iOS 12 Beta

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
892
Aynen :)
Bu arada 3D Touch olmayan cihazlarda klavyede boşluk tuşuna basılı tutarak araya girme özelliği gelecek vs. demiştim. Hiç bir haber kaynağında görmemiştim yanlışım olmasın ama o özellik gelmiş :)
GM olduğu zaman ios 13 gm çıkana kadar güncelleme gelmiyor mu?Bir de gm sürümü nasıl yükleniyor?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
GM olduğu zaman ios 13 gm çıkana kadar güncelleme gelmiyor mu?Bir de gm sürümü nasıl yükleniyor?
İlk soru hayır güncelleme geliyor sıkıntı yok. İkinici soru ayarlardan yükleyebilirsiniz fakat sıfırdan sıkıntısız kullanmak isterseniz yedek alıp temiz kurulum yapmanız tavsiye edilir. Forumda konular mevcuttu yanılmıyorsam :)

Reaksiyon puanı
892
İlk soru hayır güncelleme geliyor sıkıntı yok. İkinici soru ayarlardan yükleyebilirsiniz fakat sıfırdan sıkıntısız kullanmak isterseniz yedek alıp temiz kurulum yapmanız tavsiye edilir. Forumda konular mevcuttu yanılmıyorsam :)
Ayarlardan kontrol ettiğimde çıkmadı.Nedendir ki?

Reaksiyon puanı
892
Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Aşağıdaki link yardımcı olacaktır. Yine de takıldığınız yer olursa buradayız :)

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı güncelleme
Çok teşekkür ederim ilginizden dolayı linki inceleyeceğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aşağıdaki link yardımcı olacaktır. Yine de takıldığınız yer olursa buradayız :)

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı güncelleme
Siz hangisini öneriyorsunuz, telefondan yapsak olmaz mı yoksa İTunes üzerinden mi yaparsak daha iyi? Aradaki fark tam olarak nedir?

Son düzenleme:

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Çok teşekkür ederim ilginizden dolayı linki inceleyeceğim.

Siz hangisini öneriyorsunuz, telefondan yapsak olmaz mı yoksa İTunes üzerinden mi yaparsak daha iyi? Aradaki fark tam olarak nedir?

Telefon üzerinden dosyalar tam olarak telefona aktif olarak yüklenmiyor bu şekilde telefon bir cihaza bağlı olduğundan herşey yükleniyor tüm dosyalar yerli yerinde yükleniyor. Ben şimdiye kadar o şekilde yüklemedim bi zararını görmedim ama söylenilenlere göre daha iyiymiş iTunes üzerinden. Arada öyle fark olarak sen telefondan yükledin diye örnek veriyorum duvar kağıdının gelmeme olayı falan yok.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Şimdi şöyle ayarlarınızı yedekleyip iTunes üzerinden yeni sürümü kurarsanız bellekteki yazılımı tamamen kaldırıp yenisini kurar. Yedeklerinizden de ayarlarınız yapılıp belgeleriniz yüklenir. Bu güvenilir ve tavsiye edilen yöntemdir. Her tam sürüm yükseltmesinde yapılması gerekir. OTA üzerinden kurulum ise önceki sürümden kalıntılar içerir, bazı özellikler çalışmayabilir ve şişebilir. iTunes ile yapılan yükseltmeyi öneririm. İyi forumlar :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Sonunda şuraya yüzdesel bilgi gelmiş :)
5F695263-DAD8-4C31-9C41-052CE1A060A4.png

Bu arada yedek alıp tam sıfırlama yapıp yedeği tekrar kurarsanız yine temiz bir kurulum yapmış olursunuz :)

whoisata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
böyle bir şey yok tam sürüm güncellerken sıfırlayın gibi. ota güncellemeleri ile iTunes aynı

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
böyle bir şey yok tam sürüm güncellerken sıfırlayın gibi. ota güncellemeleri ile iTunes aynı
Kaynak? Yaşadığınız tecrübe? Anlatında bizim yanlış bildiğimiz veya deneyimlediğimiz bir şey varsa bilelim. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Evet arkadaşlar bilmem nelerin istilası altındayız. Aldırış etmeyin adminlerimiz burada. İyi forumlar :D

Son düzenleme:

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
telefon ile güncelleme yaparken yama gibi düşünün var olan sürümün üstüne yenilikleri ekleme yapar itunes ile güncelleme yaparken sürüm sıfırdan kurulur ve telefondan güncelleme yaparken oluşacak hataların önüne geçilir en sağlıklısı itunes ile güncelleme yapmaktır yada normal telefon üzerinden kurup memnun kalmazsak itunes ile geri yükleme yapılıp temiz kurulum yapmaktır bu daha öncedende tartışılan bir konuydu çoğu arkadaşta itunes ile güncelleme yapmanın daha sağlıklı olduğunu belirtmiştir

whoisata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tamamen yanlış algı ve psikolojik temelli bir şeyden bahsediyorsunuz OTA güncellemelerinin uzun sürmelerinin sebebi kodların tekrar yazılmasıdır aynı itunesta olduğu gibi, iTunes tüm sistem yazılımını yazar OTA değişkenleri yazar arada bir fark yok

size bunu Tim Cook mail attı sanırım "kardeşim itunestan yükle her zaman" diye ? OTA tın amacı ne sizce? kaldırsınlar o zaman herkes itunestan yapsın

Son düzenleme:

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Tamamen yanlış algı ve psikolojik temelli bir şeyden bahsediyorsunuz OTA güncellemelerinin uzun sürmelerinin sebebi kodların tekrar yazılmasıdır aynı itunesta olduğu gibi, iTunes tüm sistem yazılımını yazar OTA değişkenleri yazar arada bir fark yok

size bunu Tim Cook mail attı sanırım "kardeşim itunestan yükle her zaman" diye ? OTA tın amacı ne sizce? kaldırsınlar o zaman herkes itunestan yapsın

Tim cook’un mail atmasına gerek yok apple çalışanına danıştım bu şekilde açıklama yapıldı bana herkes itunesten yapacak diye bir kural yok isteyen istediği şekilde kurulum yapar fark yok dediğiniz için bende kendi görüşümü bildirdim sadece daha doğrusu apple çalışanın bilgilerini aktardım

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
En temizi ipw.me adresinden cihazınıza ait paketi indirip itunes üzerinden kurmaktır.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
En temizi ipw.me adresinden cihazınıza ait paketi indirip itunes üzerinden kurmaktır.
ipsw.me* :)

OTA'nın amacı güncellemeyi ulaştırdıkları sayı sayısını artırmak, güncellemeyi daha kolay hale getirmektir. OTA yolu ile yapılan güncellemede her zaman sıkıntı çıktığını söylemiyoruz bizde. Hatta yukarıda OTA ile güncelleme yapıp cihazı sıfırlasanız da olur yazdım.Önceki yazılımdan kalan artıklar oluyor veya OTA ile kurulumda yüklenmeyen dosyalar oluyor. Bu Beta süresince sık sık yaşadım. OTA ile olsun iTunes ile güncelleme yolu ile yüklenen yazılım olsun sıfırlanması gerek. He sıfırlanmazsa kullanılmaz mı kullanılır. Ama benim gibi kullanıcıların hem içi rahat etmez hemde en ufak hatayı görür ve canı sıkılır. Bu yüzden ya ipsw.me adresinden onaylı son sürümü indirip kurmanızı ya da OTA yolu ile veya iTunes ile güncelleyerek yedek alıp sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu konuya burada nokta koyalım çünkü iOS 12 ile ilgili şeyler yazacağız. Bu konunun yeri burası değil. Anlayışınız için teşekkürler. İyi forumlar.

Bu arada denemediğimiz bir şeyi önermiyoruz arkadaşlar. Denedik farkı gördük ondan ötürü bu yöntemi öneriyoruz. Forumda kalp kırmadan yardımlaşalım yanlış bilgi verip kimsenin hakkına girmeyelim :)
Ekran Alıntısı.jpg

Son düzenleme:

whoisata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ekran görüntünüz neyi kanıtlıyor anlamadım yedek alabiliyorsunuz tebrikler. lütfen bana ota güncellemesi ile problem yaşayan fakat itunestan atılan yazılım ile yaşamayan bir telefonun kaydını atın.

Phone 3gs, 5s, 6s ve iPad Air kullandım şu anda x kullanıyorum tecrübemle sabittir iTunes ile uğraşmayın OTA'ya güvenin iyi yardımlaşmalar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
ekran görüntünüz neyi kanıtlıyor anlamadım yedek alabiliyorsunuz tebrikler. lütfen bana ota güncellemesi ile problem yaşayan fakat itunestan atılan yazılım ile yaşamayan bir telefonun kaydını atın.

Phone 3gs, 5s, 6s ve iPad Air kullandım şu anda x kullanıyorum tecrübemle sabittir iTunes ile uğraşmayın OTA'ya güvenin iyi yardımlaşmalar.

Ekran görüntüm ile anlattığım şeyi yaptığımı söyledim bunu anlamayacak bir şey yok. Phone 3gs falan filan dediğiniz şeyleri kullanırken biraz daha dikkat ederseniz daha iyi olur. Standart kullanıcıların bile başını ağrıtan bir sürü durum gördüm o yüzden fazla vaktinizi çalmayacak işinizi garantiye alacağınız bir yöntem söyledim. Ayrıca birilerine tavsiye vermek istiyorsanız bunu benim konumda değil başka bir konu açarak yapmalısınız. iOS 12 dışında başka bir şey yazmamanızı istiyorum. İyi forumlar.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
arkadaşlar boş tartışıyorsunuz temiz kurulıum her zaman daha iyidir büyük güncellemelerde ota üzerinden küçük sıkıntılar olabiliyor