iOS 11 Whatsapp Bildirim Gelmeme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

inspiron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba

iOS 11' geçtiğimden beri Whatsapp bildirimleri gelmemekte. Whatsapp'ı açtığımda yukarda bağlanıyor yazısı geçtikten sonra kişilerden mesajlar geliyor, Whatsapp'ı açmadığın zaman sanki programı kapatıyormuş gibime geliyor.

Ayarlardan arkaplanda çalıştır açık. Bildirim gelsin diye multitaskingden Whatsapp'ı kapatmıyorum ama yine de çözüm olmuyor.

Bir bakıyorsun 2 saat önceki mesajlar programı açınca yükleniyor ve senin haberin yok, özellikle iş vb. gibi ortamlara bile Whatsapp girdiği için çok can sıkıcı bir durum.

Google'a "iOS 11 Whatsapp Notification Problem" yazarsanız bazı kullanıcıların da benzer sorunla karşılaştığını görebilirsiniz. Ancak çözüm bulamadım.

Çözüm bulmuş arkadaş varsa lütfen bilgilendirebilir mi?

Telefon: iPhone 7
Whatsapp: 21.10.2017 Güncellemesi dahil

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Whatsapp ın sıkıntısıdır o güncelleme yapmasını bekle

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Öncelikle bende aynı sorun instagram da olmuştu hemen hemen aynısına benzer önceden ıos 9 dan 10 güncelleme yapınca eğer bütün ayarlarım tam ise programı kaldır telefonu bir kere açıp kapat Öner'im sonra WhatsApp programını geri yükle sana gelen uyarıları vs onayla

inspiron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Whatsapp ın sıkıntısıdır o güncelleme yapmasını bekle
teşekkürler,
Yabancı sitelerden araştırdığıma göre apple bildirim sistemini yenilemiş ve uzun süre programların açık kalmasına imkan tanımıyormuş, ancak anlık mesajlaşma uygulamarı için ölümcül bir durum bu
Öncelikle bende aynı sorun instagram da olmuştu hemen hemen aynısına benzer önceden ıos 9 dan 10 güncelleme yapınca eğer bütün ayarlarım tam ise programı kaldır telefonu bir kere açıp kapat Öner'im sonra WhatsApp programını geri yükle sana gelen uyarıları vs onayla
teşekkürler,
deneyecektim ama yine diğer yabancı sitelerde kullanıcı feedbacklerine göre bunu yapınca düzelmemiş

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
teşekkürler,
Yabancı sitelerden araştırdığıma göre apple bildirim sistemini yenilemiş ve uzun süre programların açık kalmasına imkan tanımıyormuş, ancak anlık mesajlaşma uygulamarı için ölümcül bir durum bu

teşekkürler,
deneyecektim ama yine diğer yabancı sitelerde kullanıcı feedbacklerine göre bunu yapınca düzelmemiş
Ben ıos 11 güncellemediğim için bir fikrim Yok ama saçma bir durum düzelmesi lazım seneye kadar 10.3.3 ile devam

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
unnamed.jpg

güncelleme sorunu çözmedi mi ?

inspiron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Sonucu paylaşırsanız başkaları için de çözüm olabilir
şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. ancak sıkıntı yaşamamak için whatsapp 'ı multitaskingde hep açık tutuyorum. ilerleyen günlerde sonucu paylaşırım.

inspiron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yeni bir şey gördüm

WhatsApp artık multitaskingden kapatınca bildirim atıyor ve diyorki, buradan WhatsApp ı kapatmak anlık mesaj almanızı engelleyebilir.
Yani iOS 11 ile gelen sorun tescillenmiş oldu.