"iPad is disabled" ve Apple rezaleti

Bu konuyu okuyanlar

Ömer Wolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar. Şifrenin defalarca yanlış girilmesinden dolayı iPad kilitlenmiştir, sınırsız olarak. Cihazın yedeği Yurtdışında ve cihazın hemen açılması lazım. Veri kaybı yaşamadan nasıl açılabilir ? İçinde binlerce fotoğraf, döküman, adres ve kişiler var. Çok önemli. İstanbulda bu kilidi açabilecek bir servis biliyor musunuz ? 1 resim bile silmeden verileri kurtarabilecek ?

Bu arada apple'ı kınıyorum. İnsanlık hali, unutabiliriz ve yedeklerimizin başına birşeyler gelebilir. Dün apple ile iletişime geçtim ve bana verdikleri cevap "sıfırlayın" oldu. İçerisinde önemli bilgilerin olduğunu ve böyle birşeyin söz konusu olamayacağını söyledim. Bana dedikleri şey "kilitli cihazları açamıyoruz" oldu. Bunun üzerine cihazın içindeki herşeyi doğrulayabileceğimizi, kimlik ve e posta bilgileri ile "zorlu'ya gelsek yardım edebilir misiniz ?" diye sordum, yine "açamayız" dediler.

Her kurum ile şifrelerin kırılması konusunda anlaştılar. (bkz. FBI) ama bir kullanıcının herşeyi doğrulamasına rağmen anlaşamıyorlar...

Neyse. Konu budur arkadaşlar. Sorunu nerede kusursuz bir şekilde halledebilirim ?

teşekkürler...