Iphone 7 ıphone 6s plus samsung s7 edge

Bu konuyu okuyanlar

murat03_03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Iphone 7 ıphone 6s plus samsung s7 edge her konuda hangisini tercih etmeliyim

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Hangi işletim sistemini kullanmak istiyorsun. O önrmli

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Iphone 7 ıphone 6s plus samsung s7 edge her konuda hangisini tercih etmeliyim

Merhaba,

İphone 7 ile iphone 6s plus fiyatları aşağı yukarı aynı. İkiside güçlü ve başarılı cihazlar. Fakat iphone 6s+'ın pil performansı çok daha iyi iphone 7'ye göre. Pil performansı sizin için önemli ise iphone 6s+ modelini tercih edin. Yok pil benim için önecelikli kriterler içinde değil diyorsanız iphone 7 almanızı tavsiye ederim. Çünkü ip7 daha güçlü, daha iyi kameraya sahip bir ürün ip6s+'a göre.

Samsung s7 edge modeline gelecek olursak kamera ve ekran konusunda diğer iki iphone modeline göre çok daha başarılı bir cihaz. İşlemci gücü konusunda ip6s ve ip7'ye yakın ama bir tık geride bu konuda. Onun sebebide işlemcinin gücünün az olmasından değil ekran çözünürlüğünün 2k olması yüzünden. Ama şuan android 7.0 beta versiyonunda ekran çözünürlüğü ayarının yapılabildiği haberleri çıktı. Kuvvetle muhtemel son kullanıcı sürümünde tüm samsung s7 kullanıcılarına gelecek olan bu özellik sayesinde ekran çözünürlüğü 720p'ye ayarlandığında üst seviye oyunlarda ip7,ip6s gibi yüksek fps'ler alabilecek kullanıcılar. Ama şuanda 2k ekranına rağmen aynı oyunlarda hiçbir sorun yaşatmıyor s7. Çözünürlük düşürüldüğünde çok daha iyi de olabilir. Çözünürlük ayarlama olayının bir diğer etki edeceği yer ise pil performansı. Şuanda gayet iyi piş performansı olan s7 edge modelinin ekran çözünürlüğü düşürüldüğünde pil süresi daha da artacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edge ama niye S7 Edge
İPhone tarafını niye alırsın güncelleme hızlı geliyor çok geliyor. Şu var 2 İos ana güncellemesi sonrası gelen her güncelleme cihazın performansına olumsuz etki ediyor yoksa İos daha uzun gidebilir.
Ses tarafında sadece hoparlör ve kulaklık tarafında(s7 Edge sesi daha iyi kaydediyor) iPhonelar üstün
İşlemci tarafında 7 nin bir üstünlüğü var. Daha yuksek fps aliyor ama farkedermisin bilmem Ama s7 Edge aratmıyor onu arayüz de anlık çalışan cihazların hızını farketmen zor zaten
Diğer her konuda S7 Edge bu ikisinden önde

Son düzenleyen moderatör:

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
S7 Edge ama niye S7 Edge
İPhone tarafını niye alırsın güncelleme hızlı geliyor çok geliyor. Şu var 2 İos ana güncellemesi sonrası gelen her güncelleme cihazın performansına olumsuz etki ediyor yoksa İos daha uzun gidebilir.
Ses tarafında sadece hoparlör ve kulaklık tarafında(s7 Edge sesi daha iyi kaydediyor) iPhonelar üstün
İşlemci tarafında 7 nin bir üstünlüğü var. Daha yuksek fps aliyor ama farkedermisin bilmem Ama s7 Edge aratmıyor onu arayüz de anlık çalışan cihazların hızını farketmen zor zaten
Diğer her konuda S7 Edge bu ikisinden önde
Tutturuyordun G5'in video sorunu var diye android 7 ile o düzeldi hatta 1080p 60 fps geldi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tutturuyordun G5'in video sorunu var diye android 7 ile o düzeldi hatta 1080p 60 fps geldi.
Sen çok yanlış anlamışsın
Puslu çekiyor ve renkleri olduğundan farklı gösteriyor
Sana ben laf anlatamam kendi bildiğini okuyorsun
Konuşmaya devam etmeyeceğim. İki üç başka kameralara bak öyle yorum yap

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
puslu çekmiyor ve renkler artık normal
--- Gönderi Güncellendi ---
önceden sorun vardı şimdi düzeldi videoalra bakabilirsin

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
6s ve s7 Edge tavsiye ederim.Apple onarım kampanyası başlattı.Samsung arayüzünü değiştirdi.Yani ikisinden birisini al derim.:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
1080p 60 FPS de odaklama sorunu yaşayan telefonu savunur o ancak :)
Kerem abinin başka yayınını izleseydin lensi pistir belki dediğini görürdün.
Emin ol en iyi iPhone kamerasından daha iyi çekiyor ve daha iyi netliyor her çözünürlükte :D
750p ekranla 1080p video izlemek gibiside yok biliyor musun çok zevkli :D
İtiraf etmeliyim full HD 60 fps hariç diğer tüm coznurluklerde 4k dahil buna anlık netliyor ama full de 60fpsde bazen 1, 1.5 saniye gecikebiliyor.
Ama o netleme de bile herkesi yamulttugu bir gerçek

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Kerem abinin başka yayınını izleseydim lensi pistir belki dediğini görürdün.
Emin ol en iyi iPhone kamerasından daha iyi çekiyor ve daha iyi netliyor her modda:D
Iphone kullanıcılarının çoğu kendisi söylüyor zaten Iphone kamerasının üstün düzey olmadığını ve herkes bunun farkında olarak alıyor. Ama senin çocukça davranışların herkesin gözüne batıyor S7 Edge çok iyi hepsinden üstün S7 Edge'den üstün telefon yok tavırların filan nedir bunlar yani ? Karşındaki adam teknik verilerini karşılaştırdığında Samsung un Iphone kamerasından üstün olacağını göremeyecek kadar farkedemeyecek bir insan mı. İstediği kadar kamerada üstün olsun bana teknik servis sağlamadığı sürece güncelleme aralığı uzunsa 4 5 sene kullanamayacaksam neden ben alayım ? Benim tercihim ne seni ne de başkasını ilgilendirmez. Ama bir insan gelip Iphone 5 7 6 alacağım diyor ve süpriz gibi sen diyorsun alma pişman olursun berbst çok kötü telefon filan senin yaşın kaç

M

Murat Burç

SDN Okuru
4
Iphone kullanıcılarının çoğu kendisi söylüyor zaten Iphone kamerasının üstün düzey olmadığını ve herkes bunun farkında olarak alıyor. Ama senin çocukça davranışların herkesin gözüne batıyor S7 Edge çok iyi hepsinden üstün S7 Edge'den üstün telefon yok tavırların filan nedir bunlar yani ? Karşındaki adam teknik verilerini karşılaştırdığında Samsung un Iphone kamerasından üstün olacağını göremeyecek kadar farkedemeyecek bir insan mı. İstediği kadar kamerada üstün olsun bana teknik servis sağlamadığı sürece güncelleme aralığı uzunsa 4 5 sene kullanamayacaksam neden ben alayım ? Benim tercihim ne seni ne de başkasını ilgilendirmez. Ama bir insan gelip Iphone 5 7 6 alacağım diyor ve süpriz gibi sen diyorsun alma pişman olursun berbst çok kötü telefon filan senin yaşın kaç
4-5 sene İos un kullanılıp Android kullanılması devri bitti onu bil
Güncelleme dediği 2 tanesinden sonra planlı eskitme yapan güncelleme mi kalsın
Evet serviste daha iyi oraya lafım yok
Evet berbat telefonlar.
3900 TL veriyorsam ve çoğu özelliğin en iyisini yapmıyorsa o telefonun bir değeri yoktur
Sadece işlemci üstünlüğü olan telefonu niye alsın ?
Güncelleme hızlı geliyor güzel bir şey
Çok güncelleme avantaj değil cihazı eskitiyor
Evet S7 Edge şuan en üstün telefon bu kadar net bana göre bu ben adama neden en iyisi olduğunu açıklıyorum. Konu sahibi zaten karar verir.
Daha ben pişman olursun demedim parasının telefonu değil diyorum.
3800 TL veriyorsun 3.5 saate doluyor 3800 TL veriyorsun sana neyin en kalitelisi veriyor ?
Bu konuşmaya devam etmeyeceğim
Çocukça tavırlarımmıs ben adama niye iyi olduğunu söylüyorum katılmıyorum bana sen dersin şu yüzden kötü bunu yanlış söylüyor lafını söylersin konu sahibi kararını verir.
Bana burda satasip durma
Beni tehdit ediyormuş sanarsın ama (oyle bir gucum yok zatende )böyle forumda bana ona şuna satasirsan kavga çıkarırsan modlugun tehlikeye girer benden sana tavsiye

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
4

Evet berbat telefonlar.
3900 TL veriyorsam ve çoğu özelliğin en iyisini yapmıyorsa o telefonun bir değeri yoktur
Evet S7 Edge şuan en üstün telefon bu kadar net bana göre bu ben adama neden en iyisi olduğunu açıklıyorum. Konu sahibi zaten karar verir.
3800 TL veriyorsun 3.5 saate doluyor 3800 TL veriyorsun sana neyin en kalitelisi veriyor ?
Çocukça tavırlarımmıs ben adama niye iyi olduğunu söylüyorum katılmıyorum bana sen dersin şu yüzden kötü bunu yanlış söylüyor lafını söylersin konu sahibi kararını verir.
Bana burda satasip durma
Beni tehdit ediyormuş sanarsın ama (oyle bir gucum yok zatende )böyle forumda bana ona şuna satasirsan kavga çıkarırsan modlugun tehlikeye girer benden sana tavsiye
Ben neden servis desteği sağlamayan telefona para vereyim ? Ekran sorunu olur kullanıcı hatası verir iş mi bu şimdi ? Böyle saçma sapan işlerle uğraşacağıma veririm Apple'a 4500 kafam rahat.
Sen kimsin ki bana tavsiye verebiliyorsun ? Benim kimseye sataştığım filan Yok moderatörlük umrumda filan değil banane moderatörlük olmuş veya olmamış ben 6 Adet veritabanını yönettiğim forum&blog var. Buraya vakit geçirmeye geliyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben neden servis desteği sağlamayan telefona para vereyim ? Ekran sorunu olur kullanıcı hatası verir iş mi bu şimdi ? Böyle saçma sapan işlerle uğraşacağıma veririm Apple'a 4500 kafam rahat.
Sen kimsin ki bana tavsiye verebiliyorsun ? Benim kimseye sataştığım filan Yok moderatörlük umrumda filan değil banane moderatörlük olmuş veya olmamış ben 6 Adet veritabanını yönettiğim forum&blog var. Buraya vakit geçirmeye geliyorum
O zaman bana satasacaina gelirsin applein servisi daha iyi der geçersin
Boş boş konuşup durma burda
Bana göre iPhone ALINMAZ fiyatını zerre hak etmiyor devam ettirmeyecegim dedim bu konuşmayı ama gerçekten şimdi devam ettirmeyecegim

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
İphone ve samsung kullanmış biri olarak diyorum ki S7 edge al...

berkan 197

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kullanıma göre, ios istiyorsan Iphone değilse S7 Edge. Farketmezse yine S7 Edge

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
O zaman bana satasacaina gelirsin applein servisi daha iyi der geçersin
Boş boş konuşup durma burda
Bana göre iPhone ALINMAZ fiyatını zerre hak etmiyor devam ettirmeyecegim dedim bu konuşmayı ama gerçekten şimdi devam ettirmeyecegim

seninki kedi ciger hesabi

M

Murat Burç

SDN Okuru
seninki kedi ciger hesabi
Tabi canım tabi :D kedi ciğer hesabıymış
Tek siz alabiliyorsunuz zaten o çöpleri :D
Lafa bak gerçekten ilginç bir kafa yapısı
Birine o şekilde laf söylemek de ahlakının sorgulanması gerektiğini gösteriyor orası da ayrı bir mesele

Son düzenleyen moderatör:

adriyin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
4

Evet berbat telefonlar.
Bana burda satasip durma

Kardeş senin kafan bu güzel oluyor bu forumda veya bi hastalık bi sıkıntın mı var cidden bilemiyorum o kadar mesajın falan var bende bilgili falan sanmıştım seni sadece işlemci üstünlüğü yazarak dahada kendini batırmışşın ben yerinde olsam kapatır üyeliği giderim ayrıca sana bi s7 edgede ben göndericem hediye olarak değiştiririr değiştirir kullanırsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeş senin kafan bu güzel oluyor bu forumda veya bi hastalık bi sıkıntın mı var cidden bilemiyorum o kadar mesajın falan var bende bilgili falan sanmıştım seni sadece işlemci üstünlüğü yazarak dahada kendini batırmışşın ben yerinde olsam kapatır üyeliği giderim ayrıca sana bi s7 edgede ben göndericem hediye olarak değiştiririr değiştirir kullanırsın.
Ne yapıp ne yapmayacağını sana soracak değilim
S7 Edge kullanmıyorum s7 kullanıyorum ayrıca

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
S7 edge,bu cihazlardan çoğu konuda üstün.Batarya,ekran konusunda özellikle.
iPhone 7 ailesi ve 6s daha çok fps verir oyunlarda.Çünkü 750p ile 1440p bir değil.Android 7 ile gelecek olan ekran çözünürlüğü ayarı ile 6s ile Eşit duruma düşerler.7 yine daha çok fps verir.Çünkü işlemci daha güçlü.
Ben telefonumu aynı zamanda moba oyunları için kullanırım.Oyun çok oynarım.Aynı zamanda amoled ekranlar renkleri çok sıcak veriyor ben de bunu sevmiyorum.Yüksek fps almak benim için önemli olduğu için 7 tercih edebilirdim.Tasarımını beğenmiyorum ama performans konusunda s7'den önde iPhone 7.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Ben telefonumu aynı zamanda moba oyunları için kullanırım.Oyun çok oynarım.Aynı zamanda amoled ekranlar renkleri çok sıcak veriyor ben de bunu sevmiyorum.Yüksek fps almak benim için önemli olduğu için 7 tercih edebilirdim.Tasarımını beğenmiyorum ama performans konusunda s7'den önde iPhone 7.

Katılıyorum:)

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Boyut önemli değil ise iphone 7 alman en mantıklısı s7 edge şuanlık almayı 2 ebebten 2 ay sonra s8 tanıtılacak 1 sebep o zaman s7 edge fiyatı daha da düşer öyle alırsınız 2. sebep ise s8 bomba oolacak bekleyin bi görelim derim.

Mustafa1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Iphone kullanıcılarının çoğu kendisi söylüyor zaten Iphone kamerasının üstün düzey olmadığını ve herkes bunun farkında olarak alıyor.
Bu konuya katılmıyorum. Teknik olarak, kağıt üstünde geride görünseler de yazılım kısmına gelince bambaşka bir anlayışa sahipler. İPhone ile resim çektiğim zaman Gözümün gördüğünü ekranda da görüyorum. Renklerde abartma felan yok. Sony'nin yeni telefonlarında da öyle galiba. Ha diyeceksiniz ki ayar,filtre vs imkanı sunan kameralar var. Ya ben Telefonla hatıra olsun diye çekim yapıyorum. Optimum şekilde kamerayı ayarla bana ver. Ne uğraşayım filtre ışık felan. :)

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Bu konuya katılmıyorum. Teknik olarak, kağıt üstünde geride görünseler de yazılım kısmına gelince bambaşka bir anlayışa sahipler. İPhone ile resim çektiğim zaman Gözümün gördüğünü ekranda da görüyorum. Renklerde abartma felan yok. Sony'nin yeni telefonlarında da öyle galiba. Ha diyeceksiniz ki ayar,filtre vs imkanı sunan kameralar var. Ya ben Telefonla hatıra olsun diye çekim yapıyorum. Optimum şekilde kamerayı ayarla bana ver. Ne uğraşayım filtre ışık felan. :)

Ben Bir SE kullanıcısı olarak Çözünürlük anlamında mükemmel görmesem de renk anlamında her zaman senin dediğine katılıyorum ve öneriyorum ayrıca. Çünkü renk olarak gözünle görünen ekrana yansıdı ğı zaman hoş oluyor. Bu işi en iyi yapan iPhone En kötü yapan ise Sony. Özellikle gece berbat ötesi.

( en son Z5 incelemiştim. X ailesine bakmadım )

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok masrafa girme git note 5 al Garantili az kullanılmış

Son mesajlar