İPhone 6s ekranda leke !!!

Bu konuyu okuyanlar

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhaba.1 ay önce avea son sürümüyle Türk Telekom'dan iPhone 6s aldım 1 haftadır ekranın sol alt köşesinde bariz bir şekilde göze batan kahverengi bir nokta belirdi screenshot aldığımda görünmüyor kırılmaz cam vardı ben camın altında bir toz sandım ama camı kaldırdığımda ekranın kendisinde olduğunu farkettim.Böyle bir çılgınlık böyle bir saçmalık olur mu abi sinir olmamak elde değil 3 bin lira veriyosun bu mu yani karşılığı ve telefonu o kadar nazik ve kibar kullandım ki bir anne baba şefkati ile yaklaştım resmen bırakın düşürmeyi bastırmayı abartmıyorum telefonu masanın üstüne bile koyarken yumuşak bardak altlığının üzerine koyuyorum 4 yıldır iPhone dahil ürünlerini kullanıyorum daha önce böyle bir sorun yaşamadım garantiye versem ne kadar gelmez cihaz ya da böyle bir deneyim yaşayan tecrübe sahibi var mı izlemem gereken yol Hakkında yön gösterecek olan şimdiden saygılar. Teşekkürler.

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Ölü piksel olabilir sürekli yüksek parlaklıkta kullanıldığı Zaman da oluşabiliyor servise gönderin diyecem ama 1 ay geçtiği için sizden ekran değişme parası alırlar ama siz gene de fabrikasyon hatasında ısrar edin derim.Cihaz 1 hafta içerisinde elinizde olur işin kötüsü o zamana kadar size idare edeceğiniz telefon vermiyorlar umarım yardımcı olabilmişimdir

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ekrandaki leke mi olu piksel mu o önemli, leke bariz bir şekilde gözüküyorsa ve cihazında darbe yoksa Genius Bar rezervasyonu al büyük ihtimal ya ekran değişir ya yenisini verirler.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Bi foto atarsan daha rahat yardım edebiliriz eğer ölü piksel varsa belli bi sayıya ulaşmadan bakmıyolar...Apple ı da arayıp bilgi alabilirsin ne yapmam lazım diye zorlu veya akasyayı...

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
image.jpeg

Görüldüğü gibi hocam sıkıntı garantisi için Avea ya mı vereyim göndereyim

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Valla bu ölü piksele benzemiyo anakartla ilgili bi problem değildir inşallah...Aldığınız yere götürün onlara sorun biz istanbula göndeririz filan derlerse verin...

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ölü piksel testi yaptığımda tüm renklerde leke rahatlıkla görülüyor ölü piksel olmadığı anlamına mı geliyor.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Valla bu ölü piksele benzemiyo anakartla ilgili bi problem değildir inşallah...Aldığınız yere götürün onlara sorun biz istanbula göndeririz filan derlerse verin...
Anakartlartla ilgiliye benzemiyor ama apple sizi uzmeyecektir bence gonder garantiye fatura cikarirlarsa da değiştirme durumu anlat

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Bi foto atarsan daha rahat yardım edebiliriz eğer ölü piksel varsa belli bi sayıya ulaşmadan bakmıyolar...Apple ı da arayıp bilgi alabilirsin ne yapmam lazım diye zorlu veya akasyayı...
Arkadaş Avea dam almış zorlu ya da akasya dan değil telefon servise gider ve ekran değişime alınıp borç çıkarılır arkadaşın dediğine göre üzerinden bir Ay geçmiş ölü piksel sadece bir tane var üç piksel olması lazım değişim için ölü piksel in üç çeşidi var biri ekranın içinden ışık gibi birşey gözükür ikincisi noktacık her renkte gözükür üçüncüsü sadece beyaz renklerde bulunur seninki ikincisi servise gönder ama değişim beklememeni öneririm

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese yorumları verdikleri bilgi yardım için çok teşekkürler Allah razı olsun yedek bir telefon bulup birazdan Avea ya gidip servise göndericem süreci burdan sizlere paylaşıcam.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Arkadaş Avea dam almış zorlu ya da akasya dan değil telefon servise gider ve ekran değişime alınıp borç çıkarılır arkadaşın dediğine göre üzerinden bir Ay geçmiş ölü piksel sadece bir tane var üç piksel olması lazım değişim için ölü piksel in üç çeşidi var biri ekranın içinden ışık gibi birşey gözükür ikincisi noktacık her renkte gözükür üçüncüsü sadece beyaz renklerde bulunur seninki ikincisi servise gönder ama değişim beklememeni öneririm
Bazı operatörler servis yerine biz istanbula gönderiyoruz onlar servislik mi değil mi karar veriyo onlar gönderiyo demişti bana...Bölge farklılığına göre değişiyo heralde yöntemler...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Anakartlartla ilgiliye benzemiyor ama apple sizi uzmeyecektir bence gonder garantiye fatura cikarirlarsa da değiştirme durumu anlat
Telefonun aşırı ısınmasından sonra anakarttaki bazı reaksiyonların sonucu da ekrana beyaz nokta vb. gibi yansıyabiliyor o yüzden dedim inşallah anakartlık bişey yoktur diye...

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Birde şöyle bir problem oldu dün gece ekranda sürekli klavye silüeti vardı her yerde uygulamaya girdiğimde kilit ekranında çok saydam bir şekilde dikkatli baktığınızda ekranda klavye silüeti görülüyordu şeffaf şekilde bir kaç kere açıp kapattım düzelmedi 1 saat sonra kendi kendine düzeldi.

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
image.jpeg

Gördüğünüz gibi ekranda rahatça görülüyor.

Az önce Avea bayisine gittim oradaki arkadaşla konuştum durumun kötü olduğunu büyük ihtimalle değişim yapılacağını söyledi resmi olarak 21 iş günü içerisinde geleceğini ancak o kadar uzun sürmediğini en fazla 7 8 gün içerisinde sonuç alındığını söyledi bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olduğu için kargolar çalışmıyor yarın bırakıcam bende sonucu burda an ve an paylaşıcam yardımcı olmaya çalışan yol gösteren kişilere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum Allah razı olsun.

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Ekli dosyayı görüntüle 4046

Az önce Avea bayisine gittim oradaki arkadaşla konuştum durumun kötü olduğunu büyük ihtimalle değişim yapılacağını söyledi resmi olarak 21 iş günü içerisinde geleceğini ancak o kadar uzun sürmediğini en fazla 7 8 gün içerisinde sonuç alındığını söyledi bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olduğu için kargolar çalışmıyor yarın bırakıcam bende sonucu burda an ve an paylaşıcam yardımcı olmaya çalışan yol gösteren kişilere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum Allah razı olsun.
Değişim yapılan cihazlar swap cihazlardır yani sıfır cihaz gönderilmiyor ama gene de sıfıra yakın sayılır ve genellikle ikinci gönderilen cihazda da %50 aynı sorunlu olarak gönderilebiliyor ekran değişimi de olabilir tamamen servise bağlı birşey ben iki kez göndermiştim ip6+mı üçüncüsünde düzgün cihaz gelmişti.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Telefondaki bilgilerini fotoğraf vb. almayı unutma...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Herkese yorumları verdikleri bilgi yardım için çok teşekkürler Allah razı olsun yedek bir telefon bulup birazdan Avea ya gidip servise göndericem süreci burdan sizlere paylaşıcam.
Apple Genius Bar randevusu al hiç telefon bulmana gerek yok 15-30 dk içinde ne olacağı keskinleşip sana çözüm yollarını iletiyorlar.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229

Direkt kargo ile genpa'ya yolla pazartesi günü en geç cuma elinde.

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Tabikide Apple Store'e gidin. Telefonu Avea'dan aldınız diye telefonu Avea üretmiş olmuyor, çok büyük ihtimalle fabrikasyon hatası tabi daha önce Apple cihazlarında böle bişi yaşamadım. En yakın zaman Apple Destek sitesinden Genius Bar randevusu alın onlar büyük ihtimalle değişim telefonu olarak yeni telefon vereceklerdir.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Telefon herhangi bir darbeye maruz kalmadıysa ekran değişimini ücretsiz yapacaklardır. Direk apple store'a götürün.

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ölü piksel olabilir sürekli yüksek parlaklıkta kullanıldığı Zaman da oluşabiliyor servise gönderin diyecem ama 1 ay geçtiği için sizden ekran değişme parası alırlar ama siz gene de fabrikasyon hatasında ısrar edin derim.Cihaz 1 hafta içerisinde elinizde olur işin kötüsü o zamana kadar size idare edeceğiniz telefon vermiyorlar umarım yardımcı olabilmişimdir
Nereden çıkardınız 1 ay geçme işini 23 ay da geçse ekran ücretsiz değişir hatta gerekirse telefon değişir

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Değişim parası alınmaz kardeş, kasada bile darbe varsa garanti dahilinde sadece ekran değişimi yapılır. Geçen gün gözümün önünde yamulmuş iPhone bin kasası çıt çıt ediyor diye cihazı değiştiremeyeceklerini değişim için 1100 TL ücret çıkardılar ama ekranı isterseniz garanti dahilinde ücretsiz değiştiririz dediler, velhasıl ekranı değiştirirler.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145

Bence kendiniz götürseydiniz Genius bar a daha iyi olurdu.%90 ihtimalle ekran değişimi olacaktır.Apple her şeye değişim yapmıyor yapsa nasıl para kazanacak zaten.Ekran değişebilen bir parça olduğundan ekran değişimi yapılıyor yeni cihaz verilmiyor.

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önümüzdeki cuma günü zorlu center daki Apple Store mağazasından Genius Bar rezervasyonu aldım büyük ihtimalle ekranı değiştirirler gibi geliyor banada ama daha öncede sıkıntılar yaşattı bana 1 aylık cihaz olmasına rağmen 3 4 kere açıp kapanmalar oldu daha sonra uyumlu ipsw dosyasını indirip sıfırdan kurulum yaptım sonrasında yeşil ekran sorunu oldu ölü piksel sorunu ekranda klavye silüeti çıktı 1 2 saat sonra kendi kendine geçti bunlar yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum ekran hariç ama bu kadarda olmaması lazım daha öncede iPhone 4 5s şimdide 6s kullanıyorum ilk defa böyle saçma şeyler yaşıyorum

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Apple, memnun kalmayacağın işlem yapmaz. Kafan rahat olsun. Seni rahatlatana kadar ilgilenirler.

Mertkul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaşlar size bugün Apple Store da yaşadığım rezilliği anlatıcam Genius Bar rezervasyonum vardı bugün saat 4 te saat 3 buçuk gibi ordaydım zorlu center mağazasında oradaki çalışanın yanına gittim ve saat 4 te rezervasyonum olduğunu söyledim ismimi sordu söyledim baktı kimliğimi istedi baktı şu arkadaş sizinle ilgilenecek dedi gitti o kişinin yanına oturduk sıcak kanlı bir yaklaşım sergilediğim halde son derece soğuk insanlıktan bir haber merhaba kolay gelsin dediğimde karşılık bile vermeyen bir Apple Store çalışanı erkek fiziksel olarakta neyse Allah'ın gücüne gitmesin sorun neydi dedi cihazın oyun oynarken 2 3 kere yeşil ekran verdiğini 1 ay sonra ölü piksel ortaya çıktığını ekranda klavye silüetinin belirdiğini 5 6 kere cihazın kendi kendine kapandığını yazılımsal hatalar dahil herşeyi anlattım verilen cevap şu cihazı bırakın ekranı değiştirelim yarın akşam gelin alın insan gibi yedek cihazımın olmadığını madem bütün sorun ekranda o Zaman gün içerisinde değiştirilmesini istedim imkansız dedi ben biraz düşüneyim dedim peki dedi ve masadan gitti bu çalışanla anlaşamayacağımı anladım aradan 10 dk geçti geçmedi başka bir çalışanın yanına gittim gün içinde ekran değişimi olmaz mı dedim bana ne desin rezervasyon süreniz dolmuş yeni rezervasyon alın çıldırdım siz dalga mı geçiyosunuz dedim ama yapacak bişeyimiz yok falan yaptı bende sıraya girdim tekrar randevu almak için sıra bana geldi bayana bütün herşeyi anlattım cihazdaki sıkıntıyı ölü pikseli vs bana dedi ki cihazınızın teknik bölüme gitmesi gerek onun için online Genius Bar rezervasyonu almanız gerek bakın hanımefendi zaten bugün saat 4 te randevum vardı 20 dk görüştük daha sonra süreniz doldu deyip tekrar yardım almak için beni size yönlendirdiler dedim ciddi misiniz dedi evet dedim hangi arkadaştı dedi gösterdim yanına gitti bi azar çekti daha sonra bana öncelikli olarak sıra verdi ve özür diledi ve beni daha insani birine yönlendirdi yönlendirdiği çalışana gittim anlattım herşeyi ve yedek cihazımın olmadığını gün içerisinde yapılmasını rica ettim tamam Mert bey 2 saat içinde cihazınızın ekranını değiştirelim gelin alın dedi ve saat tam akşam 7 olmuştu saat 3 buçuktan 7 ye kadar neyse 7 de çıktım 2 saat sonra cihazımı ekranı değişmiş bir şekilde aldım 1 aylık cihazın ekranı değişti benimle ilgili bir problem olmadığı halde ve diğer sorunların ne olduğu meçhul anakarttan kaynaklanan problem miii neyden belli değil

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Evet arkadaşlar size bugün Apple Store da yaşadığım rezilliği anlatıcam Genius Bar rezervasyonum vardı bugün saat 4 te saat 3 buçuk gibi ordaydım zorlu center mağazasında oradaki çalışanın yanına gittim ve saat 4 te rezervasyonum olduğunu söyledim ismimi sordu söyledim baktı kimliğimi istedi baktı şu arkadaş sizinle ilgilenecek dedi gitti o kişinin yanına oturduk sıcak kanlı bir yaklaşım sergilediğim halde son derece soğuk insanlıktan bir haber merhaba kolay gelsin dediğimde karşılık bile vermeyen bir Apple Store çalışanı erkek fiziksel olarakta neyse Allah'ın gücüne gitmesin sorun neydi dedi cihazın oyun oynarken 2 3 kere yeşil ekran verdiğini 1 ay sonra ölü piksel ortaya çıktığını ekranda klavye silüetinin belirdiğini 5 6 kere cihazın kendi kendine kapandığını yazılımsal hatalar dahil herşeyi anlattım verilen cevap şu cihazı bırakın ekranı değiştirelim yarın akşam gelin alın insan gibi yedek cihazımın olmadığını madem bütün sorun ekranda o Zaman gün içerisinde değiştirilmesini istedim imkansız dedi ben biraz düşüneyim dedim peki dedi ve masadan gitti bu çalışanla anlaşamayacağımı anladım aradan 10 dk geçti geçmedi başka bir çalışanın yanına gittim gün içinde ekran değişimi olmaz mı dedim bana ne desin rezervasyon süreniz dolmuş yeni rezervasyon alın çıldırdım siz dalga mı geçiyosunuz dedim ama yapacak bişeyimiz yok falan yaptı bende sıraya girdim tekrar randevu almak için sıra bana geldi bayana bütün herşeyi anlattım cihazdaki sıkıntıyı ölü pikseli vs bana dedi ki cihazınızın teknik bölüme gitmesi gerek onun için online Genius Bar rezervasyonu almanız gerek bakın hanımefendi zaten bugün saat 4 te randevum vardı 20 dk görüştük daha sonra süreniz doldu deyip tekrar yardım almak için beni size yönlendirdiler dedim ciddi misiniz dedi evet dedim hangi arkadaştı dedi gösterdim yanına gitti bi azar çekti daha sonra bana öncelikli olarak sıra verdi ve özür diledi ve beni daha insani birine yönlendirdi yönlendirdiği çalışana gittim anlattım herşeyi ve yedek cihazımın olmadığını gün içerisinde yapılmasını rica ettim tamam Mert bey 2 saat içinde cihazınızın ekranını değiştirelim gelin alın dedi ve saat tam akşam 7 olmuştu saat 3 buçuktan 7 ye kadar neyse 7 de çıktım 2 saat sonra cihazımı ekranı değişmiş bir şekilde aldım 1 aylık cihazın ekranı değişti benimle ilgili bir problem olmadığı halde ve diğer sorunların ne olduğu meçhul anakarttan kaynaklanan problem miii neyden belli değil
O çalışanları yöneten enteresan ya, ben gittim 15 dk beklettiler bağırdım çağırdım hemen geldiler özür dilediler filan sonra ilgilendiler.