İphone 4s Jailbreak Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

coreysekiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bugün iphone 4s ios 5.1.1 jailbreak geldi fakat ben yapamıyorum öncelikle redsn0w açıyorum jailbreak basıyorum sonra dediklerini yapıyorum bi hata alıyorum iphone 4s çıkmasına rağmen alıyorum herneyse ben ios5.1.1 i de indirdim jailbreak için onu ayarlardan seçicem ama hangi seçenekten seçicem ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
En güncel Redsn0w sürümünü indirip deneyin (download)

5.1.1 tethered olduğu için extrasa gidip select ipsw kısmından 5.1 restore dosyasını seçmelisiniz. (5.1.1 değil 5.1 restore dosyası), sonra jailbreak yapmayı deneyin

coreysekiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ama benim ios 5.1.1 yani 5.1 i seçersem olucakmı ?
Ayrıca sizin verdiğiniz link en güncel değil kontrol edin

--- Mesaj Güncellendi ---

Seçiyorum ikisinide That IPSW not supported by this version of redsn0w

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ama benim ios 5.1.1 yani 5.1 i seçersem olucakmı ?
Ayrıca sizin verdiğiniz link en güncel değil kontrol edin

Seçiyorum ikisinide That IPSW not supported by this version of redsn0w

Şöyle anlatayım, telefonunuzda 5.1.1 sürümünün yüklü olması lazım. Jailbreak için gereken sürüm ise 5.1. Verdiğim linkteki redsn0w sürümü 5.1.1 tethered jailbreak için çıkarılmış o yüzden sorun olmaz.

yapmanız gerekenler

1) RedSn0w 0.9.10 beta 8 indirin,

Mac:

https://sites.google.com/a/iphone-de...edirects=0&d=1

Windows:

https://sites.google.com/a/iphone-de...edirects=0&d=1

2) Cihazinizi bilgisayara baglayin, DFU moda alin ve RedSn0w'u acin.

3) RedSn0w'da "Extras" butonuna tiklayin, sonrasinda "Select IPSW2 butonuna tiklayarak cihazinizla uyumlu iOS 5.1 ipsw dosyasini secin.

Not: RedSn0w'un bu sürümü iOS 5.1.1 sürümü tanimayacaktir. O nedenle 5.1 ipsw dosyasi gösterilmelidir.

4) RedSn0w iOS 5.1 ipsw dosyanizi tanidiktan sonra RedSn0w'un ilk sayfasina dönün ve "Jailbreak" butonuna tiklayin.

5) RedSn0w ipsw dosyasinin build sürümünü taniyinca "Next" butonuna tiklayarak "Install Cydia" seceneginin bulundugu sayfaya gidin.

6) "Install Cydia" secenegine tiklayarak devam ettiginizde, cihaza Cydia kurulmus olacak ve reboot edilecektir.

7) Reboot sonrasi cihazi tekrar DFU moda alin ve RedSn0w ile tethered boot yapmak icin "Extras" sayfasindaki "Just Boot" butonuna tiklayin.

8) Cihaziniz tekrar reboot olacak ve acilacaktir.

[video=youtube;S7ZpA_5820U]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S7ZpA_5820U[/video]

aşamalar alıntıdır.

coreysekiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Deniyorum teşekkürler

IPSW2 den seçiyorum ios 5.1 'i That IPSW not supported by this version of redsn0w diyor lütfen yardım et ya

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
sorunun nerde olduğunu bilmiyorum ki, 5.1.1 sürümünü kullandığına emin misin, 5.1 i seçtiğine emin misin. kendi elimle yapmadıkça emin olamıyorum o yüzden beni aşar. diğer üyeler elbet yardım eder

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
benim bildiğim jailbreak gelmedi. sadece downgrade geldi yani sürümü 5.1.1 'den 5.0.1'e indirebilme fırsatı geldi, böylece 5.0.1'e geçerek insanlar JB yapabilecekler.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
benim bildiğim jailbreak gelmedi. sadece downgrade geldi yani sürümü 5.1.1 'den 5.0.1'e indirebilme fırsatı geldi, böylece 5.0.1'e geçerek insanlar JB yapabilecekler.

doğru ya, iphone 4s te çalışmıyor tethered jailbreak yöntemi. sabahtan beri düşünüyorum bende :D

zıppırık

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben geçen hafta çok denedim. Olmuyooor olmuyooooor.
Lanet olası günceleme. Menüler gelmiyor. Jailbreak te yapamadım. Elma veya ananas gelip takılı kalıyor saatlerce....

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bu arada bilgilendirme olsun 5.1.1 için 4s de dahil tüm iphone'lara jailbreak çıktı bir aydan fazla oluyor galiba

gokkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir hata yapıp ios6'ya güncelleme yaptım, acemiliğime geldi bi arkadaşın tavsiyesi üzerine geçiş yaptım açıkçası. Bir önceki yazılıma dönüş yapmam mümkün mü acaba? Iphone ve ios konusunda çok acemiyim. Android kullanıcı olarak iosda yaşadığım sıkıntılar (bluetooth, zil sesi değiştirme, resim-müzik vs atma) beni bir hayli soğuttu telefondan,. Oysa androidde ne güzeldi; kablosunu bağla istediğini yap :D neyse aldık bir kere artık yapacak bişey yok