Ios 5.0.1 untethered jailbreak !

Bu konuyu okuyanlar

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
53422d2b-c2db-bf2e.jpg

Chronic Devteam, bugün yayınlanan Untetheret Jb aracı Redsn0w' un ardından, aynı açığı kullanan ve tetheret jailbreak' li telefonları bilgisayar gerektirmeden, cydia içerisinden indirip kuracakları ve bununla untetheret jailbreak yapacaklari bir paket yayınladı.

Adı "Corona 5.0.1 Untether" olan bu paketi kurup telefonu kapatıp açtığınızda telefonunuz artık bilgisayardan bağımsız "Untetheret" jailbreak oluyor.

Daha önce redsn0w ile jb yaptıgım icin ben denemedim.

Kaynak-iY(mustafaeren)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar iOS 5.0.1 untethered jb çıktı...
Şu an sadece iPhone3GS, iPhone4, iPhone4-CDMA,
iPad1, iPod touch 3G, iPod touch 4G için geçerli....
iPad 2 ve iPhone 4S Sahipleri şimdilik bekleyecekler...
Sim kilitli cihaz sahipleri yeni bir açıklamaya kadar lütfen sabretsinler...

Mac için: http://musclenerd.com/redsn0w_mac_0.9.10b1.zip
Windows için: http://musclenerd.com/redsn0w_win_0.9.10b1.zip

musclenerd linkleri aşırı yoğunluktan dolayı çalışmayabilir, multiupload'daki alternatiflere yönelin...

Alternatif Linkler:

iOS 5.0.1 FW Download için:
iPhone, iPod, iPad and Firmware/Software Download

Nasıl Uygulayacağız?

Kaynak iY(burcinkarabacak)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hiç bilgim yok merak ettim bir araştırayım :)

hostagedown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haberi bugün aldım, akşam kuruyorum, mesai bitsin eve koşmak istiyorum beyler:) kadıköy bstancı arasını 5 dakikada gitme rekoru kırabilirim

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=110040]BEFEGA[/MENTION] arkadaşımıza teşekkür ediyorum :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Maalesef iPad 2 ve iPhone 4S sahipleri biraz bekleyecekler :)

--- Mesaj Güncellendi ---

Bende teşekkür ederim konuyu açtığın için :)

Yeni bakma fırsatım oldu jailbreaki gördüm hemen iPhone kategorisine girdim :) Konuyu açmışsın bende devam ettirdim :)

rica ederim... teşekkürler bilgilendirmeler için :)

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
icloud' u etkiliyor mu jailbreak. tüm yedekler orda çünkü patlamayalım sonra yapan varsa aranızda bilgilendirirse sevinirim

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
icloud' u etkiliyor mu jailbreak. tüm yedekler orda çünkü patlamayalım sonra yapan varsa aranızda bilgilendirirse sevinirim

Eğer önceden tethered jb yaptı iseniz, Cydia'ya girip Corona yazıp çıkan programı yüklerseniz. Telefonu yeniden başlattığınızda UnTethered JB sahibi olabilirsiniz :)

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kurun arkadaşlar hiç bir sorun yoktur.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eger telefonunuzun surumu 5.0.1 ise jailbreak yaparken select ISPW yapıp surumu yenıden gostermenize gerek YOKTUR . suanda repolarda sıkıntı var sanırım cydiadan repo yuklerken hata verebilir guncelleyip duzelteceklerini düşünüyorum olmazsa tekrar jailbreak yapmanızı tavsiye ederim.telefonun pc ihtiyacı çekmeden açılması uzun bir süre sonra gerçekten nimet :)bununla ilgili enbuyuk sıkıntılarımı gsm operatorleri ararken yaşamıştım operatore teknik bi sorun bildirdiğinizde öncelikle telefonu kapa aç diyolar eskiden bu olayı yapamadıgım için kalıyodu sorun artık çözume ulaşacak.

burak042

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar telefonum iphone 4 ve turkcellden taahhütlü alınanlardan. Daha önce hiç bu işlemi yapmadım. Acaba bu işlemi yapmadan telefondaki uygulamaları itunese yükleyip sonra ordan geri alabiliyormuyuz ve acaba bunu nasıl yapacağımı birisi ayrıntılı olarak anlatabilir mi?

şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
GSM ve CDMA firmwareleri arasındaki fark nedir?

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım şimdi jailbreak yaptıktan sonra her uygulamayı yüklersin itunes ten atıp. fakat jb yi sildikten sonra o dosyalar itunes de durur ama tekrar telefona yükleyemezsin. Hata verir. :)

hikcell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni versiyon çıktı bazı problemler giderildi.[h=2]Fix iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Bugs With New Redsn0w 0.9.10b3[/h]bunu indirip kurun sorunsuz çalışıyor denedim. link aşağıdadır
windows için
https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.10b3.zip?attredirects=0&d=1

mac için
https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.10b3.zip?attredirects=0&d=1

--- Mesaj Güncellendi ---

itunes i açıp yedekle diyorsun sonra telefonu kapatıp jb yapıyorsun açıldığında vay be diyorsun :)) tüm uygulamalarında yerinde durur

Son mesajlar