iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Merhaba arkadaşlar , 2 yıla yakındır note 4 kullanıyorum. Iphone a geçmek istiyorum. Iphone se almak istedim ama hiçbir yerde bulamadım. Iphone 6s de bütcemi zorluyor. Iphone 6 düşünüyorum. Şu zaman alsam bana yeter mi. ? Şarjı 1 gün çıkarır mi ? ( oyun hiç oynamıyorum , sosyal medya ve haber siterine bakiyorum ) Kamerası nasıldır ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Se nasil bulamadin hocam?n11 gibi sitelerde bile apple turkiye garantilisini satiyorlar.hem baya fiyat avantajli.performans olarak batarya olarak kucuk canavsr tabiri caizse.5s i tasarim olarak seviyosaniz buda onun dopinglisi ::))

ios 10.2.1 kullaniyorum. eskiden android kullanirdim. onlarda sarz 100 olunca cihazı sarzdan cekin diye uyarı verirdi. fakat bu iosta ben oyle birsey goremedim. yani 100 de 100 olunca hemen çekecek miyiz. yoksa bekleyecekmiyiz. bu ayrımı nasil yapacagiz.
%100 olunca 3-5 dkk daha bekle cek hocam sikinti yapma kendine :))sorun yok:))

Merhaba Arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum,bende iphone 6 plus kullanıcısıyım,yaklaşık 1-1.5 aydır batarya sorunu yaşıyorum, batarya %30 larda iken dahi telefon kendiliğinden kapanıyor, şarja bağladığımda ise bazen hemen açılıyor ve açıldığında %15-20 bazende yine %30 larda açılıyor, tahminimce ios 10.2 güncellemesinden sonra oldu.Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.Başka forumlarda itunes'den güncellemenin yeniden yüklenmesi durumunda sorunun düzeleceği yazıyor ama ben emin değilim.cihazı yurt dışından almıştım yaklaşık 1.5-2 sene önce. tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum
Hocam kalibrasyon sorunu.telefon tam desarj olmadan sarja takmak ve veya tam sarj olmadan sarjdan almak bunun gibi sikintilara yol acabiliyor.kalibre edin(nette ayrintili anlatimi var)ve tam sarj desarj olayina dikkat edin.cok sukur herbir yuzdesini goruyor telefonun.boyle seylere karsi asiri takintim var kirarim yani telefonu o derece:)))

Arkadaslar iyi günler. Androidden iosa gecıcem ve benım fıkrım 6s veya 6 altı alma dusuncesınde fakat actıgım baslıkta herkes s7 onerıyor. birde sizden yorum alabılır mıyım ? tesekkurler :)
S7 de olabilir tabi guzel telefon.6s e gelince o da guzel telefon:)))ama taktir edersin ki 6s daha uzun omurlu olacak.kullanim olarak uzmez guldurur.s7 uzermi oda uzmez tabi gecen senenin telefonu(amiral) ama insani kil eden nokta s6 nin ne adi ne sani geciyo bunu hic dusundunuzmu?o kadar para cericen zamaninda kedi yavrusu gibi kalican sonra kenarda.sam amcanin en sinir oldugum noktasinin dik alasi.severmiyim severim ama politikada degisiklige gitmesi sart bu baglamda.neyse :)

Arkadaşlar bende 6s plus ı şarja takıyorum çektikleri sonra batarya kendiliğinden yükseliyor %2-3 falan sonra normal inişe devam parlaklık %80 olduğunda ise hiç gitmiyor sonra aniden %2-3 düşüyor acaba batarya Kalibrasyonu yapmalımıyım ya da reset filan telefonu da alalı çok olmadı normal 1A amper yada bazen 2.1 iPad şarjıyla şarj ediyorum
Kalibrelik olmus.tam sarj tam desarj olayina dikkat ederseniz kalibrasyondan sonra duzelir.

Uygulamalarda biraz açılışta bekletmesi ve artık ram konusunda birkaç uygulamada yeniden başlatması can sıkan iki detayı diyebilirim. Geri kalan kısımlarda hala kullanılabilir seviyede.
Hakkaten ya bu saydigin durumlar disinda mis gibi gidiyo telefon daha olumunede 2 sene var.5 sene kullaniyosun aldigin mali ne diyim.

iPhone 6'mdan çok memnunum. Tuş kilidi yaparken arkada çalışan uygulamaları kapattığım için ram'in 1gb olması da benim için sorun teşkil etmiyor. Bence ios 12'ye kadar gider iPhone 6. Her özellik verilmese de ios 10'daki gibi yapacak birşey yok.
Orasi oyle su anda sana cevap yazdigim cihaz ipod touch 5 :) 512 ram tek cekirdek islemci :)tikir tikir calisiyo.cok performans dususi oldu yollar icersimde tabi ama bi 3-4 sene daha kullanmayi dusunuyorum.estetik olarak zaten mukemmel ipodlar(bana gore) takma kullan diyorum yani:)