İphone 6 Homen Tuşu "çıt" sesi

Bu konuyu okuyanlar

oguzaykut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone6 16 gb telefonu alalı daha 1 ay oldu. Home tuşundan sesler gelmeye başladı "çıt" diye. İşlevinde sıkıntı yok. Touch ID çalışıyor ama ben pimpirikli bir adamım. Var mı bir çözümü?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Donanımsal, nasıl bir çözümü olur ki hocam sizce bir düşünün. Ayrıca asistive touch açıp home tuşunu kullanmayabilirsiniz.

oguzaykut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanımsal olduğunı düşünmüyorum acaba arasına toz filan mı girdi? İşlevsel olarak sıkıntı yok. Servise vermeye değmez bile zaten. Assive Touch kullanmaya da eriniyorum doğrusu.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Donanımsal=yazılım yükleme, format gibi şeylerle çözülemeyen şeyler anlamında yani. Toz kaçması da donanımsal. Her şey olabilir hocam bilemem. İçini açmadan kendi kendine o çıt sesinin geçmeyeceğini herkes bilir.

oguzaykut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım. Bakalım böyle gidiyor. İşlev görmezse servise giderim artık.

Alperen Atalay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benimde kilit tuşu basınca bi kere tık edeceğine 2 kere tık ediyor işlev olarak 1 kere tıklıyor ama yana hafif dokununca tık ediyor işlev yapmıyor ama arada assistive touch kullanıyorum

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
İphone6 16 gb telefonu alalı daha 1 ay oldu. Home tuşundan sesler gelmeye başladı "çıt" diye. İşlevinde sıkıntı yok. Touch ID çalışıyor ama ben pimpirikli bir adamım. Var mı bir çözümü?
bence bir servise ver kardeş....

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Bende ses açma tuşu daha yumuşak ses kısma tuşu daha sert tüm iPhonelarda böyle mi?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
İlk zamanlarda bende de oluyordu. Her çıt yapışında 10 saniye süre ile home tuşuna baskı uyguladım. Zamanla düzeliyor.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Yeni olduğu için öyle oluyor. Zamanla tuş yerine oturuyor. İlk 5s'i aldığımda da vardı.

oguzaykut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için. Bakalım geçecek mi ilerde

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Donanımsal olduğunı düşünmüyorum acaba arasına toz filan mı girdi? İşlevsel olarak sıkıntı yok. Servise vermeye değmez bile zaten. Assive Touch kullanmaya da eriniyorum doğrusu.
Benim nokia c7 2. el almıştım ama garantisi devam ediyordu servise verdim temizleyip verdiler ücretsiz.

Mert Can Karadağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de iphone 6s var 2 ay önce aldım ilk aldığım haftadan beri bu çıt sesini çıkarıyor işlevinde hiç sorun olmadı servise vermeme gerek var mı

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Arada bende de oluyor toz dan olduğunu düşünüyorum tuşa basıp üflediğim zaman dorun kalmıyor bende bir sorun yok