İPhone 6s ekranda leke !!!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Öncelikle merhaba.1 ay önce avea son sürümüyle Türk Telekom'dan iPhone 6s aldım 1 haftadır ekranın sol alt köşesinde bariz bir şekilde göze batan kahverengi bir nokta belirdi screenshot aldığımda görünmüyor kırılmaz cam vardı ben camın altında bir toz sandım ama camı kaldırdığımda ekranın kendisinde olduğunu farkettim.Böyle bir çılgınlık böyle bir saçmalık olur mu abi sinir olmamak elde değil 3 bin lira veriyosun bu mu yani karşılığı ve telefonu o kadar nazik ve kibar kullandım ki bir anne baba şefkati ile yaklaştım resmen bırakın düşürmeyi bastırmayı abartmıyorum telefonu masanın üstüne bile koyarken yumuşak bardak altlığının üzerine koyuyorum 4 yıldır iPhone dahil ürünlerini kullanıyorum daha önce böyle bir sorun yaşamadım garantiye versem ne kadar gelmez cihaz ya da böyle bir deneyim yaşayan tecrübe sahibi var mı izlemem gereken yol Hakkında yön gösterecek olan şimdiden saygılar. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Ölü piksel olabilir sürekli yüksek parlaklıkta kullanıldığı Zaman da oluşabiliyor servise gönderin diyecem ama 1 ay geçtiği için sizden ekran değişme parası alırlar ama siz gene de fabrikasyon hatasında ısrar edin derim.Cihaz 1 hafta içerisinde elinizde olur işin kötüsü o zamana kadar size idare edeceğiniz telefon vermiyorlar umarım yardımcı olabilmişimdir

Lazzz

Rektör
Ekrandaki leke mi olu piksel mu o önemli, leke bariz bir şekilde gözüküyorsa ve cihazında darbe yoksa Genius Bar rezervasyonu al büyük ihtimal ya ekran değişir ya yenisini verirler.

Sercan40

Profesör
Bi foto atarsan daha rahat yardım edebiliriz eğer ölü piksel varsa belli bi sayıya ulaşmadan bakmıyolar...Apple ı da arayıp bilgi alabilirsin ne yapmam lazım diye zorlu veya akasyayı...

Sercan40

Profesör
Valla bu ölü piksele benzemiyo anakartla ilgili bi problem değildir inşallah...Aldığınız yere götürün onlara sorun biz istanbula göndeririz filan derlerse verin...

Ölü piksel testi yaptığımda tüm renklerde leke rahatlıkla görülüyor ölü piksel olmadığı anlamına mı geliyor.

Valla bu ölü piksele benzemiyo anakartla ilgili bi problem değildir inşallah...Aldığınız yere götürün onlara sorun biz istanbula göndeririz filan derlerse verin...
Anakartlartla ilgiliye benzemiyor ama apple sizi uzmeyecektir bence gonder garantiye fatura cikarirlarsa da değiştirme durumu anlat

Bi foto atarsan daha rahat yardım edebiliriz eğer ölü piksel varsa belli bi sayıya ulaşmadan bakmıyolar...Apple ı da arayıp bilgi alabilirsin ne yapmam lazım diye zorlu veya akasyayı...
Arkadaş Avea dam almış zorlu ya da akasya dan değil telefon servise gider ve ekran değişime alınıp borç çıkarılır arkadaşın dediğine göre üzerinden bir Ay geçmiş ölü piksel sadece bir tane var üç piksel olması lazım değişim için ölü piksel in üç çeşidi var biri ekranın içinden ışık gibi birşey gözükür ikincisi noktacık her renkte gözükür üçüncüsü sadece beyaz renklerde bulunur seninki ikincisi servise gönder ama değişim beklememeni öneririm

Herkese yorumları verdikleri bilgi yardım için çok teşekkürler Allah razı olsun yedek bir telefon bulup birazdan Avea ya gidip servise göndericem süreci burdan sizlere paylaşıcam.

Sercan40

Profesör
Arkadaş Avea dam almış zorlu ya da akasya dan değil telefon servise gider ve ekran değişime alınıp borç çıkarılır arkadaşın dediğine göre üzerinden bir Ay geçmiş ölü piksel sadece bir tane var üç piksel olması lazım değişim için ölü piksel in üç çeşidi var biri ekranın içinden ışık gibi birşey gözükür ikincisi noktacık her renkte gözükür üçüncüsü sadece beyaz renklerde bulunur seninki ikincisi servise gönder ama değişim beklememeni öneririm
Bazı operatörler servis yerine biz istanbula gönderiyoruz onlar servislik mi değil mi karar veriyo onlar gönderiyo demişti bana...Bölge farklılığına göre değişiyo heralde yöntemler...

Sercan40

Profesör
Anakartlartla ilgiliye benzemiyor ama apple sizi uzmeyecektir bence gonder garantiye fatura cikarirlarsa da değiştirme durumu anlat
Telefonun aşırı ısınmasından sonra anakarttaki bazı reaksiyonların sonucu da ekrana beyaz nokta vb. gibi yansıyabiliyor o yüzden dedim inşallah anakartlık bişey yoktur diye...

Birde şöyle bir problem oldu dün gece ekranda sürekli klavye silüeti vardı her yerde uygulamaya girdiğimde kilit ekranında çok saydam bir şekilde dikkatli baktığınızda ekranda klavye silüeti görülüyordu şeffaf şekilde bir kaç kere açıp kapattım düzelmedi 1 saat sonra kendi kendine düzeldi.

image.jpeg

Gördüğünüz gibi ekranda rahatça görülüyor.

Az önce Avea bayisine gittim oradaki arkadaşla konuştum durumun kötü olduğunu büyük ihtimalle değişim yapılacağını söyledi resmi olarak 21 iş günü içerisinde geleceğini ancak o kadar uzun sürmediğini en fazla 7 8 gün içerisinde sonuç alındığını söyledi bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olduğu için kargolar çalışmıyor yarın bırakıcam bende sonucu burda an ve an paylaşıcam yardımcı olmaya çalışan yol gösteren kişilere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum Allah razı olsun.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 4046

Az önce Avea bayisine gittim oradaki arkadaşla konuştum durumun kötü olduğunu büyük ihtimalle değişim yapılacağını söyledi resmi olarak 21 iş günü içerisinde geleceğini ancak o kadar uzun sürmediğini en fazla 7 8 gün içerisinde sonuç alındığını söyledi bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olduğu için kargolar çalışmıyor yarın bırakıcam bende sonucu burda an ve an paylaşıcam yardımcı olmaya çalışan yol gösteren kişilere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum Allah razı olsun.
Değişim yapılan cihazlar swap cihazlardır yani sıfır cihaz gönderilmiyor ama gene de sıfıra yakın sayılır ve genellikle ikinci gönderilen cihazda da %50 aynı sorunlu olarak gönderilebiliyor ekran değişimi de olabilir tamamen servise bağlı birşey ben iki kez göndermiştim ip6+mı üçüncüsünde düzgün cihaz gelmişti.

Lazzz

Rektör
Herkese yorumları verdikleri bilgi yardım için çok teşekkürler Allah razı olsun yedek bir telefon bulup birazdan Avea ya gidip servise göndericem süreci burdan sizlere paylaşıcam.
Apple Genius Bar randevusu al hiç telefon bulmana gerek yok 15-30 dk içinde ne olacağı keskinleşip sana çözüm yollarını iletiyorlar.

Tys23

Gakkoş
Ekli dosyayı görüntüle 4046

Direkt kargo ile genpa'ya yolla pazartesi günü en geç cuma elinde.

Tabikide Apple Store'e gidin. Telefonu Avea'dan aldınız diye telefonu Avea üretmiş olmuyor, çok büyük ihtimalle fabrikasyon hatası tabi daha önce Apple cihazlarında böle bişi yaşamadım. En yakın zaman Apple Destek sitesinden Genius Bar randevusu alın onlar büyük ihtimalle değişim telefonu olarak yeni telefon vereceklerdir.