iOS 10 Ana Konu Hatalar ve Öneriler

Bu konuyu okuyanlar

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
LTE sürekli 3G'ye dönüyor. Ayalarlardan LTE'yi kapatıp açınca düzeliyor. Sizde de oluyor mu?

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
LTE sürekli 3G'ye dönüyor. Ayalarlardan LTE'yi kapatıp açınca düzeliyor. Sizde de oluyor mu?

Ya aslında olan belli bir şey yok. Bir kopuyor. Bir 3g ye geçiyor dediğiniz gibi. Bazen çektiği halde internete girmiyor. Bazen servis yok yazıyor geliyor.
Benim burada belirttiğim konu şu: tapatalk bildirimleri ve mailler basen nadiren geç geliyor. Donanımsal bir poroblemmi var diye merak ettim. Ama şu da var iOS 10 da buntür problemlerin olduğunu biliyorum.

iOS 10 ile gelen problemler ve çözüm yolları | Apple Uzmanı

Burada son maddeye bakınız

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar . Bir sorunla daha karşı karşıyayım. Bazen telefon ile görüşme sonrası telefon dokunmatipi tepki vermiyor. Kendim kapatamıyorum. Karşıdaki kapatıyor .5 sn sonra kendine geliyor. Yaşayan var mı ? @FOM sen de var mı kardeşim bu olay.

Teşekkürler arkadaşlar

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Arkadaşlar . Bir sorunla daha karşı karşıyayım. Bazen telefon ile görüşme sonrası telefon dokunmatipi tepki vermiyor. Kendim kapatamıyorum. Karşıdaki kapatıyor .5 sn sonra kendine geliyor. Yaşayan var mı ? @FOM sen de var mı kardeşim bu olay.

Teşekkürler arkadaşlar

Bende o olmuyor şuanlık ama şebeke sorunu mevcut

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşlar Selamlar. Hepimiz malum tapatalk kullanıyoruz forum için. Kullanışlı da lakin bazen bildirimler geç geliyor 15-20 dk ya da 1 saat sonra. Ve aynı zamanda maillerime de geç geliyor bu bildirim. 3G de iken oluyor gibi. Acaba diyorum bağlantı mı kopuyor. Bazen yakalıyorum koptuğu zamanlar oluyor 3g ile 3-4 diş çektiği halde. Uçak modu açıp kapatıyorum sonra düzeliyor.

Velhasılı acaba iOS 10 da bu tip kopmalar mı var. Bazen bağlantı kopması bağlanamama, şebeke sıkıntıları vs. Başka arkadaşımda var mı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim

@FOM

Aynı aorun bende de var. Tapatalkın hatası bu sanırım

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar bu aralar başka bir sorun daha farkettim. '' Hey Siri '' komutu düzgün çalışmıyor. Mikrafonu özellikle kontrol ediyorum . Sıkıntı yok. Dikte olsun veya konuşma esnasında da aynı yani sıkıntı yok. Ama Siri bazen komutu algılamıyor. Hard reset atınca düzeldi. Benzer sorunu yaşayan var ise bilginiz olsun. iOS 10 ile alakalı mı orası meçhul.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Arkadaşlar bu aralar başka bir sorun daha farkettim. '' Hey Siri '' komutu düzgün çalışmıyor. Mikrafonu özellikle kontrol ediyorum . Sıkıntı yok. Dikte olsun veya konuşma esnasında da aynı yani sıkıntı yok. Ama Siri bazen komutu algılamıyor. Hard reset atınca düzeldi. Benzer sorunu yaşayan var ise bilginiz olsun. iOS 10 ile alakalı mı orası meçhul.

Hey Siri kurulumunu yaparken doğal olursanız ve kalibrasyonu düzgün yaparsanız sıkıntı olmaz.

bgrhnhtbgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben 6s kullanıcısıyım bende wifi kopması sorunu olmuyor gayet akıcı şimdilik sadece kapasitesi dolduğunda durduk yerde müziklerimi silmesi hoş değil bilmiyorum sizde oluyor mu ama bende oluyor

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar telefonunuzun bazen dokunmatiğinin algılayamadığı oluyor mu? Bazen bana algılamıyormuş gibi geliyor.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar selamlar. Telefonda netleme çok yavaş gibi geldi bana. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

10.2 kaynaklı olabilir mi acaba ?

Cihaz SE

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Arkadaşlar telefonunuzun bazen dokunmatiğinin algılayamadığı oluyor mu? Bazen bana algılamıyormuş gibi geliyor.

Bende ios 9'dan beri şöyle bir sorun oluyor;

Mesela ekrandaki parmak izlerini silmek için ekran açıkken bir şeyle silersem telefon donuyor. Kilit ekranına alıp çıkarınca düzeliyor.

utkuakyüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba, ipad pro kullanıyorum ve güncellemedim hala. Bir sıkıntı var mıdır ios 10'da?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bazen gelen aramayı cevaplamak istediğimde açamıyorum. Ne yaptımsa sağa kaydırma yapmıyor, dokunmatik sıkıntılı olabilir mi acaba? Bu sorunu yaşayan var mı aramızda? Sürüm 10.2 - 6S Plus

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Tipik İOS sorunları.
--- Gönderi Güncellendi ---
Dostum bazen hava soğukken algılama yapamıyor, bazende sürümsel oluyor

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
10.2 geldi hala sistem berbat 7 plus ile dün takılma yaşadım :mad:

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Bazen gelen aramayı cevaplamak istediğimde açamıyorum. Ne yaptımsa sağa kaydırma yapmıyor, dokunmatik sıkıntılı olabilir mi acaba? Bu sorunu yaşayan var mı aramızda? Sürüm 10.2 - 6S Plus

Hayır . İOS 10 ile alakalı.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar ilk gece yükledim iOS 10'u ve yaşadığım sıkıntılar şu şekilde.

1-Yavaş şarj olma.

2-Şarjın aniden bitmesi ya da %30 iken %10'lara düşmesi.

3-Ekran algılama sorunu. Takılma donma ya da 2-3 deneme sonrası algılama.Yine arama yap alınca 2-3 deneme sonrası cevap verebilme. Açmaya çalılıyorsunuz ama açılmıyor.

4-Hücresel verinin birden kaybolması. Telefon çekiyor yalnız internete giremiyorsun.

5-Emoji ya da klavye kullanırken donma.

6-Kamera donma ya da geç açılma.

7-Kilit ekranında Wi-Fi kopması.

8-Siri kullanırken algılayamama sorunu.

9-Appstore veri yükleyememe.

Karşılaştıkça yazacağım yine.

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36

1-Yavaş şarj olma.

3-Ekran algılama sorunu. Takılma donma ya da 2-3 deneme sonrası algılama.Yine arama yap alınca 2-3 deneme sonrası cevap verebilme. Açmaya çalılıyorsunuz ama açılmıyor.

4-Hücresel verinin birden kaybolması. Telefon çekiyor yalnız internete giremiyorsun.

İphoneden tiksinme evresine hoşgeldin hocam :) kısacası sürümler şimdiden etkiliyor telefonu apple daha ios 11 çıkaracak ozaman iphone'lar çöp olacak. (İOS KULLANICISI)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

1-Yavaş şarj olma.

Bende çıktığı ilk gün yükledim 10.2 sürümünü. Maddelerden 3 ve 4' ü yaşadım. Hatta dün hücresel veri açık olmasına rağmen nete giremedim. 2 kez açıp kapama yaptım yine de düzelmedi sonra birden kendiliğinden düzeldi. 10.2' deki bu sorunlar için İOS' un ACİLEN BİR GÜNCELLEME yayınlaması lazım. Yine yazıyorum geri bildirim yapabileceğimiz bir yer varsa ben geri bildirim yapacağım arkadaşlar. Bilen varsa yazsın lütfen.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Bende çıktığı ilk gün yükledim 10.2 sürümünü. Maddelerden 3 ve 4' ü yaşadım. Hatta dün hücresel veri açık olmasına rağmen nete giremedim. 2 kez açıp kapama yaptım yine de düzelmedi sonra birden kendiliğinden düzeldi. 10.2' deki bu sorunlar için İOS' un ACİLEN BİR GÜNCELLEME yayınlaması lazım. Yine yazıyorum geri bildirim yapabileceğimiz bir yer varsa ben geri bildirim yapacağım arkadaşlar. Bilen varsa yazsın lütfen.

Apple aranablir. Ancak, direkt yetkili mercilere iletmezler.

Apple da bunun prosedürü şudur. Geliştirici hesabı alınır . 7$ kadar. Alındıktan sonra beta sürümler yüklenir. Yüklenmesinin akabinde iae hatalar geri bildirim olarak gönderilebilir.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Apple aranablir. Ancak, direkt yetkili mercilere iletmezler.

Apple da bunun prosedürü şudur. Geliştirici hesabı alınır . 7$ kadar. Alındıktan sonra beta sürümler yüklenir. Yüklenmesinin akabinde iae hatalar geri bildirim olarak gönderilebilir.
Cevabınız için teşekkür ederim size. Windows' ta hiç uğraşmıyorduk hemen sorunu yazıp gönderiyorduk sistem üzerinden. İOS' tada böyle olduğunu düşünmüştüm. Sorun olmadığı yönünde çok söyleyen olmuştu. Nazarımda Windows İOS' tan çok daha iyi.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Cevabınız için teşekkür ederim size. Windows' ta hiç uğraşmıyorduk hemen sorunu yazıp gönderiyorduk sistem üzerinden. İOS' tada böyle olduğunu düşünmüştüm. Sorun olmadığı yönünde çok söyleyen olmuştu. Nazarımda Windows İOS' tan çok daha iyi.

Rica ederim. Ekran algılamama ya da takılma durumu sizde nasıl? Sadece arama ekranında mı yoksa menü ya da uygulamalarda da mı yapıyor ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Rica ederim. Ekran algılamama ya da takılma durumu sizde nasıl? Sadece arama ekranında mı yoksa menü ya da uygulamalarda da mı yapıyor ?
Yukarıda da beyan etmiştim bende sadece biri beni aradığında cevap vermek için sağa kaydırmak istediğimde cevap veremiyordum. Dolayısıyla arayan kişiyi cevaplayamadım. Bu bir kaç kez devam etti ama son zamanlar bunu yaşamadım. Menü ve uygulamalarda ve geçişlerde hiç bu sorunu yaşamadım.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738

Aslında bu ekran takılma sorunu değil. Bence bir uygulamadan başka bir uygulamaya geçerken ya da uygulama içerisinde kendini toparlayamıyor. 0.2-0.3 sn lik çökmeler yaşanıyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Aslında bu ekran takılma sorunu değil. Bence bir uygulamadan başka bir uygulamaya geçerken ya da uygulama içerisinde kendini toparlayamıyor. 0.2-0.3 sn lik çökmeler yaşanıyor
Sizdeki sorunu hiç yaşamadım ben. Bendeki sorun nedir o zaman sizce?

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Sizdeki sorunu hiç yaşamadım ben. Bendeki sorun nedir o zaman sizce?

Ya aslında hepsi aynı mantık. Şöyleki: arama ekranında bu biraz uzun sürüyor ki onun için farkına varıyorsunuz. 3-4 saniye kadar. Bu da bir nevi arama uygulamasının çökmesi ve yeniden başlama sürecidir.

Bu her zaman oluyor ancak bu göreceli bir durum.

Mesela 1. Tıklamada algılamayıp, 2. Tıklamada algılaması bazıları için sorundur. Bazıları faktına bile varmaz

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ya aslında hepsi aynı mantık. Şöyleki: arama ekranında bu biraz uzun sürüyor ki onun için farkına varıyorsunuz. 3-4 saniye kadar. Bu da bir nevi arama uygulamasının çökmesi ve yeniden başlama sürecidir.

Bu her zaman oluyor ancak bu göreceli bir durum.

Mesela 1. Tıklamada algılamayıp, 2. Tıklamada algılaması bazıları için sorundur. Bazıları faktına bile varmaz
Performans ve iyileştirme güncellemesi ile 10.2' deki bu sorun çözülebilir. İOS mühendislerine yeter ki geri bildirim de bulunabilelim.