iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

serdengecti23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
caffcfa1267246cd3fe4cc395258fb7f.jpg

Arkadaşlar kalan şarj 27 3G de kullandım çoğunu WiFi ile kullandım düşük güç modu kapalı ama beyaz noktayı azalt yüzde 90 o şekil Full parlaklıkta kullandım normal mi parlaklık kısınca kullanım süresi uzuyor yoksa beyaz noktayı azaltma işlemi faydası yok mu ?

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamın Aleyküm. 5-6 aydır iPhone 6S kullanıyorum ve son zamanlarda başıma gelen seri çekim yaparken aşırı takılma ve neredeyse 1.5 saniyede 1 fotoğraf çekme sorununu sizinle paylaşmak istedim. Nedenini ve çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlar ise çok sevinirim.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Son zamanlarda mesaj yazarken kasmalar oluşmaya başladı. 2 yılı aşkın süredir 6s kullanıyorum. Son güncellemeden sonra mesaj yazarken, fotoğraf açarken veya fotoğraf çekerken, kamerayı açarken bariz gözle görülür kasmalar yaşıyorum.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Selamın Aleyküm. 5-6 aydır iPhone 6S kullanıyorum ve son zamanlarda başıma gelen seri çekim yaparken aşırı takılma ve neredeyse 1.5 saniyede 1 fotoğraf çekme sorununu sizinle paylaşmak istedim. Nedenini ve çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlar ise çok sevinirim.
Yazılım kaynaklı bi sorunmuş gibi geliyor bana normal fotoğraf çekerken takılma oluyor mu
--- Gönderi Güncellendi ---
Son zamanlarda mesaj yazarken kasmalar oluşmaya başladı. 2 yılı aşkın süredir 6s kullanıyorum. Son güncellemeden sonra mesaj yazarken, fotoğraf açarken veya fotoğraf çekerken, kamerayı açarken bariz gözle görülür kasmalar yaşıyorum.
Güzelim telefonlarımız planlı eskitmeyle gidiyor elimizden

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yazılım kaynaklı bi sorunmuş gibi geliyor bana normal fotoğraf çekerken takılma oluyor mu

Hayır, normal fotoğraf çekerken herhangi bir takılma olmuyor. Bazen düşük ışıkta odak sıkıntısı vs. oluyor ama o takılma sayılmaz diye düşünüyorum. IOS 11'e güncelleyip sonra tekrar IOS 10.3.3'e dönüş yapmıştım. Dikkat etmedim acaba o dönüşten sonra olmuş olabilir mi bilmiyorum. Bunu gidermenin bir yolu yok mudur? Tekrar güncellemek istemiyorum zira hiç haz almadım IOS 11'den. Teşekkür ederim.

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Şu an tekrar fotoğraf çekmeyi denedim ve hiçbir takılma olmadan bir kaç saniye içerisinde 15-20 tane çektim. Gel-git yapıyor demek ki, anlam verebilmiş değilim .

savarona55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
arkadaslar benim 6s imde de bu sabah kalktığımda sürekli telefon kendini kapatıp açıyordu.
4c921dd8ef06cc8af1005a1a559b8728.jpg
yani yaptıgım is kesiliyor ekran bu sekilde bir kaç saniye bekledikten sonra anasayfaya dönüyordu. itunes tan 11.2 çıkmış onu yükledim. şimdilik düzeldi aynı sorunu yasayan var mı? bu sorun ile karşılaştığımda pil çok hızlı bi şekilde azalıyordu. hatta bilgisayara bağlıyken bile şarjı azaldı.

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar benim 6s imde de bu sabah kalktığımda sürekli telefon kendini kapatıp açıyordu.
4c921dd8ef06cc8af1005a1a559b8728.jpg
yani yaptıgım is kesiliyor ekran bu sekilde bir kaç saniye bekledikten sonra anasayfaya dönüyordu. itunes tan 11.2 çıkmış onu yükledim. şimdilik düzeldi aynı sorunu yasayan var mı? bu sorun ile karşılaştığımda pil çok hızlı bi şekilde azalıyordu. hatta bilgisayara bağlıyken bile şarjı azaldı.

IOS 11 geldiğinden beri Apple çoğu konuda illallah ettirdi. 11.2 çıkmış, halen 2017 yılına yakışmayan hatalar var. Bu kadar para verdikten sonra ve rakibine göre daha stabil dediğimiz işletim sistemi bizi sinir küpü etmeyi başarıyor. Geçen gün de kafasına göre kapanıp açılma sorunu benim başıma geldi ama ben 10.3.3 kullanıyorum demek ki yeni güncelleme ile alakası pek yok. %3 şarj varken siyah ekran verip kapanması ve bazı uygulamalarda (Tumblr ve Twitter uygulamalarında başıma geldi) donup kesinlikle uygulamayı kapatmadan sonuç vermeyen hatalar da yaşıyorum. Şu an tek tesellim bir gün düzelecek demek. IOS 11 ile birlikte ilkelliğe döneceksek sanırım bunu satacağım ve artık pek de bir farkının/ayrıcalığının kalmadığı, rakibi Android platformuna döneceğim. Acaba çok stabil dedik diye mi böyle oldu nazar değdik sanırım.

savarona55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
IOS 11 geldiğinden beri Apple çoğu konuda illallah ettirdi. 11.2 çıkmış, halen 2017 yılına yakışmayan hatalar var. Bu kadar para verdikten sonra ve rakibine göre daha stabil dediğimiz işletim sistemi bizi sinir küpü etmeyi başarıyor. Geçen gün de kafasına göre kapanıp açılma sorunu benim başıma geldi ama ben 10.3.3 kullanıyorum demek ki yeni güncelleme ile alakası pek yok. %3 şarj varken siyah ekran verip kapanması ve bazı uygulamalarda (Tumblr ve Twitter uygulamalarında başıma geldi) donup kesinlikle uygulamayı kapatmadan sonuç vermeyen hatalar da yaşıyorum. Şu an tek tesellim bir gün düzelecek demek. IOS 11 ile birlikte ilkelliğe döneceksek sanırım bunu satacağım ve artık pek de bir farkının/ayrıcalığının kalmadığı, rakibi Android platformuna döneceğim. Acaba çok stabil dedik diye mi böyle oldu nazar değdik sanırım.

nazar mı değdi bilmem ama tam da 11.2 çıktığı gün hata vermeye başlaması bana manidar geliyor

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
o kapanma sorunu arkadaşımda da oldu araştırdık bütün iphonelerde yaşanmış ve 11.2 yüklenmesi tavsiye edilmiş bügün bende 11.2 yükledim bana göre telefon yavaşladı kilit açarken falan yavaş takılıyor gibi yukarıda bir arkadaşın da ifade ettiği gibi planlı eksiltme bunlar elimizdeki telefonlar yavaş yavaş gidiyor ios 11 yüklesek bir türlü yüklemesek bir türlü ve yok yazınca YÖK diye düzeltme halen devam ediyor

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o kapanma sorunu arkadaşımda da oldu araştırdık bütün iphonelerde yaşanmış ve 11.2 yüklenmesi tavsiye edilmiş bügün bende 11.2 yükledim bana göre telefon yavaşladı kilit açarken falan yavaş takılıyor gibi yukarıda bir arkadaşın da ifade ettiği gibi planlı eksiltme bunlar elimizdeki telefonlar yavaş yavaş gidiyor ios 11 yüklesek bir türlü yüklemesek bir türlü ve yok yazınca YÖK diye düzeltme halen devam ediyor

Hocam gel kimseye duyurmadan Android'e geçelim. [emoji1360][emoji28]

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
OnePlus 5 sizi bekler performans ve stabilite olarak X dahil herhangi bir iPhonea fark atar :D donanım haberde X'in takıldığını gördüm bir videoda :D

Doğrudur hocam. Tam olarak bıktırsa da biz de gönül rahatlığıyla geçsek. Bir iyi bir kötü olunca ikilemde bırakıyor. Yolun sonu göründü gibi hadi hayırlısı.[emoji28]

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
:D aslında şuanda not 8 ithalatçı garantili fiyatı 3600 tl hemde mavi renk seçeneği de var insanın içi gıcıklanıyor :D

Bence biraz beklemelik bir durum yeni modeller ile birlikte ucuzlar diye düşünüyorum ama bir yandan da yeni yıl yeni fiyatlar derken yine ikileme düşüyoruz, vay arkadaş. Ben bir de taksit ile almıştım faturaya ek. Hep o söz çınlıyor kulaklarımda: "Dur daha taksiti bitmedi!" :/

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
ben bunu alırken aylarca karar verememiştim aldım hala karışıklık gitmedi :D

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
6s kullanıyorum telefon 2 yılını doldurmaya 3 ay kaldı bu hafta şarjımda inanılmaz bi düşüş oldu durduk yere wifi ye bağlanırken bile 3 veya 4 şarjım birden gidiyor ikişerli düşüşler olmaya başladı hiç şarjda oynamadım bu güne kadar elimden geldiğince 20 lerde şarja taktım 100 olmadan sökmedim yani baya tertipli temiz kullandım ama bu gün 5 dakika da 5 şarjım gitti falan daha önce hiç böyle bişeyle karşılaşmamıştım sizce pilin ömrü bitmiş midir servise versem nasıl bişey yaparlar siz böyle bişey yaşıyor musunuz ?
Soğuk havanın bu düşüşe etkisi var mıdır ?

Ekli dosyalar

• IMG_3735.PNG
    IMG_3735.PNG
    131.3 KB · Görüntüleme: 753

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
6s kullanıyorum telefon 2 yılını doldurmaya 3 ay kaldı bu hafta şarjımda inanılmaz bi düşüş oldu durduk yere wifi ye bağlanırken bile 3 veya 4 şarjım birden gidiyor ikişerli düşüşler olmaya başladı hiç şarjda oynamadım bu güne kadar elimden geldiğince 20 lerde şarja taktım 100 olmadan sökmedim yani baya tertipli temiz kullandım ama bu gün 5 dakika da 5 şarjım gitti falan daha önce hiç böyle bişeyle karşılaşmamıştım sizce pilin ömrü bitmiş midir servise versem nasıl bişey yaparlar siz böyle bişey yaşıyor musunuz ?
Soğuk havanın bu düşüşe etkisi var mıdır ?

Hücresel veri, konum vs. şeyleri kendi kendine izin istemeden kullanabilen uygulamalar var mı bir kontrol et derim. Ondan sonra arka planda uygulama yenilemeyi kontrol et neler arka planda yenileniyor bunlar da önemli. Ben çoğu uygulama için konum kullanmayı, arka planda yenilemeyi vs. kapalı tutuyorum. Hem gereksiz hem de şarj dostu. Bunları denemeni tavsiye ederim. [emoji1360]

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Soğuk hava şarjın gidişatını
Hücresel veri, konum vs. şeyleri kendi kendine izin istemeden kullanabilen uygulamalar var mı bir kontrol et derim. Ondan sonra arka planda uygulama yenilemeyi kontrol et neler arka planda yenileniyor bunlar da önemli. Ben çoğu uygulama için konum kullanmayı, arka planda yenilemeyi vs. kapalı tutuyorum. Hem gereksiz hem de şarj dostu. Bunları denemeni tavsiye ederim. [emoji1360]
Dediğin herşey telefonu aldığımdan beri devre dışı bıraktığım şeyler yine de sağol

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
soğuk havaların etkilediği hatta bazen kapandığı söylentileri bununla ilgili videolar var ama 2 yıl olmuş 2 yılda bu hale gelmesi çok normal serviste pil değişimi yaptırırsanız sorun kalmaz

melte4444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar selam. 6splus ve 7 plus arasında kaldım . faturama ek alacağım . 6s plus 24ay 205 tl 7 plus 36 ay 205 tl. ilk kez iphone kullanicam yeni yıl zamları gelmeden almak istıyoru. 6 s ne kadardaha güncelleme alacak fikir verir misiniz

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Evet, bizim yaşlı canavarın ios 11 geçme vakti geldi. İndirmeye çalıştığım birkaç uygulama ios 11 olmadan çalışmıyor ve istemeden de olsa ios 11 geçme zamanı geldiğini düşünüyorum.

Güncellemeyi direk olarak yükle diyip mi yapmak gerekli ? Yoksa telefonu PC yedekleyip, pc üzerinden ios 11 yükledikten sonra yedeği telefona geri yükleyerek mi ? Bu işlemi hiç yapmadığım için nasıl yapılacağını bilmiyorum aslında.

koray_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Benim bir arkadaşta 16 gb iphone 6s plus gold var galiba satıp x almayı düşünüyor ne kadara satabilir

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
2 yıllık 6s için bu kayıp ideal mi ?

Ekli dosyalar

• IMG_3973.PNG
    IMG_3973.PNG
    271.4 KB · Görüntüleme: 612

ounaldi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba benim 6s in ekranin sol ust kosesinde bi gölgelenme var acaba nedir o. Beyazda belli olmuyor mavi de belli oluyor

Ekli dosyalar

• 84626014-1CF2-4F88-AEC4-A37583B67A0A.jpeg
    84626014-1CF2-4F88-AEC4-A37583B67A0A.jpeg
    45.1 KB · Görüntüleme: 588
  • 482B71E2-E1F3-4CC1-BF38-727FF82CB682.jpeg
    482B71E2-E1F3-4CC1-BF38-727FF82CB682.jpeg
    70.9 KB · Görüntüleme: 686

KaanDRMS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6s Plus ta pil göstergesinde sorun yaşıyorum %46 dan felan bir anda %42 ye iniyor internette otomotik saat diyordu onu yaptım hala oluyor ne yapabilirim ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
iPhone 6s Plus ta pil göstergesinde sorun yaşıyorum %46 dan felan bir anda %42 ye iniyor internette otomotik saat diyordu onu yaptım hala oluyor ne yapabilirim ?
Bende de var aynı telefondan bende hiç olmadı bugüne kadar böyle bir durum.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
6s için ios 11 nasıl kullananlar deneyimlerini yazabilir mi ios 10.3.1 deyim 16 gb kullanıyorum bu gün iphone 7 de 11.2.5 i kullandım hoşuma gitti geçişler falan sizce güncellemeli miyim herkes kötü diyor 6s ios 11 için donuyor kasıyor diyorlar o kadar kötü mü ?