iphone 4 böyle şeyleri normal olarak kaldırmıyor ve kapanıp duruyor pilinde sıkıntı var bazı iphone kullanan tanıdıklarım da telefonun kendini tekrar başlatmasından ve ios 10'dan sonra pilin çabuk bitmesinden şikayetçi ben şimdi o kadar para verip beni şu pil derdinden kurtarsın diye yeni bir iphone alıcam ama o da aynı sorunu yaratırsa çok pişman olurum bu iphone'u 5 sene kullandım şimdi alacağım cihazıda bu şekilde uzun kullanmak istiyorum o yüzden iphone'a yöneldim ve yeni home tuşu ios 10 falan filan bu cezbediyor beni 6s hadi 6 kullanmış olsam tamam ne gerek var derim veya onlardan şikayetçi olsam o zaman iphone 7 'yi ne yapıcam der samsung'a yönelirim ama komik bir şekilde İOS 7 kullanıyorum birazda merak var yani bana öyle bir sebep söyle ki samsung'a yöneleyim.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İphone'u tavsiye etmiyorsunuz yani androide de alışabilecek miyim acaba sorun çıkartır mı virüs vb. , önceden s5 kullanan arkadaşım yeni iphone 7 aldı o da sakın samsung alma iphone'dan devam et diye öneride bulundu bilemiyorum çok kararsız kaldım oysa daha bir kaç gün önce samsung'un resmi mağzasına gidip alacaktım cihazı kapıdan döndüm :/
Hiç bir zaman için birinin dediğine sonuna kadar inanma dostum. Araştır kendin bul. Ama denilen şeyler ise aklının bir köşesinde kalsın. Yukarda arkadasımız S7yi 7 aydır kullanıp performans sorunu yaşamamış. Çok doğrudur inanıyorum. Çünkü bizzat kardeşimden biliyorum. Onun dışında 4 5 aydır Lg 5 kullanıyorum. Bu kıçı kırık lg bile bana bı defa olsun performans sorunu çıkartmadı. Kastığını hatırlamıyorum. 1 saat 20 dk %100 şarj olup bir gunu rahatlıkla geçiriyorum. Artık ios devri bitiyor. Andorid devri başlıyor hem ucuz hemde stabil artık. 1600 liraya aldığım telefon ile muhteşem performans yaşıyorum.

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hiç bir zaman için birinin dediğine sonuna kadar inanma dostum. Araştır kendin bul. Ama denilen şeyler ise aklının bir köşesinde kalsın. Yukarda arkadasımız S7yi 7 aydır kullanıp performans sorunu yaşamamış. Çok doğrudur inanıyorum. Çünkü bizzat kardeşimden biliyorum. Onun dışında 4 5 aydır Lg 5 kullanıyorum. Bu kıçı kırık lg bile bana bı defa olsun performans sorunu çıkartmadı. Kastığını hatırlamıyorum. 1 saat 20 dk %100 şarj olup bir gunu rahatlıkla geçiriyorum. Artık ios devri bitiyor. Andorid devri başlıyor hem ucuz hemde stabil artık. 1600 liraya aldığım telefon ile muhteşem performans yaşıyorum.

Peki şimdi s7 edge alsam güncelleme sorunu olur mu yani 7.0'dan sonra 8.0 çıktı diyelim atıyorum o güncellemeyi alır mı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
bana öyle bir sebep söyle ki samsung'a yöneleyim.
S7 Edgenin hem bataryası hem kamerası daha iyi.
Batarya konusunda ip7 ile bir günse S7 Edge iki gün gider.
Ben s7yi kamerası için aldım mutluyum.
Peki şimdi s7 edge alsam güncelleme sorunu olur mu yani 7.0'dan sonra 8.0 çıktı diyelim atıyorum o güncellemeyi alır mı ?
8.0 son güncellemesi olur S7 Edgenin. Sonra yıl boyu aylık güncelleme alır. Google güvenlik güncelleştirmesi ve performans güncellemesi 8.0ın oturmasını sağlayacak güncellemeler sonra 9.0ı almaz. Sonra biraz daha aylık güncelleme alır.Şuan note4de olduğu gibi

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
S7 Edgenin hem bataryası hem kamerası daha iyi.
Batarya konusunda ip7 ile bir günse S7 Edge iki gün gider.
Ben s7yi kamerası için aldım mutluyum.

8.0 son güncellemesi olur S7 Edgenin. Sonra yıl boyu aylık güncelleme alır. Google güvenlik güncelleştirmesi ve performans güncellemesi 8.0ın oturmasını sağlayacak güncellemeler sonra 9.0ı almaz. Sonra biraz daha aylık güncelleme alır.Şuan note4de olduğu gibi

Peki götürür mü beni 5 sene ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
7.1 alması garanti fakat 8.0 alır mı bilmem.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
8.0 alması garanti.

4 tamam 5 bilemem Rom atman gerekebilir.,
2 senelikl s6nın ilk günkü gibi çalıştığını idda edenler var bunu bana değil s6yı uzun süre kullanlara sorman lazım
Planlanmış yükseltme 7.1 olarak biliyorum ben. Demek 8'e kadar yolu var iyimiş :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İphone alırsan 5 sene garanti s7 edge 2 garanti sonra sıkıntı

benonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
iphone 7 pil süresi olarak oldukça iyi 3 mail, sosyal medya webde gezinti müzik az oyun 1 gün rahat çıkıyor çok oyun oynarsanız yetmez. iphone kullanıyorsanız iphone ile devam etmenizi öneririm sık telefon değiştirmiyorsanız ama ben alırım satarım derseniz o başka

Reaksiyon puanı
0
İphone 7 de hata olasılığı %3 ken s7 de %47 . iphonenin sana sunduğu hizmetler ve kullanım kolaylığı da cabası

M

Murat Burç

SDN Okuru

Android'in hangi birini atsam karar veremedim :D 400 Tane var
Amiral gemilerini atsana yerse :D:D mate 9 v20 s7 felan:D savunduğun şey
En güçlü mobil işlemciyle bile sorunlu :D:D

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229

Amiral gemilerini atsana yerse :D:D mate 9 v20 s7 felan:D savunduğun şey
En güçlü mobil işlemciyle bile sorunlu :D:D
:D Öv öv çok güzel performansta ta görmek isterseniz günlük kullanımda :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
:D Öv öv çok güzel performansta ta görmek isterseniz günlük kullanımda :D
Ben koydum ortaya adam bakıp karar vericek.
Zaten rezil pil ömründen sıkıldıysa ya s7 edge alır ya da s8 :D:D
Hak edeni hak ettiği için övüyorum fazlası değil :D:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Takılma yaşamak istemiyorsan s7 edge al geç :D Ssdeki agir apple fanatiği :D:D
Screenshot_20170307-160114.jpg