İphone 3gs şarj yarım gün bile gitmiyor

Bu konuyu okuyanlar

darkpower88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonum İphone 3gs yurtdışından almıştım.Telefonum aşırı şarj yiyor.3G'siz kullandığımda sadece mesaj vs için şarj normal gidiyor fakat ne zaman oyun açsam ne zaman 3G'yi aktif edip kullansam telefon resmen su gibi şarj yiyor.Tamam 3G çok şarj götürüyorda 1 dakikadada %8 düşmezki ama dimi?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu arada türkcelle götürdüğümde recovery modda kalmıştı telefon adam bataryan bozuk dedi 29 hatası alıyorum dedi ama düzeltti sonra.Ankarada İservis diye biryere gittiğimde adam dediki yazılımsal olabilir dedi.baseband ile ilgili birşeyler söyledi.Nedir bu baseband geri almanın çaresi yok mu?Telefon %20-30 a kadar normal gidiyor fakat arada bir birden şarj bitiyor sıfırlanıyor resmen.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

11Trex11

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Ayarlar --> Genel --> Hakkında kısmına girip en aşağıda Modem Firmware var o baseband oluyor işte oradaki kaç acaba sizin ?

jojovatanecigi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence serfisine götür yenı den açıp şarj ettsinler nezamandan beri kullanıyosun ben 3g kullanıyorum aynı problem bendende mevcuttu servısınde şarj ettirdim bataryasını duzeldi

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
eğer cihazın simkilitliyse ve unlock yapmak için ipad basebandı yüklenmişse şarjı çok yemesi normaldir. wifi'yi de kullanmadığında kapat.
not: baseband yükselir firmware yükleyerek ama asla düşmez yazılımsal olarak.