Iphone 5 Almayı Planlıyorum Fakat Operatörler Vasıtası İle Bir Kaç Sorum Var :)

Bu konuyu okuyanlar

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy S3 Kullanıcısıyım Ama Iphone 5 Kullandıktan Sonra Görüşlerim Epey Değişir Oldu.

Amacım Bu Forumda Kimse İle Tartışmak Değil...

Ne Android Nede İos Fanı Değilim Galaxy S3 ü Bırakmam da ki Sebeb Menü Geçişleri Kısmende Olsa Takılmaları Bu Sorunun Kaynagı S3 değil Android 4.1.1 Yazılımı... Kısacası Android den Sıkıldım Bunun İçin İosa Geçip Biraz Stabilitenin Keyfini Sürmek İstiyorum.
Yoksa Android Çok Başka Uygulamarı Ücretsiz apk olarak Yüklemek İnsanın Hoşuna Gidiyor..

Evet iPhone 5 deki Sorunlara Vakıfım Ekranın 4S deki Boyutta Kalması Mesaj Yazarken Üstten Altan Karartı Kalması Felan Ama İos Bu Sıralar Daha Cazip Gelmeye Başladı . . .

Gelelim Konuya İphone 5 32 GB Beyaz Almayı Planlıyorum S3 ümü Satıp Alacağım Yahut Bu Avea Vodafone Turkcell Gibi Operatörlere Geldiği Taktirde Almayı Planlıyorum Bir Kaç Bayideki Arkdaşlarımdan Duyum Aldım 2 200 2 300 Arasında Olacak Gibilerinden ...
En Mantıklısı Bana Böyle Geldi İlk Başta Tercih Edeceğim Operatörüm Büyük İhtimal Avea Olacaktır..
Nedeni Tarifeleri Ve 3g İnternet Hızı..

Beyaz Almamdaki Sebeb Sİyah Alanlar Rahatlıkla Masaların Üzerine Koyamıyor Cizliyor Ve Haliyle Bariz Ofsaytlık Durum Meydana Geliyor.
Beyaz Alıp IPG GUARD ile de Tam Koruma Sağlamayı Düşünüyorum.

Yurt Dışından Getirte Bilme Fırsatım Olsaydı 1 Dk Düşünmezdim Ama Malesef.

Yada Yurt İçi Yurt Dışı Getirip S3 ve + TL Yahut Laptop Önerisinde Bulanacağım
Laptop Özellikleri 6 GB Ram 2 Gb Ekran Kartı Nvdia 540m i5 2. Nesill 2,4GHZ

Yorumlarınıza Açığım:wink:
apple-iphone-5-white-32gb.jpg

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bence iPhone 5 al rahatla... aslında iPhone'u çok da sevmem ama stabilitesinden söz etmeye gerek yok paran varsa al derim...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence elindeki Samsung Galaxy S III'ü kullanmaya devam et ve iPod Touch 5 al. Hem Android hem de iOS 'un nimetlerinden mahrum kalmazsın... :)

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence iPhone 5 al rahatla... aslında iPhone'u çok da sevmem ama stabilitesinden söz etmeye gerek yok paran varsa al derim...

haklısınız galiba android sever olarak 4 gün kullandıktan sonra kararım nitekim iPhone 5 oldu :)
ama s3 benim göz ağırım diyebilirim
Bence elindeki Samsung Galaxy S III'ü kullanmaya devam et ve iPod Touch 5 al. Hem Android hem de iOS 'un nimetlerinden mahrum kalmazsın... :)
şöyle izah edeyim apple ürünlerinden sadece mağazalarda ipadi felan kullandım öle ancak 5 10 dakikalık ama iPhone 5 i 4 gün kullandım 4 aylık s3 ümü bana unutturdu diye bilirim :)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı olsun iPhone 5'in şimdiden.
Aslında kararını vermişsin, hangi konuda yorum istiyorsun ki? :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
fiyatlar belirlendikten sonra nakit olarak yariya internette yurtdisi cihazlarini bulursun simdi cakallarin cirit attigi donem az sabir derim

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
haklısınız galiba android sever olarak 4 gün kullandıktan sonra kararım nitekim iPhone 5 oldu :)
ama s3 benim göz ağırım diyebilirim

şöyle izah edeyim apple ürünlerinden sadece mağazalarda ipadi felan kullandım öle ancak 5 10 dakikalık ama iPhone 5 i 4 gün kullandım 4 aylık s3 ümü bana unutturdu diye bilirim :)

Benim demek istediğim iPhone 5 ile yapmak istediğin telefon hariç nerdeyse bütün şeyleri yapabiliyorsun. Amerika'dan bütün vergi, kargo masrafları ile 700 TL'ye geliyor. HSBC Bank ayrıca 5 taksit yapıyor. Yok, illa iPhone 5 diyorsan hayırlı olsun demek düşer... :)

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bir Sony aşığı olarak söylüyorum ki Iphonedaki rahatlığı hiçbir telefon veremiyor :) inşallah en kısa zamanda kavusursun :D

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun iPhone 5'in şimdiden.
Aslında kararını vermişsin, hangi konuda yorum istiyorsun ki? :)
operatörler vasıtası ile taahhüt yaparak mı alsam?
s3 üm ve belli miktar para yada laptobumu versem diyorum.
bu konuda ikilemde kaldım

fiyatlar belirlendikten sonra nakit olarak yariya internette yurtdisi cihazlarini bulursun simdi cakallarin cirit attigi donem az sabir derim

evet örneğin bir arkadaşım tanımadığı bir insan vasıtası ile pasport kaydı yaptırmıştı adam iptal ettirmiş şimdi fellik fellik aranıyor :S
Benim demek istediğim iPhone 5 ile yapmak istediğin telefon hariç nerdeyse bütün şeyleri yapabiliyorsun. Amerika'dan bütün vergi, kargo masrafları ile 700 TL'ye geliyor. HSBC Bank ayrıca 5 taksit yapıyor. Yok, illa iPhone 5 diyorsan hayırlı olsun demek düşer... :)
keşke o iiphone 5 kargo ile gelsede ben burada pasport kaydı yaptıra bilsem :D sıfırdan pasport cıkartırım valla ^^

Bir Sony aşığı olarak söylüyorum ki Iphonedaki rahatlığı hiçbir telefon veremiyor :) inşallah en kısa zamanda kavusursun :D
inşallah hocam iyi dilekleriniz için teşekkürler :)

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Valla hocam on numara hızlı telefon avea gerçekten 3g internet hızı dehşet iyi :) 4s sahibiyim ve oldukça rahatım bazen wifiyi kapatıp 3g ile bağlanıyorum evde o şekil yani :D iphone 5 i şuanda düşünmüyorum 4s yetiyor ama almışken yüksek modelini almak en mantıklısı tabi.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
AVEA 3G ile ilgili ilk defa bu kadar pozitif yorum görüyorum.
Test yaptınız mı? Aldığınız sonuçlar ne seviyede?

Nasıl almalıyıma gelince.
Laptop dediğin bambaşka bir şey, yüzyılın safsatasıdır her gelişmiş telefon sonrası "artık laptopa gerek yok" denir, yok öyle bir şey. :)
Laptop senin için önemli bir yer tutuyorsa hala, satma bir telefon almak için. Öte yandan operatörler ile almak da çok gereksiz bir zorunluluk oluşturuyor uzun süreliğine. O nedenle ben HOX'u 12 aylık internet paketi sözleşmesiyle aldım mesela Turkcell'den, 12 ay nispeten daha katlanılabilir bir süre.

Biraz özel bir konu olacak ama, anladığım kadarıyla "vay koyduğum gitsin" diyecek kadar rahat bir maddi durumun yok. Bu durumda S3 gibi yeni bir cihazı bırakıp başka bir pahalı telefona geçmek çok doğru geliyor mu? Haddimi aşmış oldum bunu sorarak ama kusura bakma.
Yine de tavsiyem, S3'ün üzerine para ekleyerek 5 alman olacaktır, ancak benim asıl tavsiyem, hemen her sanayi ürününde makyajlıların daha başarılı olmasından ötürü, bekleyip, S3'ün üzerine parayla 5S alman olacaktır ki o da 1 sene sonrasını gösteriyor. :)

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
operatorler"den alacagina kredi kartina taksitli al ayni sey ikiside

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla hocam on numara hızlı telefon avea gerçekten 3g internet hızı dehşet iyi :) 4s sahibiyim ve oldukça rahatım bazen wifiyi kapatıp 3g ile bağlanıyorum evde o şekil yani :D iphone 5 i şuanda düşünmüyorum 4s yetiyor ama almışken yüksek modelini almak en mantıklısı tabi.
şuan itibari ile avea getirse iphone 5 i hemen bir avea bayisine gidicem sizin görüşünüz iphone 5 de siyah mi beyaz mı ?

benım görüşüm beyaz daha alımlı duruyor sanki :)
AVEA 3G ile ilgili ilk defa bu kadar pozitif yorum görüyorum.
Test yaptınız mı? Aldığınız sonuçlar ne seviyede?

Nasıl almalıyıma gelince.
Laptop dediğin bambaşka bir şey, yüzyılın safsatasıdır her gelişmiş telefon sonrası "artık laptopa gerek yok" denir, yok öyle bir şey. :)
Laptop senin için önemli bir yer tutuyorsa hala, satma bir telefon almak için. Öte yandan operatörler ile almak da çok gereksiz bir zorunluluk oluşturuyor uzun süreliğine. O nedenle ben HOX'u 12 aylık internet paketi sözleşmesiyle aldım mesela Turkcell'den, 12 ay nispeten daha katlanılabilir bir süre.

Biraz özel bir konu olacak ama, anladığım kadarıyla "vay koyduğum gitsin" diyecek kadar rahat bir maddi durumun yok. Bu durumda S3 gibi yeni bir cihazı bırakıp başka bir pahalı telefona geçmek çok doğru geliyor mu? Haddimi aşmış oldum bunu sorarak ama kusura bakma.
Yine de tavsiyem, S3'ün üzerine para ekleyerek 5 alman olacaktır, ancak benim asıl tavsiyem, hemen her sanayi ürününde makyajlıların daha başarılı olmasından ötürü, bekleyip, S3'ün üzerine parayla 5S alman olacaktır ki o da 1 sene sonrasını gösteriyor. :)
avea 3g ile 2 diş çeken yerlerde 6 megabit internet testi gördüm.
2 diş ile bariz film sitelerinde film izledim kasmadan donmadan ileri dahi alabildim diyeyim sana.
aslında param var fakat direk vermek istemiyorum :)) taksite bağlayınca daha rahat ödüyecegim sonuçta gene aynı hesap ama direkt olarak vermem çok geliyor :))

s3 güzel cihaz ama ne bileyim belirttiğim gibi bazı konularından sıkıldım bazı durumlar rahatsızlık vermeye başladı orjinal stock romda touch wiz durduruldu hatası aldıktan sonra android bitmiştir benım için dedim...

operatorler"den alacagina kredi kartina taksitli al ayni sey ikiside
bazı konularda operatörler cazip olabiliyor şu operatörler getirse cihazları da farkına varsak avantaj mı dez avantajmı :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence de iPhone 5'in beyazı. Daha bir şık geliyor. Çoğu insan siyah olanı kullanıyor hem farklılık olur hem de daha hoş duruyor... :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şimdiden hayırlı olsun.

Operatör konusunda ben Turkcell tercih ediyorum. Renk olarak siyah öneririm, - iPhonedo'yu biliyorsanız, beyaz olanların siyah olaranlara göre biraz daha yapışkan ekran olduğunu hissetmiş, tabi kendisi de diyor psikolojik bişey olarabilir diye - tabiki yine sizin seçiminiz.