iOS 10 Ana Konu Hatalar ve Öneriler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar telefonunuzun bazen dokunmatiğinin algılayamadığı oluyor mu? Bazen bana algılamıyormuş gibi geliyor.

Arkadaşlar selamlar. Telefonda netleme çok yavaş gibi geldi bana. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

10.2 kaynaklı olabilir mi acaba ?

Cihaz SE

Arkadaşlar telefonunuzun bazen dokunmatiğinin algılayamadığı oluyor mu? Bazen bana algılamıyormuş gibi geliyor.
Bende ios 9'dan beri şöyle bir sorun oluyor;

Mesela ekrandaki parmak izlerini silmek için ekran açıkken bir şeyle silersem telefon donuyor. Kilit ekranına alıp çıkarınca düzeliyor.

BJKolik

Profesör
Bazen gelen aramayı cevaplamak istediğimde açamıyorum. Ne yaptımsa sağa kaydırma yapmıyor, dokunmatik sıkıntılı olabilir mi acaba? Bu sorunu yaşayan var mı aramızda? Sürüm 10.2 - 6S Plus

Arkadaşlar ilk gece yükledim iOS 10'u ve yaşadığım sıkıntılar şu şekilde.

1-Yavaş şarj olma.

2-Şarjın aniden bitmesi ya da %30 iken %10'lara düşmesi.

3-Ekran algılama sorunu. Takılma donma ya da 2-3 deneme sonrası algılama.Yine arama yap alınca 2-3 deneme sonrası cevap verebilme. Açmaya çalılıyorsunuz ama açılmıyor.

4-Hücresel verinin birden kaybolması. Telefon çekiyor yalnız internete giremiyorsun.

5-Emoji ya da klavye kullanırken donma.

6-Kamera donma ya da geç açılma.

7-Kilit ekranında Wi-Fi kopması.

8-Siri kullanırken algılayamama sorunu.

9-Appstore veri yükleyememe.

Karşılaştıkça yazacağım yine.

1-Yavaş şarj olma.

3-Ekran algılama sorunu. Takılma donma ya da 2-3 deneme sonrası algılama.Yine arama yap alınca 2-3 deneme sonrası cevap verebilme. Açmaya çalılıyorsunuz ama açılmıyor.

4-Hücresel verinin birden kaybolması. Telefon çekiyor yalnız internete giremiyorsun.

İphoneden tiksinme evresine hoşgeldin hocam :) kısacası sürümler şimdiden etkiliyor telefonu apple daha ios 11 çıkaracak ozaman iphone'lar çöp olacak. (İOS KULLANICISI)

BJKolik

Profesör

1-Yavaş şarj olma.

Bende çıktığı ilk gün yükledim 10.2 sürümünü. Maddelerden 3 ve 4' ü yaşadım. Hatta dün hücresel veri açık olmasına rağmen nete giremedim. 2 kez açıp kapama yaptım yine de düzelmedi sonra birden kendiliğinden düzeldi. 10.2' deki bu sorunlar için İOS' un ACİLEN BİR GÜNCELLEME yayınlaması lazım. Yine yazıyorum geri bildirim yapabileceğimiz bir yer varsa ben geri bildirim yapacağım arkadaşlar. Bilen varsa yazsın lütfen.

Bende çıktığı ilk gün yükledim 10.2 sürümünü. Maddelerden 3 ve 4' ü yaşadım. Hatta dün hücresel veri açık olmasına rağmen nete giremedim. 2 kez açıp kapama yaptım yine de düzelmedi sonra birden kendiliğinden düzeldi. 10.2' deki bu sorunlar için İOS' un ACİLEN BİR GÜNCELLEME yayınlaması lazım. Yine yazıyorum geri bildirim yapabileceğimiz bir yer varsa ben geri bildirim yapacağım arkadaşlar. Bilen varsa yazsın lütfen.
Apple aranablir. Ancak, direkt yetkili mercilere iletmezler.

Apple da bunun prosedürü şudur. Geliştirici hesabı alınır . 7$ kadar. Alındıktan sonra beta sürümler yüklenir. Yüklenmesinin akabinde iae hatalar geri bildirim olarak gönderilebilir.

BJKolik

Profesör
Apple aranablir. Ancak, direkt yetkili mercilere iletmezler.

Apple da bunun prosedürü şudur. Geliştirici hesabı alınır . 7$ kadar. Alındıktan sonra beta sürümler yüklenir. Yüklenmesinin akabinde iae hatalar geri bildirim olarak gönderilebilir.
Cevabınız için teşekkür ederim size. Windows' ta hiç uğraşmıyorduk hemen sorunu yazıp gönderiyorduk sistem üzerinden. İOS' tada böyle olduğunu düşünmüştüm. Sorun olmadığı yönünde çok söyleyen olmuştu. Nazarımda Windows İOS' tan çok daha iyi.

Cevabınız için teşekkür ederim size. Windows' ta hiç uğraşmıyorduk hemen sorunu yazıp gönderiyorduk sistem üzerinden. İOS' tada böyle olduğunu düşünmüştüm. Sorun olmadığı yönünde çok söyleyen olmuştu. Nazarımda Windows İOS' tan çok daha iyi.
Rica ederim. Ekran algılamama ya da takılma durumu sizde nasıl? Sadece arama ekranında mı yoksa menü ya da uygulamalarda da mı yapıyor ?

BJKolik

Profesör
Rica ederim. Ekran algılamama ya da takılma durumu sizde nasıl? Sadece arama ekranında mı yoksa menü ya da uygulamalarda da mı yapıyor ?
Yukarıda da beyan etmiştim bende sadece biri beni aradığında cevap vermek için sağa kaydırmak istediğimde cevap veremiyordum. Dolayısıyla arayan kişiyi cevaplayamadım. Bu bir kaç kez devam etti ama son zamanlar bunu yaşamadım. Menü ve uygulamalarda ve geçişlerde hiç bu sorunu yaşamadım.

Aslında bu ekran takılma sorunu değil. Bence bir uygulamadan başka bir uygulamaya geçerken ya da uygulama içerisinde kendini toparlayamıyor. 0.2-0.3 sn lik çökmeler yaşanıyor

Sizdeki sorunu hiç yaşamadım ben. Bendeki sorun nedir o zaman sizce?
Ya aslında hepsi aynı mantık. Şöyleki: arama ekranında bu biraz uzun sürüyor ki onun için farkına varıyorsunuz. 3-4 saniye kadar. Bu da bir nevi arama uygulamasının çökmesi ve yeniden başlama sürecidir.

Bu her zaman oluyor ancak bu göreceli bir durum.

Mesela 1. Tıklamada algılamayıp, 2. Tıklamada algılaması bazıları için sorundur. Bazıları faktına bile varmaz

BJKolik

Profesör
Ya aslında hepsi aynı mantık. Şöyleki: arama ekranında bu biraz uzun sürüyor ki onun için farkına varıyorsunuz. 3-4 saniye kadar. Bu da bir nevi arama uygulamasının çökmesi ve yeniden başlama sürecidir.

Bu her zaman oluyor ancak bu göreceli bir durum.

Mesela 1. Tıklamada algılamayıp, 2. Tıklamada algılaması bazıları için sorundur. Bazıları faktına bile varmaz
Performans ve iyileştirme güncellemesi ile 10.2' deki bu sorun çözülebilir. İOS mühendislerine yeter ki geri bildirim de bulunabilelim.

stat counter