iOS 12 Beta

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Son düzenleme:
Peki mesaj alabiliyor musunuz? Birde hattı başka bir telefonda dener misiniz? Bunlara ek olarak iMessage’ı ayarlardan kapatıp denemenizi istiyorum. (Ayarlar > Mesajlar > iMessage anahtarını kapat)
Ekli dosyayı görüntüle 42971
Evet mesaj alabiliyorum. i message yi kapatıp denedim sonuç yine aynı. Şimdi tekrar operatörle görüştüm ve sim kart değişikliği istedim.

Evet mesaj alabiliyorum. i message yi kapatıp denedim sonuç yine aynı. Şimdi tekrar operatörle görüştüm ve sim kart değişikliği istedim.
Farklı bi cihazda deneseydiniz sorunun nerede olduğunu net anlardık. Böyle bir imkanınız yoksa zorlamaya gerek yok en iyisi yeni hat. İyi forumlar :)

Farklı bi cihazda deneseydiniz sorunun nerede olduğunu net anlardık. Böyle bir imkanınız yoksa zorlamaya gerek yok en iyisi yeni hat. İyi forumlar :)
Evet o mesajınızı sonradan farkettim başka cihazda da denedim en son çare olarak yeni sim kart istedim. İlgi alakana çok teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar.

Bendeki yine anormal bi değer :)

Hocam bu ne şok oldum 😶 iOS 11.4’de 4.7 GB civarı olduğunu hatırlıyorum o yüzden 12 GB fazla gelmişti ama 25 GB inanılmaz bir değer. Beta olduğu için normalden daha fazla şişiyor gibime geldi. Analiz verilerini vs. kapattım ama fayda etmedi. Zaten analiz verileri ne kadar yer kaplar ki en fazla 100 MB. Telefonu sıfırlayanlar sorunu çözmüş. Ben sanırım iOS 12’nin tam sürümünü bekleyip temiz kurulum yapacağım.

Bendeki yine anormal bi değer :)

Hocam bu ne şok oldum iOS 11.4’de 4.7 GB civarı olduğunu hatırlıyorum o yüzden 12 GB fazla gelmişti ama 25 GB inanılmaz bir değer. Beta olduğu için normalden daha fazla şişiyor gibime geldi. Analiz verilerini vs. kapattım ama fayda etmedi. Zaten analiz verileri ne kadar yer kaplar ki en fazla 100 MB. Telefonu sıfırlayanlar sorunu çözmüş. Ben sanırım iOS 12’nin tam sürümünü bekleyip temiz kurulum yapacağım.
Bende çok şaşırdım muhtemelen beta sürüm olduğundan olabilir. Zaten her ana güncellemede temiz kurulum şart telefonun kendini bulması için.

Arkadaşlar birazdan iOS 12 Beta 2’yi yükleyeceğim. Bakalım neler kattılar :) Bu arada iOS 12 Beta 1’li iPhone 6s ile iOS 11.3’lü iPhone 7’ye uygulama açılış testi yaptım. Biliyorum bu iki cihaz arasında donanım farkı var ama denemek istedim. Kamera 6s’te daha hızlı açıldı. Fotoğraflar, sağlık, saat gibi sistem uygulamaları ve ayarlarda 6s’te daha hızlı açıldı. Onun dışında kafaya kafaya gitti. iOS 12 olacak gibi duruyor hayırlısı. :)

Arkadaşlar birazdan iOS 12 Beta 2’yi yükleyeceğim. Bakalım neler kattılar :) Bu arada iOS 12 Beta 1’li iPhone 6s ile iOS 11.3’lü iPhone 7’ye uygulama açılış testi yaptım. Biliyorum bu iki cihaz arasında donanım farkı var ama denemek istedim. Kamera 6s’te daha hızlı açıldı. Fotoğraflar, sağlık, saat gibi sistem uygulamaları ve ayarlarda 6s’te daha hızlı açıldı. Onun dışında kafaya kafaya gitti. iOS 12 olacak gibi duruyor hayırlısı. :)
Karşılaştığınız bugları söyleyebilir misiniz? Bende geçmek istiyorum da 😀

iOS 12 Beta 2

Borsa ve mezura uygulamaları Türkçe olmuş. Ama mezuranın ismi ana ekranda hala measure.
B64B6C67-197B-4621-8395-635AE618C96A.png

A992420E-FA7C-4EE0-B61E-0B79CA3E77D4.png

Ekran süresi bölümüde Türkçe olmuş. Ama tamamen değil. Çünkü uygulama başına bilgi gibi biraz daha ayrıntılı olmuş.
2C01A786-DBCB-493A-BC10-786E93AE7648.png

5B37AC3D-8684-4FA0-ACCB-3EDF17904CA5.png

Fotoğraflar uygulamasında ki arama bölümü gelişmiş. Bence iyiydi daha iyi oldu.
C2DA4C53-101D-4E00-92D8-82FD106C7E0C.png

Ve Beta 2’nin en sevdiğim özelliği. Pil ayrıntıları daha da ayrıntılı. Bu çok hoşuma gitti. Android kullandığım zaman faydalandığım bir özellikti.
DEBC4C54-34AB-4976-9492-4988387F1759.png

Otomatik şifre doldurma geliştirilmiş.
7E2404CB-8517-493E-B4D7-15E9684EC9D5.png

Yeni bir sorun olarak hava durumu widget’ı ile uygulamada ki verilerin aynı olmadığını fark ettim.
Skype ve Office Lens hala kullanılamıyor.
Pil kullanımı hakkında konuşmam için henüz erken. Günlük kullanımdaki tecrübelerimi tekrardan buraya yazacağım. İyi forumlar :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Karşılaştığınız bugları söyleyebilir misiniz? Bende geçmek istiyorum da 😀
iOS 12 Beta 1’de gözlemlediğim buglar:
1- Skype ve Office Lens gibi uygulamalar açılmıyor.
2- Real Racing 3 çöktüğü söyleniyor.
3- Fortnite çöküyor ama Pubg’de sıkıntı yok.
4- Bildirim panelinden bildirimleri silince gitmeyebiliyor.
5- Fotoğraflar uygulamasında son silinenler albümü yok. Ama saklama alanı kısmından son silinenleri silebiliyoruz. Kurtaramıyoruz şuanda :(
6- Bildirim panelinde alarmla ilgili ciddi sıkıntı var. Alarm kurulu simgesi duruyor ama alarm yok mesela beni bir kere ağır mağdur etti.
7- Safari’de 3D Touch kullanırken bazen kilitlenebiliyor.
8- Kontrol panelindeki müzik widget’ı Spotify gibi uygulamalarda çalışmayabiliyor.
9- Hangouts gibi uygulamalarda aramayı siz başlatı iseniz YouTube’a falan girince arama sonlanıyor.
10- Animasyon sorunları
11- Aşırı pil tüketimi
12-Yeni özellik ekran ekran süresi bazen ölçüm yapmıyor.
13- Yeni özellikler ve uygulamalar İngilizce
14- Otomatik şifre girme özelliği stabil değil.
Şuanda aklıma gelenler bunlar. :)

Son düzenleme:
iOS 12 Beta 2

Borsa ve mezura uygulamaları Türkçe olmuş. Ama mezuranın ismi ana ekranda hala measure.
Ekli dosyayı görüntüle 43156
Ekli dosyayı görüntüle 43157

Ekran süresi bölümüde Türkçe olmuş. Ama tamamen değil. Çünkü uygulama başına bilgi gibi biraz daha ayrıntılı olmuş.
Ekli dosyayı görüntüle 43159
Ekli dosyayı görüntüle 43158

Fotoğraflar uygulamasında ki arama bölümü gelişmiş. Bence iyiydi daha iyi oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 43160

Ve Beta 2’nin en sevdiğim özelliği. Pil ayrıntıları daha da ayrıntılı. Bu çok hoşuma gitti. Android kullandığım zaman faydalandığım bir özellikti.
Ekli dosyayı görüntüle 43161

Otomatik şifre doldurma geliştirilmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 43162

Yeni bir sorun olarak hava durumu widget’ı ile uygulamada ki verilerin aynı olmadığını fark ettim.
Skype ve Office Lens hala kullanılamıyor.
Pil kullanımı hakkında konuşmam için henüz erken. Günlük kullanımdaki tecrübelerimi tekrardan buraya yazacağım. İyi forumlar :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

iOS 12 Beta 1’de gözlemlediğim buglar:
1- Skype ve Office Lens gibi uygulamalar açılmıyor.
2- Real Racing 3 çöktüğü söyleniyor.
3- Fortnite çöküyor ama Pubg’de sıkıntı yok.
4- Bildirim panelinden bildirimleri silince gitmeyebiliyor.
5- Fotoğraflar uygulamasında son silinenler albümü yok. Ama saklama alanı kısmından son silinenleri silebiliyoruz. Kurtaramıyoruz şuanda :(
6- Bildirim panelinde alarmla ilgili ciddi sıkıntı var. Alarm kurulu simgesi duruyor ama alarm yok mesela beni bir kere ağır mağdur etti.
7- Safari’de 3D Touch kullanırken bazen kilitlenebiliyor.
8- Kontrol panelindeki müzik widget’ı Spotify gibi uygulamalarda çalışmayabiliyor.
9- Hangouts gibi uygulamalarda aramayı siz başlatı iseniz YouTube’a falan girince arama sonlanıyor.
10- Animasyon sorunları
11- Aşırı pil tüketimi
12-Yeni özellik ekran ekran süresi bazen ölçüm yapmıyor.
13- Yeni özellikler ve uygulamalar İngilizce
14- Otomatik şifre girme özelliği stabil değil.
Şuanda aklıma gelenler bunlar. :)
Çok sağolun 😀

Twitter giriş ekranı. Giriş yapamıyorum ne yapmalıyım? Beta 2 kullanıyorum.
Beta 2’nin getirdiği sorunlardan biri de bu. Twitter giriş ekranı boş, Netflix’ten indirme yaparkan atma ve Skype, Office Lens gibi uygulamaların açılmaması. Geliştirici desteği iOS 12 Beta olduğu için hemen gelmeyebilir. Beta 3’ü beklemek zorunda kalabiliriz. Ya da 11.4’e dönebilirsiniz. Şuan için çözümü yok :)
D261F9F4-598B-4370-9EB5-265D0730D2C1.png

iOS 12 Beta 1 ile gelen Skype’ın açılırken çökme hatası yaklaşık 1 saat önce yayınlanan güncelleme ile giderildi. Darısı Twitter, Office Lens ve Netflix başta olmak üzere diğer uygulamaların başına :) (Güncellemeden kastım uygulama güncellemesi. Yani Microsoft’un Skype’a verdiği güncelleme.)

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
tb2dlh iOS 3
ozgursurme iOS 3
idris abra-1 iOS 2
F iOS 4
Batubenn iOS 5