ios un kastığı oyun var mı (iphone 8 plusta)

Bu konuyu okuyanlar

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
iPhone 8 Plus’ı bilmem ama iPhone X te şu oyunlar kasıyor
1.Shadowgun legends(High graphic te hem de)
2.Score Match ilk 15dk sonra hafif ısı kasılmalar başlıyor
3.Asphalt 8
4.Fortnite
İlginç olan tek şey PUBG kasmıyor oyun çok iyi çalışıyor
Oyunlarda İPhone x te ısı çok fazla oluyor uzun süre oynandığında sağ taraf ateş oluyor
iPhone 8 Plus daha büyük olduğu için ısıyı dağıtıp kasma filan belki yapmıyordur ama benim durum böyle sürüm 11.3

M

Murat Burç

SDN Okuru
3.Asphalt 8
4.Fortnite
Oyunlarda İPhone x te ısı çok fazla oluyor uzun süre oynandığında sağ taraf ateş oluyor
iPhone 8 Plus daha büyük olduğu için ısıyı dağıtıp kasma filan belki yapmıyordur ama benim durum böyle sürüm 11.3
Pubgde sorun olmaması ilginç. Benim 5T'de Pubg high ayarlarda (ultra HD yok sanırım X'de de yok) cihaz ısındığını bariz hissettiriyor ama FPS iyi fornite zaten sıkıntılı ama denemedim ben Asphalt 8 en ilginç olanı. Shadowgun legends zaten yeni çıktı sorunlar normal

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
iPhone 8 Plus kullanıyorum, oynadığım oyunlardan en çok zorlayan tahminimce pubg olacaktır; ısınma veya kasma olmuyor gayet rahat oynatıyor.

34Araba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
3.Asphalt 8
4.Fortnite
ben iphone 6s kullanıyorum hiçbir şekilde kasma yok

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ben iphone 6s kullanıyorum hiçbir şekilde kasma yok
iPhone X te ısıdan dolayı kasılma var yani türkçesini tam diyemeyeceğim thermal throttling ve frame drop olayı yaşanıyor kısacası yani ısı kaynaklı
X'ler tahminimce küçük kasa olduğu için ısıyı tam dağıtamıyor işlemci de yüksek güçte olunca bu olay yaşanıyor

20567053

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
iPhone X te ısıdan dolayı kasılma var yani türkçesini tam diyemeyeceğim thermal throttling ve frame drop olayı yaşanıyor kısacası yani ısı kaynaklı
X'ler tahminimce küçük kasa olduğu için ısıyı tam dağıtamıyor işlemci de yüksek güçte olunca bu olay yaşanıyor
ben ip8+ dedim zaten hani onu alıcamda yaşanıyor mu bilmek istedim bu devirde x mi alınır 6100TL

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ben ip8+ dedim zaten hani onu alıcamda yaşanıyor mu bilmek istedim bu devirde x mi alınır 6100TL
Hiç sorma yeğenim yaptık bir hata değiştirmek istesen zarar napalım durmak yok yola devam İos alacaksan 8 plus X alınca seni XXX yapıyor bi güzel

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
henüz denk gelmedim kasmaya veya ısınmaya iPhone 8 Plusta

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
3.Asphalt 8
4.Fortnite
6000 lira ver sonunda boylemi oldu

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
6000 lira ver sonunda boylemi oldu
6000 vermedim eski telefonu satıp üzerine koydum pasaport ve o zaman ki dolar kuru ile bana sadece 1500₺ maloldu 6000₺ tek başına verenlere bi şey demiyorum
Sırf 6000₺ verilen bi telefon eleştirilmeyecek diye bir şey yok bazı fanboylar gibi bir telefonu alınca onu ölesiye korumam kötü yanları varsa eleştirmekten kaçınmam sonuçta hiçbir telefon şirketinde hissemiz yok
Bundan sonra İPhone X elimde eskirse yeni bir İPhone kesin olarak düşünmem.

dllturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hiç sanmıyorum apple kastıracak bir oyun olduğunu

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bazı saftirik sheeple stajyerleri kasan iphone olayını inkar etmiş...

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Apple Beyciğim performansın pilden münfail olduğunu söylüyor. Pile (bataryaya) iyi bakar iseniz, ayarlardan her bir şeyciği açmaktansa, işinize yaramayanları kapatır, yani ayarları muntazam ederseniz -uygulamalar App Store'da sadece iPhone için yazılmış olduğu için- mesele çıkmaz diye söyleyebilirim.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Fortnite kasma sorunlarını ararken buldum bu başlığı bende bir şeyler yazıyım dedim. İPhone 8 Plus kullanıyorum ve Pubg 'nin herhangi bir şekilde kastığını hiç görmedim. Şuan Fortnite'da 10. Sezona yeni geçtik ve 9. ya da diğer sezonlardan hiçbir farkı yok...yine kasıyor. Aslında kasma sorunu olduğunu düşünmüyorum sadece fps ile alakalı bir durum diye düşünüyorum ama çok iyi bir internette oynuyorum ve ayarlarım orta kalitede 60fps fakat yine kasma sorunu yaşıyorum. Nedendir bilinmez ama 256GB'lık bir telefonda kasması hiç normal değil. Daha 100GB boş alan var telefonun kendisiyle alakalı bir problem olmadığı belli. Yüksek kaliteye alınca da fps düşürüyor anlamadım gitti. 9. sezon bitmeden hemen önce "fortnite mobilde yaşadığınız sorunlardan dolayı 30 savaş bileti hediyemiz" diye bir hediye gelmişti. Evet biraz düzelmişti ama şuan 10. sezon'da da çok farklı değil durum. Ve bu arada sadece fortnite oynarken olduğunu farkettiğim bir şey de ses problemi. Fortnite ana menüde çalan şarkının yanında bir de azımsanamayacak bir "tık tık" ses geliyor. Benim telefonda mı bir problem var yoksa siz de de aynı mı?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İphone alınca her oyunu ultrada sorunsuz oynacağını sanan tipler var üzülüyorum şahsen. O kadar para veriyorsun bir de oyun kasıyor ne koyar insana. İphone cihazlarda özellik zaten yok öyle donanım olarak Ram olsun GPU olsun adamlar zaten parayı yazılımdan kazanıyor donanıma bakmıyor hiç. Bende Microsoft Lumia vardı S6'da kasan oyunlar Lumia'da kasmıyordu bu kadarını söyliyeyim size.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
iPhone 8 plus ta şu oyun kasıyor diye varsa söylesin indireyim denemek isterim. Bugüne kadar donan kasan birşey görmedim.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
iPhone 8 plus ta şu oyun kasıyor diye varsa söylesin indireyim denemek isterim. Bugüne kadar donan kasan birşey görmedim.

Arkadaşım da aynı cihaz var bir kaç oyunda kasma ve takılma var diyordu hatta o kadar para verdin bir de kasmasıyla uğraşıyorsun diye de dalga geçmiştim oyunların isimlerini öğrenebilirsem yazıcam buraya ?

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Iphone 8 plus bence verilen paraya göre istediğim işleri görmüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben iphone 8 plus a 5700 lerde ve daha yüksek fiyatlarda para vermek yerine giderim mate 20 pro,p30 pro ve s10+ yani onlar daha iyi şeyler sunuyor en azında kameralarda oldukça iyi ve 128 gb dahili hafiza,6 gb ram ve 8 plus a göre daha az kasma sorunu yaşıyor, daha yenilikçi özelliklere sahipler ve saydım telefonların hepsi daha güncel telefonlar isterseniz internete girip vatan ve mediamarktan fiyatlarinada bakabilirsiniz 8 plus in fiyatlariyla ayni oyuzden 8 plus eskide kalmis bir telefon benim goruslerim bu sekilde sizin gorusleriniz de bu sekilde mi ???

Son düzenleme:

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Iphone den başka telefon kullanamam diyorsan git daha uygun bir fiyata iphone 7 yada 7 plus al daha mantıklı bir çözüm

Bu ios işlemcisi sevdanızı analmiyorum bence android daha iyi ve fiyatlarıda daha uygun mesela s10+ (6750)tl Iphone xs max (13250) fiyatlardan da anlıyorsunuz bence s10+ xs max dan kat kat daha iyi

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Iphone den başka telefon kullanamam diyorsan git daha uygun bir fiyata iphone 7 yada 7 plus al daha mantıklı bir çözüm

Bu ios işlemcisi sevdanızı analmiyorum bence android daha iyi ve fiyatlarıda daha uygun mesela s10+ (6750)tl Iphone xs max (13250) fiyatlardan da anlıyorsunuz bence s10+ xs max dan kat kat daha iyi

Adamlar yazılımdan kazanıyor yemin ediyorum başka bişeyden değil donanım yok özellik yok android'de olan bir şeyi kendileri ekleyince yenilik diye kandırıyorlar bizim kerizleri :)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ya o telefondan yüksek performans beklemen yanlış değil ama senin cihazın güçlü değil yılına göre (senin telefonun 2014’un İPhone 6 si ile ay
Adamlar yazılımdan kazanıyor yemin ediyorum başka bişeyden değil donanım yok özellik yok android'de olan bir şeyi kendileri ekleyince yenilik diye kandırıyorlar bizim kerizleri :)
zaten iOS işletim sistemine geliştirip ekliyorlar genellikle android özelliklerini ama (bence) İPhone cihazlarındaki RAM miktarını android ile kıyaslayacak isek iphone’u 3 veya 2 ile çarpmalıyız (cihazdan cihaza oran değişiyor)