iphone 5s Batarya onerisi(apple calisani olarak)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

alanzos

Üyecik
Arkadaslar merhaba ilginc bir sorunum var eski bir apple calisani oldugum halde bunu yaziyorum iphone 5s cihazim iki yillik suan ve bundan 1.5 ay once telefon cok ilginc bir sekilde aniden kapaniyordu ilginclik su ki prize takili olmayan usb kablosunu taktigim anda yani elektrik yokken telefon aciliyor bu gun genius bara gittin parali batarya degisimi dediler sebebide battery cycyle im 500 gecmis ben appleda calisirken neler neler gordum beni keklemeye calisiyor arkadas neymis 275 lira orjinal bataryasiymia isin ilginci daha ust mode 6 ve 6s in bataryasi 130 liralara kadar inmis suan telefonumu satsam 400 etmez Sizden ricam Bu Deju batarya nasil 6 aydan fazla kullanam varmi veya baska marka onerisi olan ifixiti biliyorum fakat kargo pahaliya geliyor lutfen bir yardim edin bende size kapali kutu appleyle ilgili merak ettiklerinize yardimci olurum gercek yorum bekliyorum bataryalar ile ilgili.

crista7

Profesör
Merhaba ,
öncelikle Deji batarya deju değil.Telefonu geçen nisan ayında yıl 2.el aldım.Satan arkadaşta dürüstçe abi bataryayı değiştirmen gerek çok gitmiyor dedi.İnternete baktım araştırdım hangi batarya alsam acaba diye.Deji yi gördüm yok şöyle iyi yok böyle iyi vs. Girdim internet sitesine 49-50 tl civarında batarya.fiyatı 4-5 lirada kargo ücreti tuttu.Neyse taktım kullanmaya başladım.İlk başlarda memnun gibiydim.Gibiydim diyorum çünkü önceki bataryadan hayli hayli iyiydi.Aradan 4-5 ay geçti.%20 lerde telefon kapanmaya başları.bazen 23-25....Şarja takıyorum açıldığı gibi kaldığı yerden devam ediyordu.Bu arada kullanım süresindede azalmayı yavaş yavaş hissediyordum.Ocak ayında %40larda iken telefon görüşmesi yapıyordum ve telefon kapandı .Aynı konu.Açıyorum açılıyor biraz sonra yine kapanıyordu.Ömrü de çok kısalmıştı günde 2-3 kez şarj etmeye başlamıştım son zamanlarda. Geçen gün Sattım kurtuldum.

Neyse ilk başlarda memnun gibiydim ya.S3 mini modeli için bir sipariş daha vermiştim kardeşimin telefonu için.Mayıs ayıydı sanırım.Kardeşime de dedim şöyle iyi böyle iyi vs..O da bataryayı yıl sonu çöpe atmış başka batarya almış.Bana daha yeni söyledi bunu ben telefonu sattım dedikten sonra.

O yüzden hiç bulaşma deji bataryaya diye düşünüyorum.3-5 ay memnun etsin beni mutlu olayım istiyorsan al tabi.Onun dışında daha 1 yılı bile doldurmadı bu 2 bataryada.Neyseki mebla çok büyük değildi.En fazla 100 tl ödemişimdir.

Son birşeye değinmeden edemeyeceğim.Bu %40 larda iken 2 kez kapandıktan sonra firmaya mail attım dedim durum bundan ibaret.
Cevap olarak ürün faturası ve garanti formu ya da öyle bir form vardı onu bize yollayın size yenisini yollayalım maili geldi.
Nisan ayında alınmış bir form.Yok.Atılmış muhtemelen.
Mail yazdım form yok faturada yok.
Cevap tamam siz açıklamaya yazın bunları bataryayı yollayın yenisiyle değiştirelim oldu cevap.Bataryayı kargoya ver yolla gitsin gelsin 3-4 gün sürecek.
Uğraşmadım. Satan firmanın ilgi alakası nı gerçekten beğendim.Ama ürün den memnun değilim.

Çok uzun bir yazı oldu ... Haydi hayırlı günler herkese...

alanzos

Üyecik
Merhaba ,
öncelikle Deji batarya deju değil.Telefonu geçen nisan ayında yıl 2.el aldım.Satan arkadaşta dürüstçe abi bataryayı değiştirmen gerek çok gitmiyor dedi.İnternete baktım araştırdım hangi batarya alsam acaba diye.Deji yi gördüm yok şöyle iyi yok böyle iyi vs. Girdim internet sitesine 49-50 tl civarında batarya.fiyatı 4-5 lirada kargo ücreti tuttu.Neyse taktım kullanmaya başladım.İlk başlarda memnun gibiydim.Gibiydim diyorum çünkü önceki bataryadan hayli hayli iyiydi.Aradan 4-5 ay geçti.%20 lerde telefon kapanmaya başları.bazen 23-25....Şarja takıyorum açıldığı gibi kaldığı yerden devam ediyordu.Bu arada kullanım süresindede azalmayı yavaş yavaş hissediyordum.Ocak ayında %40larda iken telefon görüşmesi yapıyordum ve telefon kapandı .Aynı konu.Açıyorum açılıyor biraz sonra yine kapanıyordu.Ömrü de çok kısalmıştı günde 2-3 kez şarj etmeye başlamıştım son zamanlarda. Geçen gün Sattım kurtuldum.

Neyse ilk başlarda memnun gibiydim ya.S3 mini modeli için bir sipariş daha vermiştim kardeşimin telefonu için.Mayıs ayıydı sanırım.Kardeşime de dedim şöyle iyi böyle iyi vs..O da bataryayı yıl sonu çöpe atmış başka batarya almış.Bana daha yeni söyledi bunu ben telefonu sattım dedikten sonra.

O yüzden hiç bulaşma deji bataryaya diye düşünüyorum.3-5 ay memnun etsin beni mutlu olayım istiyorsan al tabi.Onun dışında daha 1 yılı bile doldurmadı bu 2 bataryada.Neyseki mebla çok büyük değildi.En fazla 100 tl ödemişimdir.

Son birşeye değinmeden edemeyeceğim.Bu %40 larda iken 2 kez kapandıktan sonra firmaya mail attım dedim durum bundan ibaret.
Cevap olarak ürün faturası ve garanti formu ya da öyle bir form vardı onu bize yollayın size yenisini yollayalım maili geldi.
Nisan ayında alınmış bir form.Yok.Atılmış muhtemelen.
Mail yazdım form yok faturada yok.
Cevap tamam siz açıklamaya yazın bunları bataryayı yollayın yenisiyle değiştirelim oldu cevap.Bataryayı kargoya ver yolla gitsin gelsin 3-4 gün sürecek.
Uğraşmadım. Satan firmanın ilgi alakası nı gerçekten beğendim.Ama ürün den memnun değilim.

Çok uzun bir yazı oldu ... Haydi hayırlı günler herkese...
kardesim eger dedigin gibiyse almasammi ya baska bildigin bir marka varmi suan 275 lira verip 500 donguyu iki yilda saglayacagima 50 liraya deji alsam 275 liraya oranlayinca nerdeyse 6 batarya eder sayet maximum bu teli 2 yil kullanirim yani max ne dusunuyorsun

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve sunuda merak ediyorum telefon performansinda bir fark oldumu

Son düzenleme:

crista7

Profesör
kardesim eger dedigin gibiyse almasammi ya baska bildigin bir marka varmi suan 275 lira verip 500 donguyu iki yilda saglayacagima 50 liraya deji alsam 275 liraya oranlayinca nerdeyse 6 batarya eder sayet maximum bu teli 2 yil kullanirim yani max ne dusunuyorsun

ve sunuda merak ediyorum telefon performansinda bir fark oldumu
telefon aynı telefon şarjı sıkıntı oluyor.Alma bence nette 70-80 tl ye daha iyi olanlar var sanırım.

crista7

Profesör
Mucize Batarya Deji den al orijinal ve sağlam olur.
Bende o web sitesinden aldım zaten.Merkezi Konya'da.

şarj süresi

Ceyda Durdu-25.01.2018

Bataryayı değiştirdikten sonra çok verim alamadım. Akşam %75 olan şarj hiçbir şey yapmadığım halde sabah %20ye iniyor.
75 tl lik bir batarya için bu yorum yapılmış benim deji bataryada da aynı sorun vardı.Gece şarjdan çekersem sabah %50 lerde oluyordu.

Ben gittim 6s aldım.Hem hızlı şarj oluyor.Hem harika şuan batarya.Bence sat 5s i git 6s al hocam.Başka tavsiye edebileceğim birşey yok inanki.

Son düzenleme:

cihat52.5

Üyecik
2013ten beri kullanıyorum 5S'i cok ta memnundum. Ama su batarya olayı patlak verdi telefon 1 saat bile gitmiyor ne yapacagım ben ya.

<<Dkn nyz>>

LANCER REİS:)
Yönetici
Mod. Adayı
Bende telcide çalıştım 1 2 tane deji takmıştık sıkıntı çıkarmadı

stat counter